• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

MESSIER MARATHON 2010

Started by GENESIS, January 03, 2010, 09:17:55 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

Predlažem da nam ova tema služi za dogovore u vezi ovogodišnjeg maratona.

Mogli bismo da organizujemo neko predavanje, tribinu ili projekciju filma u slučaju vremenskih nepogoda.


cola

A jel postoje internacionalni (ono pobednici iz neke drzave protiv pobednika iz druge) i u grupama mesierovi maratoni (po tri clana koji traze na smenu)?
Ili bi tako nesto moglo da se organizuje?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sasa

Pazi ovako: MM na Letenki će da bude ili 13 marta ili.... e sad sam zaboravio, ali u planu je opet šator, veliki, klupe, stolovi. Kao i do sada, planiraju se neka predavanja, filmovi itd.

Svi su dobrodošli, pa i oni iz inostranstva, ali nismo organizaciono sposobni organizujemo međunarodno takmičenje.

cola

Znaci nesto nalik onom sto sam video letos?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

mravic

Slično da, ali...takmiči se celu noć i hladno je do bola...i druženje maksimalno...a ao si zainteresovan da ideš na takmičenje u Višnjan, samo se javi pa možemo sa više auta, za sada nas ima petoro koji idemo, računamo da će Zorkić biti šesti...znači sa dva auta idemo sigurno...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

cola

Hvala na pozivu, radocu doci!
Guglao sam ali ne mogu da nadjem kada je Visnjan jel i on u martu?
Hvala
Ocekujete novogodisnji SAK ovih dana po praznicima ;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sasa

Dakle MM je najverovatnije 10. aprila. Nov Mesec je 14. pa taman. Naravno, idealan za MM ove godine je 13. mart, ali u to doba godine ume i sneg da zaveje, a ko je bio prošle godine na takmičenju seća se koliko je hladno bilo. Zato idemo u aprilu. S tim se složio Koča, a i Rale. Janko je čvrsto obećao da će javiti svoj stav predveče, a kad Janko nešto obeća, onda će to sigurno biti samo se nikad ne zna kada tačno.

Prema sadašnjem planu, pored takmičenja (koje, naravno, zavisi od meteoroloških uslova) biće razgovora, predavanja...

sale11472

January 07, 2010, 12:09:59 pm #7 Last Edit: January 07, 2010, 12:39:50 pm by sale11472
OK, dakle ja najvaljujem dolazak obavezno. Datum je odlično odabran* i sasvim mi odgovara.





*Od organizatora očekujem tortu a od ostalih takmičara rođendanske poklone koje mogu da mi uruče posle ponoći ;D ;D ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Igor

Bilo je hladno... -4 stepena... Ovo je mraz na teleskopu, fotka je već bila objavljena, ovo je samo malo podsećanje...


cola

Ja javljam da bih dosao.... S tim da dosta zavisi od nekih sitnica, kao npr. teleskop, prevoz...    
Znaci to bi onda bilo jedno vece a dva dana?
BTW Mir Boziji, Hristo se rodi, prijatelji astronomi!!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Ljubo

Vaistinu se rodi, svako dobro i sreću želim svima.

mravic

Mislim da ne treba baš žuriti sa odredjivanjem datuma jer...prvo bi bilo dobro da se dogovori sa Koradom jer dosta nas planira da ide u Višnjan na njihov maraton a ako se potrefe datumi onda neće valjati jer nas desetak ide sigurno u Višnjan pa bi bila jako velika šteta propustiti bilo koji...
Možda bi najbolje bilo da se Saša dogovori sa Koradom.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

cola

A jel treba da se placa onaj ata-karnet (ili kako vec) za teleskop itd? Ili cemo dobiti nekinlist, garancije...
BTW Meni vise odgovara ovaj novi datum, jer mi je tada uskrsnji raspust :)
A za Visnjan se cujemo...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

Quote from: sale11472 on January 07, 2010, 12:09:59 pm
*Od organizatora očekujem tortu a od ostalih takmičara rođendanske poklone koje mogu da mi uruče posle ponoći ;D ;D ;D

:D ne brini za to :D
Cestitika je sasvim dovoljna :P
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

GENESIS