• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Poziv svima iz Nisa, okoline i sire!!!

Started by Vlada, January 06, 2010, 02:55:00 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vlada

ASTRONOMI AMATERI SVIH MERIDIJANA - UJEDINITE SE :-)
Salu na stranu, upucujem javni poziv svima kako rekoh da sto pre sakupimo ljude sa opremom I BEZ i organizujemo posmatranje u okolini Nisa, koje ce biti sjajna prilika za popularizaciju svega, a naravno prvenstveno prilika za celovecernje posmatranje , samo malo volje ljudi i vedroga neba!

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Ljubo

January 06, 2010, 11:41:55 am #2 Last Edit: January 06, 2010, 11:49:49 am by Ljubo
Kako dvojica? Pa i Yagodinac, stize sve sa opremom!! Nadajmo se da će se i AD "Alfa" priključiti, jer imaju odlične teleskope. Još kad bi bili voljni da obavijeste članstvo - zamislite 150 ljubitelja astronomije na jednom mjestu - Letenka 2 :)
Ja sad zbog snijega ne bih na tako dalek put... Ali, nikad se ne zna, možda na drugo okupljanje na proleće se pojavim. Bilo bi mi drago ne toliko radi posmatranja, već i zbog druženja, a može biti da padne i neka astrofotka by Milan&Ljubo ;) .

P.S. Javiću i forumašu iz Niša pod imenom Sale da vam se pridruži sa svojom novom akvizicijom: Celestronom 130N i novom EQ3 montažom.

Predrag

Mislio sam na dvojicu prijavljenih na ovoj temi.
A i Yagodinac naravno i svi koji budu mogli.
Što više to je bolje.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

Onda najavite vreme, i to sto je moguce ranije. Pa da se dogovorimo... Ne znam koliko cu biti slobodan, al vas podrzavam na daljinu ;)... Jel imas ideju o tome gde bi se smestili, jel treba prijavljivati policiji takve skupove, tek da neko ne pripuca ako mu udjemo na poljanu sa cevima?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sale

Quote from: Ljubo on January 06, 2010, 11:41:55 am

P.S. Javiću i forumašu iz Niša pod imenom Sale da vam se pridruži sa svojom novom akvizicijom: Celestronom 130N i novom EQ3 montažom.


Mala ispravka, Celestron 150/750 OMNI i okular 25mm (za sada). Ok, sto se mene tice, bitno je da imamo vedro nebo i neki prevoz do nekih od destinacija koje sam naveo u temi "Astronomi iz Nisa"!

Vlada

Evo koliko vidim ljudi se polako prikljucuju, ja vec razmisljam o mestu sa koga bi mogli da posmatramo. Znaci izbor je veliki zaista, to su sve relativno mracna mesta koja nisu mnogo udaljena od grada. Svaki dan sam na forumu, pa izvolite da se dogovorimo. Ne znam samo ima li neko dugorocnu vremensku prognozu za podrucje Jugoistocne Srbije?

cola

Dugorocne nisu dobrem to ti dodje kao usrednjavanje vremena za taj dan u prethodnih 10-ak godina! Treba pre gledati kada je Mesec mlad npr oko 15.1.2010. ali ja tad ne mogu... Bilo bi dobro ako mi opet daju raspust zbog "pandemije" pa da dpdjem to bi bio neki februar...
Al videcemo, vreme je nepredvidivo, pre neki dan je u BG-u gremelo sutradan sneg...
Najbolje su prognoze do 4-5 dana... Mozda sacekati kraj marta (posle MM) tada je vec veca verovatnoca da imamo vise vedrih boci... Bilo kako bilo, ja cu pokusati da se uskladim sa vama :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Yagodinac

Ajde da dogovorimo datum pa da 3-5 dana pre toga svi vidimo prognozu i ako bude tandara-mandara vreme onda jednostavno odložimo za drugi termin... i tako u nedogled  ;D
Šalim se, ja mogu većinu smena da zamenim a ako me neko pita kad, meni recimo odgovara 18.-22. januar. Za ostalo moram da proverim, verovatno mogu i pre .

Vlada

termin 18-22 januar. nije los mi sto se mene tice. Sta mislite da to bude neko okvirno vreme kada mozemo da organizujemo nase posmatranje? Videcemo kako se krece situacija sa vremenom pa prema tome cemo se i dovovarati?

cola

A i Mesec ce biti ok. 18 zalazi u pola 8 uvece...
Samo recite lokaciju, i da li ce trajati vise od jedne noci?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Yagodinac

Lokaciju će smisliti Nišlije, samo da možemo autom do tamo. Mislim da nema potrebe više od jedne večeri jer je to onda logistički teže, treba prespavati i sl.

cola

Ili ako je nas vise da se organizuje prevoz GSP-om sa zeleznicek ili autobuske stanice u Nisu...
Pratim temu, pa ako mogu, dolazim...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Predrag

S obzirom da vreme varira, i česte su noćne temperature iznad nule, verovatno će uskoro (do kraja januara) ponovo naići topao talas.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan