• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li sam ili nisam Ateista?

Started by Kizza, January 14, 2010, 07:22:06 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sekula

Ja zaista ne razumem da se ovde namerno podmeću nekakva metafzička načertanija sa potrebom da se ista dokažu na logičkom nivou baveći se sholastikom, ko što rekoh u svojoj prethodnoj poruci na ovoj temi. Imam utisak čitajući pojedine postove kao da sam ušao u vremeplov i zalutao u neka davna vremena.  Diskusija pojedinaca može da se svede na primer:

1. Spanać je živo biće
2. Ja sam živo biće.
----------------------
Zaključak: Ja sam spanać

Ko može da obori ovakav zaključak i da ne pokuša da od mene napravi dobru kapamu sa jagnjetinom ili neki dobar pire?
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Igor

August 26, 2010, 11:54:16 am #376 Last Edit: August 26, 2010, 12:27:38 pm by Igor
Quote from: Igor on August 21, 2010, 10:46:11 pm
Zaključajte ovu baksuznu temu.


Lepo sam rekao, onomad...

Quote from: HAL on August 26, 2010, 10:01:00 am
Ta nauka u koju se ti uzdaš je većinom podmetačina    da čovek ostane na mentalnom nivou majmuna, pritom ubeđujući ga da je potekao od njega.


Dobar argument  ;)... Sva ljudska saznanja, recimo, od renesanse, pa do danas, su podmetačina (od strane koga?), ali jedna knjiga od 160 strana će da razotkrije sve što treba da znamo o suštini fizičkog (duhovnog?) sveta, živog sveta i nas samih...
Čuj, onda ću rađe da čitam Bibliju... Duža je, starija je i lepše je (maštovitije) napisana ;D
A Mars će i ovog avgusta biti blizu i velik kao Mesec...

Da ne "off topic"-ujem na temi "Da li sam ili nisam trol", čitam tu knjigu koju si preporučio, od jutros, došao sam do pola, i primetio sam mnogo toga o čemu bi se dalo raspravljati, naročito o logici, kojom  autor izvodi zaključke, a imalo bi se šta raspravljati i o "prisećanjima"...
Ima kreacionista svakojake vrste,  eto i nju ejdž inteligentnog dizajna...
Bilo bi lepo kada bi takva regresivna hipnoza dala podatke od naučnog značaja,  o životu običnog čoveka u antičkom Rimu, ili rasvetlila kakvu opskurnu istorijsku tajnu, ali, kako  kaže autor knjige, teško se setiti drevnih geografskih imena, a lako života između života. Savršeno i nedokazivo.  ::)

Smrt je jedina sigurna stvar u životu, i budući da se događa jednom u životu, valja je odraditi kako treba. Tako se, ipak, najbrže stiže do "duhovnog bića i duhovnog života" i, posledično, nove reinkarnacije.  ;)
Pozdrav... http://www.youtube.com/watch?v=CWsMgq_wtzo

Zaključajte temu, iscrpljena je (Kizza je izjavio da je "realni ateista"), pa ko hoće nek otvori novu, vezanu za "new age" mistiku.

CyberianIce

Quote from: Sekula on August 26, 2010, 11:46:24 am
1. Spanać je živo biće
2. Ja sam živo biće.
----------------------
Zaključak: Ja sam spanać

Ko može da obori ovakav zaključak


Evo ja cu posto nemam pametnija posla trenutno: upotrebio si dve velike premise tako da iz ovog silogizma ne moze da se izvodi logicki zakljucak ;) a sad vas molim da batalite ovu besmislenu raspravu i ako neko moze da mi odgovori na ona pitanja o astronomiji sto sam postavio juce bio bih zahvalan.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Sekula

Quote from: CyberianIce on August 26, 2010, 02:03:58 pm
Quote from: Sekula on August 26, 2010, 11:46:24 am
1. Spanać je živo biće
2. Ja sam živo biće.
----------------------
Zaključak: Ja sam spanać

Ko može da obori ovakav zaključak


Evo ja cu posto nemam pametnija posla trenutno: upotrebio si dve velike premise tako da iz ovog silogizma ne moze da se izvodi logicki zakljucak ;) a sad vas molim da batalite ovu besmislenu raspravu i ako neko moze da mi odgovori na ona pitanja o astronomiji sto sam postavio juce bio bih zahvalan.


