• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Seminarski,diplomski radovi..izrada radova iz svih oblasti..

Started by seminarski, January 11, 2010, 09:03:00 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mmilan

Hm, zašto svi krivite učenike & studente? Oni samo koriste rupe u sistemu (čitaj: nečije neznanje, nezainteresovanost itd). Dovoljno je da nastavnici i profesori urade par "slepih" testova seminarskih na Googlu vrate seminarske uz link odakle je prepisano (ima mnogo prepisanih, pa čak i sa AM-a i sličnih sajtova) drugačije bi se razmišljalo.

Kad god nešto napišete na internetu računajte da će od toga neko da profitira, na ovaj ili onaj način (a za tog "nekog" vi najčešće niste ni čuli da postoji).

Osim toga, ljudi su se snašli da zarade od pisanja (sajtovi koji distribuiraju su druga priča). Tekst je roba, legalna, kao i svaka druga, pa ko je kako proda. Osim neplaćanja poreza ne znam da li autori prave još neki drugi prekršaj, mislim da ne (distribucija i oglašavanje su druga tema).

Rešenja je mnogo, ali treba neko da odluči da reši problem.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

marino

istina milane..evo prosle skolske godine marcela je trebala biti mentor nekolicini ucenika koji su za zavrsni rad srednje skole izabrali fiziku..koliko god da ih poticala tijekom nekoliko mjeseci djeca koja su sama izabrala fiziku za zavrsni nisu mrdnuli..tada ih odlucila ostaviti...zadnji dan prije roka ucestali su pozivi profesorici i mailovi...radovi su dolazili samo tako...nazalost bilo je dovoljno uzeti c/p i pronaci orginal na netu...nakraju odbila je mentorstvo jer je neko tu istu djecu trebao jos u osnovnoj skoli nauciti kako se to radi...

djeca su ostala u cudu a marcela ispala "zahebana" profa!  jer "tako rade svi a samo vi profesorice ne pustate da prepisemo neciji intelektualni materijal"...

sta reci

m
Vidulini Observatory

cola

Na zalost, slozicemo se...
Dobro je cak i dok hoce da idu na copu/paste, da imaju i te neke bedne ambicije, a ne da se pradaju alkoholu ili cak necem gorem... Kao sto je slucaj kod mnogih srednjoskolaca u nasim zemljama...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

marino

Quote from: cola on January 19, 2010, 08:16:44 pm
""Dobro je cak i dok hoce da idu na copu/paste...""


ovo je najtragicnije, mozda je jedino od toga tragicnije sto si u pravu cola!
:(
m
Vidulini Observatory

sale11472

Tja toga će biti sve dok važnija bude diploma od znanja koje stoji iza te diplome. Odnosno sve dok ti posao, plata, status, položaj i slično budu zavisli od parčeta papira a ne od toga šta znaš kako radiš i kakav si.....
Naravno i tu ima izuzetaka pa tako neka zanimanja nikako ne bi smela da budu ostavljena sa tako niskim uslovima kakve sam naveo (medicinari, advokati, sudije itd itd itd) ali ogromna većina ne bi smela kao uslov da ima bilo kakvu diplomu već znanje (naravno ko stvarno ima znanje vrlo je verovatno da će imati i diplomu ...)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Predrag

Ima onaj vic koji kaže:

Zašto u Srbiji roditelji trebaju imati 3 deteta?
Pa ako je jedno genije, da ga drugo dvoje izdržavaju!


Žalosno, ali istinito. Samo muvatori i oni bez obraza uspevaju. Za znanje niko ne pita.
Postalo je normalno da kada izađe neki konkurs za posao, niko ne razmišlja da li je kvalifikovan ili da li zna taj posao, već prvo se zapita da li zna nekog ko bi ga ubacio na to radno mesto. I tako uvek i bude, zaposli se onaj ko ima bolja poznanstva.

Na ovom linku sam naveo nekoliko primera korupcije za koje provereno znam da su tačni. Ima ih još ali nema potrebe da pišem sve...suština je ista:

http://svemir.wordpress.com/2009/10/12/nije-svako-guzonjin-sin/
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

E, ljudi da se mi malo ipak stisamo zapalice nas neko :D
U stvari jedini bez veze su potporucnici jer njima drzava obezbedjuje posao posle zavrsene akademije(po ugovoru).
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

marino

krenuli smo pomalo u politicko-drustvene NEprilike...evo (samo) jedne price o cijeni znanja od lani..

perzeidi 2009...dogovor s turističkom zajednicom da se napravi manifestacija na oju ce doci nekoliko punih autobusa turista (300tinjak ljudi barem)..nas desetak odradi opazanje i objasni/pokaze posjetiteljima sto se zapravo dogadja na nebu...sve stima sve 5..ALI..

zamolili smo da se barem u polovini STvarnog troska goriva ljudima iz auv nadoknadi njihov osobni trosak, bez dnevnice i slicno....a u financijama turisticke zajednice postoje sredstva koja se koriste uprao za ovakve stvari koje u krajnoj liniji rade promidzbu destinacije.....odgovoreno nam je kako je to prvi puta da se odrazava manifestacija pa neka to odradimo besplanto a da cemo se dogovoriti za drugu i naredne godine...pojasnio sam kako cemo raditi besplatno ali da je ljudima problem kada za to "besplatno" jos i placaju gorivo iz svog dzepa a za ime i na racun drugih!

odgovor je bio da za to nema sredstava...ja kazem - mozemo i tako odraditi te da cemo sami platiti svoje troskove (dakle potrositi osobni novac za ime i racun zajednice) ALI pod jednim uvjetom!

obzirom se maifestacija radi prvi puta i od nas se trazi ne samo da odradimo besplatno (na sto smo i pristali) nego da jos i trosimo vlastita sredstva, da cemo to i napraviti ukoliko vlasnici autobusa koji ce dovesti turiste to naprave besplatno, ako njihovi vozaci taj dan odrade besplatno, ako voditeljica tz taj dan radi besplatno te da seoska domacinstva koja bi spremina jelo i pice za tristotinjak ljudi to ucine na vlastiti trosak!

nato je receno kako nije normalno da se od autobusera, vozaca, kuhara..trazi da rade besplatno...

dakle jedino je pola troska benzine za znanje besplatno sve ostalo se masno placa

sami procijenite koliko takav stav i ponasanje imaju veze s copi/paste diplomama

m
Vidulini Observatory

Jelena

Imate li u arhivi neki dnevnik prakse...treba mi za 26.2
II godina sam menadzmeta i treba mi dnevnik od 26 opisanih strana poslovanja nekog preduzeca
Hvala


Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Yagodinac



Sekula

Oglas ne nudi astronomski sadrzaj vec drugu vrstu pruzanja usluga - LOCK
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |