• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 13 Guests are viewing this topic.

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Danijel

Da, fotkice su vam zaista predivne! Vidi se da ste uložili puno vremena i truda. Svaka čast. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

mboskovic

Yagodinac, prelepa fotografija!!

Yagodinac


Yagodinac

Još jedna Severnjača; desno je verovatno Iridium ili možda ISS. Pošto baza na Heavensabove funkcioniše samo nekoliko meseci unazad, nije moguće da iskopam šta je ovo, budući da je snimak iz 2018:

Polaris Borealis by Millan Milloradovic, on Flickr

mitja

Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac


Yagodinac

Jedan (mali) Mesec iznad (malog) dvorca:

Moon Over Castle by Millan Milloradovic, on Flickr

BtW 830nm infracrveni filter, zato je eksponiranje trajalo malo duže.

Luger


Danijel

Da, još samo fali mala sablast koja se onako, u bijelome, skiće oko ovog čudnog zdanja. :o Bravo, pogodio si motiv i "fabulu"! :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

Falla...  ;)
Ima tu dosta grešaka. Perspektiva nije poravnata a i snimak je podeksponiran pošto je zalazilo Sunce. Nakon ovog snimka je zašlo i onda nije bilo imalo svetla ni deset minuta da eksponiram. Uz sve to fokus u infracrvenoj strani spektra je na potpuno drugom mestu (na mom primerku 10-18 je to na jedan metar od objektiva) tako da sam izgubio grdno vreme dok nisam tu_i_tamo pogodio gde je fokus.
Biće bolje.

Danijel

Ah, to vidiš valjda samo ti. Meni je ta slika baš, onako, posebna. ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Boki Aristarh

Yagodinac, imaš ti tu umetničku crtu... i svaka fotka ti je odlična i na neki način posebna.
Meni su baš lepe i razmisli da napraviš negde neku manju postavku, izložbicu ili slično...
Em propagiraš lepote Srbije, em astronomiju... Bilo bi interesantno.

Yagodinac

Hvala ti na (neumerenim) pohvalama, ali daleko je to od potrebnog kvaliteta za bilo kakve izložbe. Možda jedino neka grupna izložba, pa da okačim i ja par svojih... Osim toga, treba tu zasukati rukave, tražiti prostor, obećavati, muvati, prihvati se možda nekakve lokalne kvazipolitike a meni je to prilično daleko od nečeg prihvatljivog.

Možda eto ako uspemo mi sa foruma nekad i negde da napravimo neku grupnu izložbu, ko zna.