Nije poenta da mi odgovoraš na besmislicu koju sam namerno naveo da bi se koliko toliko shvatilo šta se ovde priča i na koji način se plasiraju besmislice. Sa ovakvim pojedinim diskusijama ovaj forum se bespotrebno rasplinjuje u pravcima u kojem on ne bi trebao da ide. Prosto se ovde u zadnje vreme, srećom povremeno, dešavaju odredjene stvari i ponašanja koje vode ka zaključavanju tema, opominjanju zaključno sa banovanjem.

Ova tema nije astronomska, nema šta da se astronomski pita na ovoj temi vezano za posmatranja, instrumente, astrofotografiju, astrofiziku ili astronautiku. Nema ničeg ni prirodno naučnog u širem smislu, nema ni informativnog sadržaja. Ko želi drugu temu neka otvori novu. Potpuno odlutala diskusija u pogrešnom pravcu.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Kizza

Aman ljudi ponovo pitam da li je vest o "Evi" tačna?
Ja poštujem svačije mišljenje,ajd i to da sam budala,politička i verska ubeđenja i zanima me samo istina a ona je,za sada,nepoznata.
Očigledno da to ovde neću saznati  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Igor

Otvori novu temu, Kizza, pa da diskutujemo o genetici, genetičkoj distanci, evoluciji čoveka, mitohondrijalnoj DNK, čemu hoćeš...
Daj da batalimo biše ovu temu.  ;)

Sekula

Quote from: Kizza on August 26, 2010, 03:04:38 pm
Aman ljudi ponovo pitam da li je vest o "Evi" tačna?
Ja poštujem svačije mišljenje,ajd i to da sam budala,politička i verska ubeđenja i zanima me samo istina a ona je,za sada,nepoznata.
Očigledno da to ovde neću saznati  ;)

Tema je krenula od informacije i pitanja koje je koliko ja shvatam antropološko i onda je zaslugom odredjenih pojedinaca (ne svih, naravno) skrenuta u pravcu metafizike i "dokazivanja" iste. A tako nešto nije za ovaj forum definitivno.

| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sasa

HAL, trebalo je da izneseš DOKAZE, a to nisi učinio! Ti nudiš knjigu. OK, možda nisi u stanju da nam iz te knjige ukratko saopštiš njenu suštinu, možda je knjiga preteška za tebe, ko zna. Svakako deluješ malo zbunjeno jer kažeš da tvoju tvrdnju možeš da dokažeš, a kad mi tražimo da izneseš dokaze, ti onda vrdaš i počinješ da pričaš o nekoj knjizi.

E sad, ili si zaista malo zbunjen ili troluješ. U prvom slučaju ti se može oprostiti. U drgum ne jer imamo pametnija posla.

HAL

Ovo mesto ipak nije onakvo kako si ga predstavio ?
Ja sam ponudio knjigu u vidu dokaza svoje tvrdnje, ti očigledno nisi ni bacio pogled na nju.
Ja da ti prepričavam ne pada mi na pamet, u kratkim crtama da iznesem stvari sa kojima se skoro niko sa foruma ne susreće, pa da posle niko ni ne uzme da pročita. To samo vodi u ćorsokak.

Sasa

Pa ja ne vodim polemiku s autorom knjige nego s tobom. Dakle, ako imaš dokaze - kaži ih. Nemoj teret dokazivanja prebacivati na autora knjige.

