• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

MM 2010

Started by Sasa, February 02, 2010, 12:36:12 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kocha


AB.SIN

    Pozdrav drugari, eto i ja da se javim putem ove preko neophodne hladne i bezlicne tehnologije, koja nam uistinu omogucava inace nemoguce...
osecam potrebu da se zahvalim svima na cestitkama i na  zaista prijatnom iskustvu koje sam doziveo sa svima vama tog prvog prolecnog dana na jubilarnom X MM maratonu na Letenci!
    Pozdrav za organizatore, posebno Kochi, koji se na samom pocetku svojski potrudio da me uvuce u takmicenje iako za njega zaista nisam bio ni spreman niti imao smelosti, dodjoh da overim kakvu opremu i da razmenim ovo malo iskustva stecenog u prethodna dva meseca uz veliki minus, sneg i oblacno nebo, uzgred i Beograd koji mi osvetljava jugoistocno nebo! Hvala i komsiji na niskoj sremackoj kuci koja mi je omogucila da ne moram bas uvek da bezim iz dvorista... ;D
    Vozeci iz rodnog mi JAKOVA(samo za Kochu- ne Surcin!!!) nekako sam se trudio da pobegnem oblacima koji su se razvijali na jugu, i nadao sam se razvedravanju! Moj prijatelj i vrstan pomocnik Vlada mi je sve vreme govorio "Ma razvedrice se!", i tako teseci jedan drugoga najzad savladasmo i poslednji trag zime na nasoj nam Fruskoj gori(Brankovac) stigosmo na Letenku...
    Takmicenje je bilo super, i iskreno sam sebe sam iznenadio lakocom pronalazenja objekata, kako sale kaze galaksije su mi se javljalje i ispod oblaka! Pa da vidim ko ce sad da kaze da "Velicina nije bitna" :P !!!
    Uspeh koji sam postigao me je u potpunosti iznenadio, i da nisam sa toliko entuzijazma i zagrizenosti marljivo trazio svaki objekat, pa cak i ispod oblaka, umor me na kraju ne bi savladao i koncentracija napustila i verovatno bih... sta bi bilo kad bi bilo! Ma prezadovoljan sam, bas! I jedva cekam neko naredno okupljanje...bilo gde!
    Cestitam jos jednom Saletu i Jagodincu na odlicnoj utakmici i na ostvarenom uspehu, i naravno svim ostalim ucesnicima!

    Nadam se skorom vidjenju i druzenju,
   
    Eto toliko i od mene, pozdrav za sve i vedro nebo!

ps: ocekujem neke slike ako ih je bilo! (naravno da sam video one postavljene u AM), a i Kocha je obecao neke mape!
    Jos jednom Hvala!

Igor

Svaka čast, bili ste veoma vredni, a sprava je odradila posao, nema šta... Stvarno ste se trudili!

sale11472

Quote from: AB.SIN on March 23, 2010, 04:25:11 pm
   ... Pa da vidim ko ce sad da kaze da "Velicina nije bitna" :P !!!
   


JA  :P
Šalu na stranu dobro nam došao na ovaj, sve samo ne bezličan i hladan, forum ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Laci

March 23, 2010, 10:00:52 pm #79 Last Edit: March 23, 2010, 10:41:33 pm by Laci
Za koju godinu ćemo svi nabaviti bolju opremu...
Cilj će biti pronalaženje što većeg broja galaktičkih super klastera, ekstrasolarnih planeta, kvazara i vanzemaljskih civilizacija.

Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

SrdjanP

Bra'o za sliku :)
Da mi je Habl na sat vremena.. ih..

Yagodinac

- Je li, koje ti je ovo uvećanje?
- pa... najmanje.
- nešto mi je čudno. Ajde da prihvatimo, mada idući put ću da te propitam o objektu.

CyberianIce

Quote from: SrdjanP on March 24, 2010, 01:44:03 pmDa mi je Habl na sat vremena.. ih..


Atmosfera bi se rasprsila do Meseca i naravno bilo bi oblacno taj dan.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

r2d2

March 25, 2010, 08:37:12 am #83 Last Edit: March 25, 2010, 08:54:07 am by r2d2
Pozdrav i dobrodoslica  Ab.sin-a na hladan i bezlican elektronski medij -kompulzivno opsesivni hronicni recidiv jeeee 8)...

QuoteAtmosfera bi se rasprsila do Meseca i naravno bilo bi oblacno taj dan.

;D
Kada bi neko kupio ovaj teleskop i krenuo da posmatra, verovatno bi svi culi novu vest da je  tamna materija postala svetla, bez ikakvog posebnog razloga. Naravno mi bi znali razlog ali ko ce nama da veruje.