• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

SF fanatizam

Started by sashastar, June 19, 2005, 10:13:36 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Srki72

Pozdrav svim forumashima..nisam dugo bio..dakle samo da rezimiram shta je novo pod kapom nebeskom u filmskom sf domenu.
Dakle...m da krenemo:

1. Fantasticna cetvorka sa sve Srebrnim letacem (ovo nezasluzuje nikakvu ocenu ni kritiku u par reci..samo cu reci - dno od kante sa vodonik sulfidom, tragovima sircetne kiseline i ostacima starog sira)
2. Spajdermen (ocena 6) - efektno prenaglashavanje vishe motiva uz klasicno americko shecerenje,...nadgradnja i dalje unapredjenje raznih preterivanja..toga ranije nije bilo..barem ne toliko...u zadnje vreme mozda u trecem Matrix-u, zadnjem Piratu sa Kariba:Kraj sveta i Hari Puterima..pardon Poterima. (kao shto vidite ne govorim o klasicnim sf filmovima..jer smo zakljucili da njih skoro da i nema danas...cast izuzecima)
3. Eragon (ocena 5) - naiva i dosta neozbiljno, Dzeremi Ajronsu uzeti mac iz ruke (mislim samo na ovaj film), glavnog junaka (glumac se zove Edvard Spilers) nauciti osnovama glumackog posla. Zmaj jedini zadovoljava moje kriterijume. Ostatak - bled.
4. Dama iz vode (ocena 8.5) - konacno neshto jako dobro, iako film nije sf, nego licna rediteljeva fantazija   (Najt Shjamalan - Shesto culo, Nesalomivi, Znaci, Zabit)..film je dokaz da i tako neshto moze da bude kvalitetno i jako dobro (na stranu to shto sam subjektivan jer je glavna junakinja moja omiljena glumica - Bryce Dallas Howard).
5. The Sunshine (ocena 6.5 - 7) - od  momenta ulaska nashih glavnih junaka na brod sa kojim je ranije izgubljen kontakt solidan dramsko-trilerski zaplet koji je diskretno prisutan u filmu dobija solidno kretenske razmere...
Ne ulazim u naucnu stranu problema, ipak je Holivud na delu, ali od ulaska u kretensku fazu film rapidno slabi.Estetski lep, narativno i idejno solidan, naucno manjkav, ali kretenska faza filma.....je nenadmasna.
6. Ghost rider (ocena 5) - lik koga igra Nikolas Kejdz dobija od djavola dar da moze sebi da zapali glavu i da zle ljude prekvalifikuje u invalide rada, on i glavna junakinja sa kojom je bio u shemi, a koju igra Eva Mendez su vrshnjaci (mislim da je on stariji od nje 20-ak godina), djavolov sin je pametniji od oca i josh po neka budalashtina..iako je po stripu mnogo je.
7. ovaj film nije sf nego stripsko istorijski ali ga moram spomenuti...njih 300...Termopili...ocena 9. Uzivancija..hrabrost, vera i druge izgubljene vrednosti koje ova postmoderna i posttehnoloshka civilizacija ima...u tragovima i milionitim delovima promila..

                                                                                 Pozdrav
                                                                                      Srki  8)

flintviking

Piramidice su ti sjajne, sta znace?

Srki72

July 12, 2007, 10:45:17 am #212 Last Edit: July 12, 2007, 10:52:16 am by Srki72
..Google "avatar images" i izmedju ostalih dobio i tu sliku...svidela mi se, i to je to.  ;)

                                                                                                  Srki  8)

flintviking

Stiven King, jos uvek traje na RTS-u od ponoci, nije kasno da se ukljucite...

Skyw@lker

Mozda se malo kasno ukljucujem ali jel neko video novi teaser sa Star Trek film koji ce se pojaviti krajem ove godine? Izgleda ce film pratiti radnju posle izgradnje najnovijeg modela Enterprise-a i bice mozda cak u nekoj paralelnoj vremenskoj liniji ali to je sve sto sam uspeo da saznam...
Ne pamtim kada se pojavio neki dobar SF film sa radnjom koja se odvija u svemiru u poslednjih 5-6 godina...
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sale11472

