• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Poziv svima iz Nisa, okoline i sire!!!

Started by Vlada, January 06, 2010, 02:55:00 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vlada

Sve lokacije nadomak Nisa koje sam vec spominjao (Kamenicki Vis, spomenik-park Bubanj, Ploce i tako dalje), su pristupacne za dolazak autom, naravno ko ima. Svakako najbolja lokacija je vrh Kamenicki Vis. To je mesto na vise od 800 metara nadmorske visine.Nalazi se na oko 7 kilometara od samog centra grada. Na samom vrhu se nalazi i meteoroloska stanica koja pokriva veci deo Jugoistocne Srbije. Sve se odozgo vidi kao na dlanu, sto se kaze. MEDJUTIM, RAZMISLJAM UPRAVO O TOME DA LI JE grad Nis BAS JUZNO OD VRHA KAMENICKI VIS ,sto je pretpostavljam nepovoljna situacija. Kazem da je grad na 7-8 km odatle. Ne znam sta iskusniji astronomi misle o tome? Pozeljni komentari!

cola

January 09, 2010, 12:40:27 am #16 Last Edit: January 09, 2010, 12:48:03 am by cola
Zavisi... Petnica je na 7km od Valjeva pa je nebo super, sem malog dela koji gleda na grad
A I zvezdara je isto na 5-7km i nebo je drasticno (ne bas da leti MP i to, ali je bolje) bolje nego u centru
Koliko bi uzeo taksi za 7km? Ako idu 3-4 osobe kolima ne verujem vise od 100 (1e) dinara po osobi u jednom smeru?
Za nas koji dolazimo iz bg-a, izadje oko 8evra (dolazak vozom i posle taksi)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Vlada

Ne znam da ti kazem za taksi prvoz, izvinjavam se. Ako neko dolazi kolima pokusacemo da se "napakujemo u auto". Ja imam Jugic 55, ali nesto zajebava, pokusacu da to resim pa ako auto bude u redu ja sam na raspolaganju svima koji nemaju prevoz.

Predrag

Ma taksi bi te opljačkao do Kameničkog Visa. Ako ne budemo organizovali prevoz teško ćemo se skupiti.
Bubanj može bez prevoza, ali oni koji nose opremu će imati problema.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

 Opljackao ???
Pa zar vi nemate neke popuste na poziv i slicno, kod nas imas 20-30% popusta ako nazoves taksi pre voznje. A pritom ako se najavimo kod nekog taksi udruzenja, da dodju cetri-pet vozila mozda nam daju neki popust, manju pocetnu tarifu ili slicno... Ne znam da li mozete da uzmete neki gsp-ov  ali ne verujem da ce nas biti toliko... Ili ako neko ima kombi :)
Ja mozda nesto dovucem :P
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

January 09, 2010, 02:12:17 am #20 Last Edit: January 09, 2010, 02:20:31 am by cola
Sudeci na ono sto sam nasao u Vujakliji. Bojim se da pomislim zasto ste zapeli za Kamenicki Vis ;) :D
http://vukajlija.com/kamenicki-vis/43494  :D :D
Nego jel ima neko neke koordinate tog brda, jel ima neko koordinate tog mesta?
Jel to blizu Niske banje?
DOTADO!!!
A koliko bi uzeo ako se sidje u Nisku banju?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Predrag

Pa do kameničkog visa bi ti taksi u svakom slučaju uzeo više nego što si dao za kartu do ovde!  8)
U suštini ovde se taksi slabije koristi nego u Bg, jer je i grad manji. Jedino ako je nešto hitno...ili ti se bacaju pare. To je moje iskustvo, ne mora da znači da ga ostali dele sa mnom.
Nije blizu Niške Banje.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

Bez prevoza od neke zeleznicke ili autobuske, pre bih vozom dosta je jeftiniji, samo ne znam koliko mu treba do Nisa, nema nista... Vidite za taj neki prevoz pa i da podelimo za benzin/plin ne verujem da bi uzelo mnogo... Ne znam da li se to prijavljuje policiji... Letenka je ja mislim prijavljena...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Predrag