Uostalom, ako bismo tako radili onda bismo samo jedan drugom poslali spisak literature i ne bismo ni pričali, je li :). Evo, ja ti kažem: Karl Marks, Kapital. Sve je objašnjeno, čitaj :)

Ne, tako se rasprava ne vodi. Ili imaš dokaze ili ih nemaš.


Obersturmfuehrer

QuoteJa da ti prepričavam ne pada mi na pamet...


Ne moras.
Ne moras cak ni da se podrudis da kazes bilo sta na tu temu, to je dobro poznat manir svih onih koji brane ovakve teorije i smaraju po nauci. Ej, ali SVIH.
Samo reci: "Procitajte knjigu, ljudi zatvorenog uma", spomeni Teslu (kako ni njemu niko nije verovao), obavezno spomeni da su ljudi nekada verovali da je Zemlja ravna, i onda mi procitamo to njesra, i kao postanemo pametni...Iznenada nam se prosire pogledi...
Vidis, od pocetka ja ne kapiram sta ti hoces da kazes, ni tamo na onoj temi o Mesecu ni ovde, a to definitivno potvrdjuje ono od jutros, da samo mlatis praznu slamu, i da vrlo verovatno ni sam ne znas nista o tome, al eto...kul je muvati ribe nekim sranjima o reinkarnaciji i ostalim budalastinama.
I da, kazem da je to budalastina. I bice budalastina dok god takve teorije brane ljudi koji pricaju o svemu, samo ne o njima - kao ti na primer.
A ne znam ni sta je na pocetku bio problem sa budalastinom...stvari treba nazivati pravim imenima.

QuoteTo samo vodi u ćorsokak.

Onda, potrudi se da nam objasnis zasto treba procitati vise od jedne i po stranice...

HAL

Dokazi u par rečenica, na forumu kvazi naučnika. Dajte molim vas, vi se bre šalite sa mnom.

Sekula

August 26, 2010, 07:43:46 pm #387 Last Edit: August 26, 2010, 08:03:01 pm by Sekula
Quote from: HAL on August 26, 2010, 07:21:57 pm
Ovo mesto ipak nije onakvo kako si ga predstavio ?
Ja sam ponudio knjigu u vidu dokaza svoje tvrdnje, ti očigledno nisi ni bacio pogled na nju.
Ja da ti prepričavam ne pada mi na pamet, u kratkim crtama da iznesem stvari sa kojima se skoro niko sa foruma ne susreće, pa da posle niko ni ne uzme da pročita. To samo vodi u ćorsokak.


HAL, tvoj nastup nema nikakve veze sa delom foruma koji se zove Prirodne nauke. Ovo što ti radiš je klasična zloupotreba ovog prostora i foruma uopšte. Ne iznosiš logičke činjenice, pričaš o stvarima koje nemaju veze ni sa čim čime se bavi ovaj forum. Gnoseološke rasprave na temu uzmite pročitajte pa ćete shvatiti veliku tajnu  i napiti se svetog grala sveznanja, zvuči prilično neozbiljno za ljude koji dolaze ovde. Mi nismo auditorijum koji tako nešto treba da čita niti bilo ko ko dolazi ovde treba da bude tretiran na takav način jer to prelazi granicu normalnog i ozbiljnog komuniciranja i može se čak shvatati kao svojevrsna uvreda.

Pošto i dalje nastavljaš priču po svojim motivima, nahodjenima i dalje trošiš prostor na serveru (pa makar i minimalno) celokupna dalja diskusija na ovoj temi je čist trol. Mislim da reakcija neće izostati, ukoliko se ne zaustaviš i ne promeniš nastup, što se prvenstveno može shvatiti kao molba pre nego li upozorenje.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Obersturmfuehrer

Quote from: HAL on August 26, 2010, 07:42:39 pm
Dokazi u par rečenica, na forumu kvazi naučnika. Dajte molim vas, vi se bre šalite sa mnom.


Zen, brate.

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?