• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Vanzemaljci

Started by Dr.Zoidberg, October 13, 2006, 12:46:02 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Marcony

Ma i da se pronadju jednocelijski organizmi u Suncevom sistemu, to bi znacilo da je svemir prepun zivota, kakav god da je u pitanju.

Dario_Young

Ljudi evo vam link pa pogledajte http://dnevnik.hr/naslovnica/scena/zanimljivosti/20061123_6814_20371.php.
Ja kada samto vidio zaprepastio sam se,mislim da ovo nije video montaza.Sta mislite???

sashastar

To je samo jos jedno od mnogih  :P



Sasa

Ja mislim da su to Melmlakijanci. Kad su videli gde su stigli, smesta su pobegli.

sashastar

Ja sam im lepo rekao da ukljucuju nevidljivost ali ne nece da me poslusaju.
Ovo im nije prvi put.
Opet ce ici na rudarenje u asteroidnom pojasu.

Skyw@lker

E koliko sam video na snimku pise 17. avg 2006 a vest je od pre neki dan! U bre ala imaju naprednu tehnolohiju ti "izvanzemaljci" cak se poigravaju i sa nasim poimanjem vremena!!!  ;D ;D ;D
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

astromilke

Nesto mi nikad nije bilo jasno! Ako je neka rasa sposobna da dodje na nasu plavu planeticu iz nekog drugog kraja galaksije ili jos "gore" iz neke druge galaksije zasto uvek ulaze u atmosferu i dopuste da ih primetimo?! Zar tako napredni nemaju neke teleskope (ili sta vec) sa kojima mogu u detalje da snime iz bezbedne udaljenosti sta se nalazi na odredjenoj planeti pa da se onda spuste i vide izbliza sta vec zele ukoliko se ispostavi da nema zivota na istoj!? Ne vidim logiku da hoce da nam stave do znanja da nismo sami, tako inteligentni trebalo bi da znaju da smo  svesni da postoji neko tamo, a ukoliko je to cilj zasto nam jednostavno ne ostave neki materijalan dokaz vec se tako po citavom svetu pojavljuju na 3 sekunde i "zeljkaju" sto nas dovodi do sumnje u njih same!
SW Newton 76/900
EOS 1200D

vmiro

Quote from: astromilke on December 05, 2006, 11:41:55 am
Nesto mi nikad nije bilo jasno! Ako je neka rasa sposobna da dodje na nasu plavu planeticu iz nekog drugog kraja galaksije ili jos "gore" iz neke druge galaksije zasto uvek ulaze u atmosferu i dopuste da ih primetimo?! Zar tako napredni nemaju neke teleskope (ili sta vec) sa kojima mogu u detalje da snime iz bezbedne udaljenosti sta se nalazi na odredjenoj planeti pa da se onda spuste i vide izbliza sta vec zele ukoliko se ispostavi da nema zivota na istoj!? Ne vidim logiku da hoce da nam stave do znanja da nismo sami, tako inteligentni trebalo bi da znaju da smo  svesni da postoji neko tamo, a ukoliko je to cilj zasto nam jednostavno ne ostave neki materijalan dokaz vec se tako po citavom svetu pojavljuju na 3 sekunde i "zeljkaju" sto nas dovodi do sumnje u njih same!


Prilicno si bijesan na njih! ;)

Sasa

Quote from: astromilke on December 05, 2006, 11:41:55 am
Nesto mi nikad nije bilo jasno! Ako je neka rasa sposobna da dodje na nasu plavu planeticu iz nekog drugog kraja galaksije ili jos "gore" iz neke druge galaksije zasto uvek ulaze u atmosferu i dopuste da ih primetimo?! ....!


Nisi shvatio. Ne rade to oni namerno. Oni se neplanirano, slucajno pojave na nasem nebu, uglavnom zbog nekog kvara na tanjiru.
I tako svake godine po nekoliko puta.
:)

astromilke

 ;) Znao sam da ste vas dvojica jedni od njih!!!!
SW Newton 76/900
EOS 1200D


Predrag

Ahahaha...
Gde nađe ovo! ;D
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

January 14, 2010, 02:04:29 pm #27 Last Edit: January 14, 2010, 02:10:21 pm by cola
Ja sam to hteo da sacuvam za kraj...
Kao konacni dokaz :(
Ranije je bila i neka bolja verzija, sad ne mogu da je nadjem :(
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

r2d2

January 14, 2010, 06:40:49 pm #28 Last Edit: January 14, 2010, 07:02:01 pm by r2d2
Divno,,,     ,, svidja mi se duboko znacenje teksta u pesmi, te ostadoh zapanjen, otvorenih usata i ociju zbog poetske virtuoznosti smisla divnih parobola i ostalih jezickih harmonicnih opisa i ukrasa, tako inspirativnom muzickom geniju iskazanom u tim divnim melodijama....

Nego da rezimiram pesmu sa jednim prapotopskim vicom o bosancima i elienima...

Javila "radio Bosna" da se ocekuje skori dolazak posetioca iz svemira. U objavi se moli da grdjanstvo u slucaju nenadanog susreta  bude smireno, da se kulturno predstave,ukazujuci svojim stavom na prijateljsku dobrodoslicu braci iz svemira te da obaveste najblizi informacioni centar. Dalje, u opisu tih stranih bica predpostavlja se da su bica mala,  zelene boje, velikih buljavih ociju, sa rukama do zemlje, itd....
slusao ti to Muja, onako na  trazinstoru vesti, hodajuci sumom, pa se zamisli nad situacijom. Kada dodje pred kraj sume ugleda na jednoj poljani neko bice: malo zeleno, ruke do zemlje, oci ko sarme...  
..ugasi tranzistor i sinu mu da je upravo ostvario bliski kontakt sa vanzemaljskom rasom...
Da bi ispostovao proceduru Muja nastupi sa recima:
" ja sam Mujo iz Bosne,sa planete Zemlje, nemam neprijateljskih namera, a ko si ti...."
Prilika je cutala.
Muja pokusa ponovo sada malo glasnije...
" JA SAM MUJA IZBOSNE, PRIJATELJSKI NASTROJEN A KO SI TI...."
Mala zelena prilika sa rukama do zemelje i ocima ko dve sarme je cutala i dalje....
I treci put Muja pokusa sad prilicno iznerViran zbog ignorisanja...
"Ja sam Mujo iz...."
Na to ce mali zeleni..
" Ja sam Djuro sumar i serem, a kad ustanem jeB*** cu ti ***** PRIJATELJSKI nastrojen!

.......................................................................
Izvinjavam se na  prizemnijem recniku, prosto divna pesma me inspirisala...

bakugan77

Ama da budemo jasni, vanzemaljci postoje 1000000% u tom crnom prostoru. Ne znam gde ali nadam se da cemo jednoga dana saznati!
I jako mi je zao sto Astronomija magazon nece izlaziti! Pozdravljam admina i sve ljubitelje astronomije!