Čekaj pa zar novi Trek film nije Kirk i Spok kao mlade junoše  ???
Mada ja lično i ne očekujem nešto posebno od konkretnog filma  :-\
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

sashastar


Srki72

September 03, 2008, 03:25:27 pm #217 Last Edit: September 03, 2008, 03:57:31 pm by Srki72
 Najbolji film ove godine. Uz neke sitne narativne manjkavosti i malih problema oko razrade likova u par filmskih momenata- nesto najbolje sto sam gledao posle filmova 300:Bitka kod Termopila i Bornovog ultimatuma.
Shta reci...da nema Betmena i Gotama ovo bi se moglo poistovetiti u potpunosti sa danasnjom slikom stvarnosti u kojoj zivimo...zlom u mnogim manifestacijama, jaki pojedinci koje guta sistem i masovna glupost, slabost dobra i privlacnost zla, gubitak identiteta...i josh mnogo chim...sve to uz jednu lepu teolosku, apokalipticnu pozadinu. Voleo bih da se pazljivo slusaju Dzokerove rechi i njegovi postupci dok ih izgovara...
U stvari ovo je skroz Dzokerov performans. Betmen i TwoFace lepo dopunjavaju vreme...dok Dzoker ne odigra svoj sledeci ples....
Njegovi planovi su najdublji i najprecizniji (a kaze da ne planira, znaci elegantno laze), uvek sve zna, niko ne zna odakle je dosao("Nema ni dokumenata, ni otisaka prstiju, dosao je niotkuda"), seje strah i smrt a da nema odbrane...
Film je krajnje realan..nema tu ni s od stripa, nikakvih preterivanja, nikakvih art-izletanja (sem Dzokerove shminke na licu), nikakvih stripskih kadrova ili dijaloga...ovo je nasa post-moderna stvarnost u punom smislu lishena smisla i puna apsurda koji se gomilaju iz sekunde u sekund ("Nekad su kriminalci ima li chast i dostojanstvo, a sada..") da bi sve kulminiralo posle dizanja bolnice u vazduh (e tu sam se smrzao) i sve otishlo do djavola...pardon do Dzokera...chistog otelotvorenja apsurda ovog naseg 21.veka.
Betmen je dobar, TwoFace uglavnom dobar, zenske uloge malo loshije ali nema veze....Dzoker sve to nadoknadjuje... ocena filma 8.5- 9.
Ovaj film pod obavezno da se pogleda...ja sam ga u bioskopu gledao 2 puta...
Inace da dodam da sam pogledao i novog Indijanu (ocena 7.5), Dosije X (7-7.5) i onu neopevanu glupost od Mumije 3 (shto meni ne dadoshe tih 150 miliona dolara koliko je utroseno u film - ocena 3-3.5)..toliko vrishti neoliberalni krik - krivi su Kinezi, krivi su Kinezi...a mi smo tu da ih potuchemo...i to sve u vreme Olimpijade...hahahahaha...

                                                                                                              AstroSrki  8)

Srki72

Mozda bi trebalo da sacekam "Avatar" Dzemsa Kamerona - premijera je krajem decembra, ali da ipak samo kratko navedem sta sam gledao ove godine. Dakle kratka lista i ocena od 1 do 10, bez obrazlozenja:

1. District 9 - 8.5
2. Star Trek - 8
3. Terminator Salvation - 6.5
4. Transformers 2 - 6.5
5. 2012 - 6.5
6. Nastanjeno ostrvo 1. deo - 8
7. Moon - 7.5
8. Battle for Terra (crtani) - 7
9. X - men: Origins: 6.5
10. Surrogates - 7
11. Watchmen - 7
Nisam gledao filmove: Astroboy, 9, Knowing i Race to witch mountain....ima jos nekih na listi zelja...i to je to.


                                                                                                  Sve najbolje
                                                                                                            Srki

contax

Verovatno prvi naucnofantasticni film ikada. Nastao je u vreme dok su ljudi jos uvek smatrali da na Mesecu ima inteligentnog zivota nalik nasem. Zanimljivo je i to da se svemirski brod spusta u more gde posadu docekuje brod. Bas kao u Apollo programu.

http://www.youtube.com/watch?v=7JDaOOw0MEE

POSEYDON

Ja nisam tolko čitao SF romana...al sam uvek voleo SF  filmove...naravno i sada ih "gutam" ali meni najdraža kaubojština u vidu STAR WARS serijala,STAR TREK... i gomila drugih,pošto se bavim i maketarstvom ova ekipa ima posebno mesto na polici:))
naravno ovo je samo deo kolekcije ;D

CyberianIce

Joj ja sam veliki obozavalac Star Trek-a, sto se vidi iz mog avatara ovde ali mi se zbog otsustva Borga ovaj poslednji film uopste nije svideo ni malo.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S