• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

MM 2010

Started by Sasa, February 02, 2010, 12:36:12 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mihael

Pozdrav svim organizatorima i ucesnicima maratona na Letenci!
Gde se vrsi prijavljivanje? Planiram doci, ako nesto ne iskrsne, kao posmatrac za pocetak.

CyberianIce

Ajde molim vas napravite mi tamo nekoliko fotografija gomile ljudi i opreme posto ja izgleda necu moci doci da malo demonstriram lokalnoj populaciji kako izgleda jedan skup astronoma amatera.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Yagodinac

Evo kako izgleda moj dolazak prošle godine na Letenku:



Približno tako je bilo.

Sunburst

March 09, 2010, 11:33:07 pm #18 Last Edit: March 09, 2010, 11:46:21 pm by Sunburst
Vojvodina jeste ravna al ume da prevari poneko brdasce :)
Verovatno je trebala i kolimacija primarnog ogledala :)

Yagodinac

Primarno ogledalo posle toga je iskorišćeno za retrovizor.

Sunburst

Hah f7 u retrovizoru,cuvaj se dugih svetala od nazad
;D

CyberianIce

Co'ek nece da baca pare na kvarcanje - stedi za novo ogledalo ;D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Sasa

Quote from: Mihael on March 09, 2010, 08:23:16 pm
Pozdrav svim organizatorima i ucesnicima maratona na Letenci!
Gde se vrsi prijavljivanje? Planiram doci, ako nesto ne iskrsne, kao posmatrac za pocetak.

Hvala: dođe se, pozdravi s ljudima i to je to za one koji se NE takmiče. Takmičari se prijavljuju tako što kažu sudiji svoje ime.... Sudija je Koča, on će sve da objasni.

Mihael


kocha

Stigli pehari za prva tri mesta...

kocha

...i fenjer za posednjeg plasiranog.

Igor

Kocho, piši mene kao takmičara... Treba mi fenjer. ;D

Igor

Ima li neko dobar savet kakvu i koju zvezdanu kartu koristiti?
Imam naštampano stotinak stranica, i imam utisak da u nečemu grešim...

Neca_Kocha

Bitno je da se što brže snalaziš. Obično su karte koje su služile u pripremama i na koje si navikao.
Veliki broj karata (listova) pomalo zbuni...pa smetaju oblaci... pa nema one kojati baš treba... (slično je prošao i Jagodinac prošle godine).
Po iskustvu treba ti samo par listova sa svim M objektima, a one koje teže nalaziš imati posebno preciznije listove za njih...

kocha

izvini, oteo sam sinu komp pa sam greškom na prethodnom postu, pisao pod njegovim imenom