• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Chromoscope

Started by Obersturmfuehrer, December 07, 2009, 08:47:40 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Obersturmfuehrer

http://www.chromoscope.net/

X, visible, hydrogen a, FarIr, microwave i radio spektar na dohvat ruke.

cola

E kada smo vec kod ovoga da li je moguce u kucnim uslovima napraviti neki instrument koji hvata neki drugi deo spektra ili za manje pare pazariti ???
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Obersturmfuehrer

Ima jedan sto vec neko vreme "slusa" Jupiter i Sunce. Ne mogu da se setim da li se pojavljivao ovde i govorio o tome. Pokusacu da ga kontaktiram, mislim da bi bilo interesantno da o tome napise i ovde.

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Obersturmfuehrer

Jes, Nele :)
Poslao sam mu poruku i pozvao ga 'vamo.

Danijel

Kada smo već kod "slušanja", Nele i moja malenkost smo napisali članak koji se sluša pa da se prisjetimo, sigurno ima onih koji ga nisu čitali i poslušali ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

Čitao i slušao, naravno. Svaka čast mada za pravljenje tu treba malo znanja i iz radio-amaterstva, a tu sam tanak.

spadej

Slusao i citao, po ko zna koji put. Radio vezama sam se bavio i profesionalno i amaterski. Znam za razne pojave u svetu radio talasa ali ovako nesto nisam mogao ni da zamislim.
U potrazi za vanzemaljcima mi koristimo nasu logiku. Slusamo frkevencije koje su nama logicne, ocekujemo poruku u nekom od nama znanih oblika. Sta mislite, da li je makar teoretski moguce da "tamo neko" salje poruku koja nama lici na zracenje pulsara a mi to jos uvek ne znamo i ne razumemo? 

Danijel

Iskreno, mislim da oni uopće ne koriste radio valove za komunikaciju već nešto što mi tek trebamo otkriti. Radio valovi su se pokazali kao potpuno nepraktični za održavanje veze na svemirskim udaljenostima. Jedva da mogu poslužiti unutar Sunčevog sustava, a da ne govorimo o međuzvjezdanim udaljenostima. Još smo previše mladi kao civilizacija i trebamo odrasti, a u međuvremenu steći puuuuno znanja o svijetu koji nas okružuje.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

spadej

Znaci, i ti mislis da "oni" definitivno postoje?

Danijel

Bio bih neozbiljan kada bih tvrdio da smo jedini u ovom kozmičkom beskraju.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT