• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

MM 2010

Started by Sasa, February 02, 2010, 12:36:12 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Igor

Hvala na savetu...

sale11472

Ha čuj ja sam naštampao čudo karata za prvi maraton pa sam skoro sve objekte našao po sećanju (ostalo je našao moj saborac ;) ) prošle godine na kampu sam od mapa imao sam GEM Stars koji je ste zanimljiva knjižica ali definitvno ne može da se pohvali ni detaljnošću ni preciznošću.... i da nisam bio tvrdoglav pri traženju nekih objekata imao bih zantno više prijavljenih (mislim da sam jedini koji nije prijavio M45 ;D )....
Dakle ne opterećuj se previše mapama mislim da su free stuf iz ONE teme sasvim dovoljne za maraton...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Yagodinac

Da, višak mapa može škoditi  :D
Naročito ako je to iznad 100 komada (pokušavam da zvučim kompetentno, kao neko ko je prošle godine na maratonu više vremena proveo uronjen u karte nego u teleskop).

Igor


boka

Dobro vece mozda uspem da pobegnem sa posla pa ja i kolega dodjemo na maraton.

Kisi

Da slucajno neko nema jedno mesto u kolima na relaciji Novi Sad - Letenka?  ;D

Laci

Evo, i ja da pitam takođe :), došao bih na Letenku na Mesijerov maraton u subotu ali nemam prevoz od Novog Sada do Letenke. Išao bih bez opreme.
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

cola

Nama su ubacili neku radnu subotu u skolu :(
Da stvar bude jos gora idem poslepodne :'( . Tako da od mog dolaska tesko da ce biti ista. :'(
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

CyberianIce

Da je bilo koji drugi datum ja bih isao i pokupio sve vas usput po NS-u i okolini ali 20-tog necu ni sam moci doci...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Igor

Daj, Čola, sa školom je bar lako... Kaži razrednom gde ideš i da treba da ti opravda taj dan... Verujem da će imati razumevanja...
Ako ne, rešenje se samo nameće...  ;D

Yagodinac

Čola, napisaću ti opravdanje da si imao boginje  :P

Ma daj, sigurno će ti opravdati razredni!

Sasa

Za ubuduće: svakom đaku, učesniku kampa, takmičenja i sl. što organizujemo pismenu molbu za opravdanje izostanka daće AM, AD "Lira", Savez astronomskih društava Vojvodine, Savez astronoma amatera Srbije (ili obrnutim redom, kako hoćete) - sve sa pečatom, potpisom itd. OK?

marino

skola moze samo da bude ponosna da netko od ucenika ucestvuje na MM..inace, za colu evo jedne moje situacije od prije nekih 25 godina...trebali ici s klubom mladih tehnicara na snimanje za tadasnju radioteleviziju zagreb..pitam razrednika (bivsi oficir)-kaze; nemoze tumpicu, ali ti odluci kako mislis da treba, ako se ne pojavis slijedi ti sedam neopravdanih...naravno, ja isao i dobio sedam neopravdanih...i onda i godinama kasnije kada sam se sreo s covjekom priznao mi je da nije mogao imati drugacije kriterijume koje je sam zadao, ali da "je molio boga" da odem..nikad mu nisam zamjerio te neopravdane satove...
na satu razredne zajednice nekoliko dana nakon te emisije, kaze on nama ucenicima " i tako smo tumpica imali prilike vidjeti na tv", a cuo sam ga u zbornici kako se pohvalio da je njegov ucenik bio na tv-u...
dakle, cola...procjeni sto je vaznije...cak i ako profa nema razumijevanja...vec si u situaciji da odlucujues o svojim postupcima (mislim zapravo na posljedice)

eto, sasa ce izdati potvrdu/priznanje/diplomu...odi na MM

m
Vidulini Observatory

spadej

Izgleda da ce i vreme da bude dobro. Sutra ce biti cak 20 stepeni, mada noc sigurno nece biti topla.
Na zalost, propusticu i ovo druzenje, dobio sam zestoku upalu sinusa. Uuuuuh, dodjem mi da vristim od muke.


stameni

Ne dolazim. Neočekivano iskočili prilično važni i složeni problemi.

Iz "Ruđera", koliko znam, neće doći niko (!!!); naravno da to jeste bruka za sve nas iz Društva, ali svako je "izmislio" neki razlog da se ne pojavi na MM. Ne znam tačno šta je uzrok tolikoj (inače opštoj, sveprisutnoj) inertnosti "Ruđera", da li glomaznost, prilično neugodna uprava, nedostatak posmatračkog kadra, "veliki prasak" od pre jedno-dve godine, ali, eto, ispade kako ispade. (Da ne bude da bih samo da kudim ADRB, imaju oni itekako dobrih i kvalitetnih strana, a i oni koji stvarno tamo rade odlični su i ljudi i stručnjaci.)

Dakle, Čolo, na tebi je da otkriješ svemir ;) u ime svih "Ruđerovaca" :)

Inače, baš vam zavidim, izgleda da ćete imati fenomenalne posmatračke uslove. Prolepšalo se vreme u pravom trenutku :) Sve najbolje, astronomi!