• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

kakav dvogled imate forumasi?

Started by Vlada, January 07, 2010, 12:02:49 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

IbanezRG

You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother.

CyberianIce

Toliko se bas i ne razumem u binokulare, a i da se razumem, nikakve savete ti ne bih mogao deliti jer nisam nikada ni imao prilike da uporedim ta dva modela. Verovatno neko moze to u Srbiji da ti zavrsi. Ne znam za taj model, ja kontam da za astronomiju preporucuju sledeci model TS 20x80 Triplet. Ali on je jako skup ~200 eura.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

IbanezRG

A jel znas kakav je sistem placanja i isporuke ako narucim sa tog sajta? Jesi li ti nekad kupovao odatle? Taj Triplet je 170e, a 20x80LE je 110e, ako neko zna u cemu je razlika neka kaze.
You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother.

mravic

Naravno, ovaj prvi je korigovan na tri boje i slika je savršena dok je ovaj drugi običan ahromat sa lošije korigovanom slikom.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

IbanezRG

Aha, dobro. Da li je ovaj LE dovoljno kvalitetan za tu cenu? Da li je dobar za astronomska posmatranja? Prvo sam hteo 10x50LE, onda 10x60LE, ali ako vredi dodati para za 20x80LE, dodacu.

Pozdrav!
You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother.

mravic

Ne znam šta bih ti rekao ali...ja sam imao nekoliko komada 10x50 i bio zadovoljan sa svakim, i sve sam prodao i svi zadovoljni, dok imam kod sebe jedan 20x80 triplet i nekako mi se ne svidja. On daje odličnu sliku ali ima telo plastično a podosta je težak. Nekako mi izgleda dosta loš za te novce dok imao sam i 25x100 koji je već odličan i žao mi je što sam ga prodao, moraću si nabaviti jedan...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Quote from: IbanezRG on April 04, 2010, 10:20:00 pm
Prvo sam hteo 10x50LE, onda 10x60LE, ali ako vredi dodati para za 20x80LE, dodacu.


Pitanje. Da li imaš solidan 10x50 dvogled?

Ako da, onda razmišljaj o 15x70, 20x80 ili 25x100...
Ako ne. Kupi 10x50 pa se onda vrati na prethodni red ;D

Šta god od optike da nabaviš kasnije dvogled 10x50 (ili 7x50 i slično) će ti uvek trebati...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

IbanezRG

Nemam, kupicu onda 10x50. Samo da mi neko javi de ga ima u Srbiji :D.

Hvala!
You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother.

mravic

TS 10x50LE ti mogu nabaviti za jedno nedelju dana po ceni od 60e.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

IbanezRG

Quote from: mravic on April 05, 2010, 04:15:47 pm
TS 10x50LE ti mogu nabaviti za jedno nedelju dana po ceni od 60e.


I'll take it!
Kako cemo resiti primopredaju? Neka kurirska sluzba? Poslacu ti podatke na PM.
You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother.

spadej


mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

spadej

javi kad budes imao. Ostao sam bez dvogleda :-[ .

Zoran75

Pozdrav za sve.Ja doso da se druzim sa vama ako ima jos jedna stolica slobodna.Ocu i ja da kupim dvogled ali neznam sta mu znaci ono 20x60 ili 20x50.

Vidim par postova iznad da je @Mravic napisao da je imao dvogled 25x100 koliko to para vredi i koliki je to dvogled,ako bi imala neka slika da se vidi na netu.

Mislim da je dovoljno za pocetak pitanja... ;D

CyberianIce

To znaci sledece: uvecanje X precnik objektiva

U principu veoma je pozeljno da drugi broj ima sto vecu vrednost. A prvi broj je vise pitanje ukusa ili namene.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S