Ne poznajem dovoljno ljudi ovde, jer nisam Nišlija. Lakše bi bilo nekom ko je odavde da organizuje to.
Najmanji problem je da se plati gorivo, samo da imamo kome da platimo. :D
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

Ajd, onda da se okupimo na Skajp cetu, posto je on manje zahtevniji i mogu svi da ga vode bez problema pa da se ispricamo (iskucamo) ko ljudi ;)...
Inace izvestaj sa ovog SAK-a ce uskoro biti zavrsen i nesto kasnije objavljen ;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Predrag

Može.
Da zakažemo 2-3 dana unapred da bi svi videli i organizovali vreme i tada se lepo dogovorimo.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

Ja sma imao inicijativu, prosle godine da se okupimo i uzmemo neko zemljiste (na brdima sa gledao na netu ar ide i ispod 30e) i registrujese na udruzenje gradjana RSAI (republicki savez za astronomska istrazivanja). I tamo bi bili postavljeni neka montazna "utvrdjenja" (nalik vojnim, satori i slicno). kao mala astronomska trupa :P. Udruzenje bi saradjivala sa Hrvatskom, Makedonijom i ostalim EX-Yu pa bi bilo razmene i raznih gostovanja... Ali za registrovanje udruzenja gradjana (to su ti AD i slicno) ti je potrebno punoletno lice i jos odredjen broj ljudi (ja nisam ispunio prvi zahtev, a niko nije usao tu umesto mene) Do duse osnovan je Vojvodjanski savez (onda kada mi se zalepilo Jankovo ogledalo tokom brusenja na Fruskoj gori :) ), kome ja teritorijalno ne pripadam tako da nemam nista od toga, ali mi je drago da neko ima takvu inicijativu i da radi... E sada ulaganja su potrebna, treba da ima struje, vode, i da nema mnogo svetla... Valjevske planine bi bile ok, mada malo daleko :( ... U principu potrebno je mozda nas 100-tinak da bi to stalo na noge... I nesto sponzora. E sada ako bismo uspelo da budemo amaterski ogranak AOB-a ili nesto slicno to bi bilo super... Ne moramo se mnogo cimati sa osnivanjem udruzenja itd. Ali da ne zavisimo od njih, tj da im ne crpimo pare, vec da nam oni pomognu nekim predavanjem ili nas nekad puste da odsedimo na Vidojevici i slicno. Ja ne poznajem nekog iz AOB-a tako dobro da ih sada smaram ovakvim temama... Naravno trebala bi mnoga drustva da stanu iza nas, ne opremom i kesom vec ljudstvom. Sto ne znaci da ne moraju ako zele da nam nesto pozajme. Razmisli te i o tome. Ili udruzivanje Srpsko-hrvatske mreze ali to je komplikovanije ako je formalno zbog zakona i slicno, ili mi barem tako izgleda :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Predrag

Vrlo, vrlo, vrlo, vrlo...zanimljivo i inspirativno.
Mislim da će biti teško izvodljivo, ali da vidimo razmišljanja ostalih.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Vlada

Pazi, Kamenicki Vis nije nista toliko udaljen od Nisa, to ti je kao do Niske Banje. To je inace popularno izletiste za Nislije ( u smislu najedi se, napij se ko stoka, ostavi gomilu djubreta iza sebe i slicno ;-). Mozes veoma lepo da steknes predstavu gde je kamenicki Vis u odnosu na sam grad preko Google maps mislim, on ti je negde jugozapadno od samog grada. To je planisli vrh koji je i zbog same nadm. visine povoljan ( prasina u vazduhu, smog itd). u vidokrugu od nekoliko kilometara nemas svetla koje moze da kvari nebo itd, to je uzvisenje u blizini koga imas samo neko malo selo od 20-30 kuca i to je sve. Ja sam se ponudio da nekima koji dodju pruzim prevoz do Kamenickog Visa, imam Jugic55, ne znam koliko nas unutra moze da se smesti, oprema je dodatni teret, nije neki prtljaznik, znate i sami, ali stace ja mislim nas cetvorica sigurno, zavisi sta ljudi imaju od opreme.

Predrag

Quoteon ti je negde jugozapadno od samog grada


Zar nije severoistočno ili čak istočno?
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan