• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Fotografija

Started by CyberianIce, February 28, 2010, 08:33:02 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CyberianIce

Evo jedan topic za sve fotografije koje ne moraju biti astrofotografije a imaju veze sa posmatranjima. Da prvi pocnem, evo slike sa sinocnog posmatranja, oko 01:00 pod jakom mesecinom, ISO400, 15 sekundi ekspozicije sa fotostativa, bez redukcije shuma, obican JPEG :D Azimut 270 Obrati paznju kako izgleda prirodne boje kao da je jutro a ne 1h nocu pod mesecinom, i zvezde se brutalno dobro vide, gore levo je Mars :D

Klik za vecu rezoluciju
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

CyberianIce

Evo jos jedne slike blizu mesta odakle posmatram, to je arteljski bunar, zajedno sa vodom izbija velika kolicina sumpora u vidu mehurica, tako da kad se zapali izgleda kao da "voda gori". Nekih 500m udaljeno od moje omiljene lokacije gore:
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Sunburst

Samo u Prigravci' mozes videti da voda gori  ;D

CyberianIce

Sunburst, ovo mesto je kod Apatina, tacnije kod Ribareva, a vidim da si ti dobro upoznat sa Prigrav'com. U Prigrav'ci, gde zive moji roditelji je nekada u centru bio isti ovakav spomen-bunar ali je davno unisten. I tacno, i tu je isto "voda gorela" ;D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Yagodinac

Interesantno, nisam znao da ovde postoje takvi fenomeni.

CyberianIce

March 05, 2010, 11:29:38 pm #5 Last Edit: March 05, 2010, 11:44:30 pm by CyberianIce
45°36'18.58" 19°00'36.40" je tacna lokacija ovog bunara a lokacija odakle ja obicno posmatram (mesto sa slike iz prvog posta) je 45°35'22.28" 19°00'00" ;D Kao sto se da primetiti index LP je ekstremno nizak na ovom mestu, cak medju najnizim u Srbiji.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

CyberianIce

Evo kako po danu izgleda to mesto (nadam se da mi necete zameriti sto sam fotografiju malo preprzio u HDR)

Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Miro

Bravo, CyberianIce ovo je dobra inicijativa i mogli bi ovdje staviti slike mjesta sa kojih posmatramo. :)

Yagodinac

U temi Crni Vrh imate http://www.astronomija.co.rs/forum/posmatranja/izvestaj-sa-crnog-vrha/fotose dotične lokacije koja je vrlo malo svetlosno zagađena, visoko je i usuđujem se da kažem da je po svemu bolja od Letenke (izuzev po pristupačnosti). Tamo imam dobru volju da sprovodim posmatranja i nadalje.
U međuvremenu evo odakle ponekad pogledam (bitno da nije daleko):



Međutim, ima još jedna interesantna lokacija.
Ovo je Stara Planina u okolini Pirota gde imam neke kuće jer mi je keva odatle (HDR, prastari Samsung od 3Mpix):