• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

4 JUL

Started by luna, June 21, 2005, 12:52:29 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

luna

 Pa sta je sa vama ljudi?Kakvo je ovo smaranje -_- Niko ni ne spominje predstojecu misiju.U koliko sati treba da se desi?Da li sve tece po planu?Sta ako na kometi ima zivota i mi ga unistimo :D Salim se

sashastar

 Postoji vec topic o tome pa daj svoje misljenje
Ali NASA jos ne daje preciznije podake
AM se priprema nasi strucnjaci ce to kvalitetno izvestiti

p.s. Luna da li je tvoja aktivnost na ovom forumu samo uoci punog meseca

sashastar

 Na ovom sajtu mozes pratiti sta se sada desava

http://www.nasa.gov/mission_pages/deepimpa...tml?skipIntro=1

evo i slicice


Sasa

 O DI je za Astronomiju br 13 pisao Srdjan. Ovde Deep impact imate izvod iz tog clanka. I u sledeca dva broja Astronomije bice reci o toj misiji. Nadam se da ce i AM objaviti neke podatke o DI.

sashastar

 sigurno da hoce u to nema sumnje
4 jula ce svi biti u pripravnosti
vesti o tome ce biti na sve strane
jos samo kad bi nase TV stanice propratile ovaj dogadaj i to sa eminentnim
strucnjacima i sa nekim direktnim prenosom
a ja izgleda krenuo u fantaziju

Gugi

QUOTE (sashastar @ 21. Jun. 2005., 02:11)
sigurno da hoce u to nema sumnje
4 jula ce svi biti u pripravnosti
vesti o tome ce biti na sve strane
jos samo kad bi nase TV stanice propratile ovaj dogadaj i to sa eminentnim
strucnjacima i sa nekim direktnim prenosom
a ja izgleda krenuo u fantaziju [/quote]
 :D   :lol:  HA-HA!!! SUPER SI!!! Stvarno fantaziras ali bih od srca volio da se ispune Tvoje fantazije!!!

DIREKTAN PRENOS!!!  :D   :lol:   :D

Hm...A koji bi to strani kanal mogao ipak prenositi direktni prenos (ako ce uopce biti pusten u javnost)? Sto da ne? Bezbroj puta mi je to zanimljivije nego tamo neki film gdje je ubojstvo covjeka obavezno sastojnica filma  :angry:  


SrdjanP

QUOTE (sashastar @ 21. Jun. 2005., 02:11)
jos samo kad bi nase TV stanice propratile ovaj dogadaj i to sa eminentnim strucnjacima i sa nekim direktnim prenosom
[/quote]
Postoje takve ideje.. samo..  :angry:  

sashastar

 Videcemo da li ce TV NASA davati u to vreme barem kvalitetne izvestaje.

marino

QUOTE (sashastar @ 21. Jun. 2005., 02:11)
4 jula ce svi biti u pripravnosti
vesti o tome ce biti na sve strane [/quote]
dogadjaj je definitivno - snazan!:)
medjutim stvar je i u medijima, dok hayabusa

http://www.astronomija.co.rs/astronautika/...sa/hayabusa.htm

vrijedno odradjuje svoj dio posla sa ciljem uzimanja uzoraka sa asteroida i njihova dopremanja na zemlju - o njoj se nemoze naci posten clanak u medijima, istovremeno o danu nezavisnosti svi bruje..kapitalizam..

m
Vidulini Observatory

sashastar

 Bas bih voleo da japanci 2007 godine dobiju takve uzorke da se
ameri na neki nacin osramote :P  

marino

 nazalost nece se ameri sramit..ameri imaju strucnjake za reklamu..naci ce oni neki komadic i slikati ga uz usa zastavu..meni je osobno bljutavo kada ameri na ruske projekte "ljepe" usa zastave...
da se razumijemo, ne hvalim ja ruse..mogu oni i vise i bolje..spucali su i oni svoje crne, zute i crvene minute i lovu..ali jedan jedini let shuttlea do orbite i nazad..bez ikakve misije vrijedne toga (gore dole i otpustiti neki satelit, a zadnje vrijeme i to je bilo pod povecalom zbog goriva u samim satelitima  u pocetku su furali i cijele trece/cetvrte stupnjeve raketa, dok se netko nije sjetio da je to toboze malo previse..)
jedan jedini let kosta oko milijardu i pol us$..po ruskim normama (nadnicama) tri do cetiri leta shuttlea u orbitu dovoljno je za stupanje rusa na mjesec..vidjeti cemo kako ce se stvari odvijati sa "kliperom"...

to je inace jedan od razloga zasto VOLIM pisati o projektima malih astronautickih sila..npr..da se sada izbroje misije ESA..95% ljudi bi zinulo sto je sve evropa napravila..al hebiga, narod je cuo samo za nasa..(a oni su bili na mjesecu i dan danas, nakon 36 godina zive na staroj slavi)

napred zuti!
;)

m
Vidulini Observatory

sashastar

 joj kada bi se svi udruzili sve bi bilo bolje
inace Marino sjajno pratis ove dogadaje i samo nastavi pisati rado ih citam  :)  

marino

QUOTE (sashastar @ 22. Jun. 2005., 11:30)
inace Marino sjajno pratis ove dogadaje i samo nastavi pisati rado ih citam  :) [/quote]
hvala ti na komplimentu..ali joj da samo znas kako malo toga uspijem pratiti i pisati..nadam se da ce za nekoliko mjeseci biti bolje sa vremenom..nenamjerno sam si natrpao obveze...izmedju ostalog i prvu hrvatsku znanstvenu expediciju u juznoafricku republiku tijekom augusta i septembra..bude za koji dan vise o tim nekim projektima koji se sada vrte i na am..

eto sada si me prislio da idem napisati jedan clanak za am:)

m
Vidulini Observatory

Sasa

QUOTE (marino @ 22. Jun. 2005., 16:53)
idem napisati jedan clanak za am:)

[/quote]
Toooo!
:D  

Gugi

 
QUOTE (marino @ 22. Jun. 2005., 11:14)
..meni je osobno bljutavo kada ameri na ruske projekte "ljepe" usa zastave...
[/quote]
Sjecam se da kad sam citao strip o vanzemaljcu ALF-u da je njegov domacin Vili sanjao kako upravlja malim svemirskim brodom. Na njemu je bila naljepnica na kojoj je ovo pisalo:


MADE IN USA (samo naljepnica, ostalo u Koreji)   :D   :lol:   :P