• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Koju digitalnu kameru mi savetujete?

Started by CyberianIce, February 05, 2010, 12:24:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CyberianIce

A kakvi su to Nikkor objektivi? Jel to optika za Nikone?
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

contax

Jeste. Nije mi jasno zasto se zovu Nikkor.
Nekada se Nikon zvao Nippon Kogaku, ali su iz samo njima znanih razloga promenili ime.
Japanska posla.

Yagodinac

Canon:Nikon = Partizan:Zvezda.
Nebitno totalno šta koristiš ali za dnevu fotografiju ja bih Nikon a za astrofoto Canon modifikovani. Imam utisak da su to sve finese bez obzira što Nikon koristi CCD a Canon CMOS, premda ljudi za šum u mraku blagu prednost daju Canonu. Taj CMOS nema blage veze sa webcam.
Drugim rečima slikajte ljudi! Ko šta ima, svejedno je.

CyberianIce

Slikacemo, evo ja odma pocinjem cim mi nabavis onaj dSLR za 100e
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Yagodinac

Pa snađi se malo :-) 350D sa 18-55 počinje od dve stoje

CyberianIce

Pa ne znam, onda ces morati da mi prodas taj tvoj za 100 :D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Yagodinac


CyberianIce

Eih sad punoletnu! Pa necemo cepidlaciti :D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

CyberianIce

Neko mi je pomenuo da Canon PowerShot A530 valja. Imam malih poteskoca da nabavim tu kameru. Sta jos moze dobro da posluzi od tih niskobudzetnih idiota za astrofotografiju? Prvenstveno me zanima da li postoji jos neki idiot koji zadovoljava najosnovnije kriterijume za afoklano slikanje?
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Yagodinac

Sve od A530 do A590 može da posluži. A530 ima ISO800, ostali 1600.
Nije da je A530 loš, pogledaj http://free-kr.t-com.hr/raptor/ a njegov refraktor je u rangu tvog i mnogo slabiji od mog teleskopa, ali ima bolju montažu od obojice.

hristijan90

Imam ja jedan korisceni Canon EOS 300D sa 15-55 kit objektivom.... Jel ti to moze zavrsiti posao? Imam i Canon EOS 50D, jako malo koristen...ali ne bih to prodavao...to ce meni da posluzi za astrofoto...cim nabavim telescope :D :D  8)

CyberianIce

Zavisi kol'ko para? Jel zna neko mozda koji je ono dole retardirani navoj sto drzi fotoaparat na stativu? Jel to neki kao M7.5 ili sta? Da li je to uopste M-navoj?
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

NeS

Navoji su colovni i to 1/4 cola a ponekad se koristi i 3/8 cola.
Znaci ako meris debljinu zavrtnja u milimetrima to bi bilo 6.35 i 9.5 mm.

CyberianIce

Hvala na informaciji, pravi neki holder za afokalno snimanje. Verovatno ce moci da se upotrebi onaj sraf koji drzi Lomo Smenu 8 u futroli. I ovako sam razalatio kompletan njen objektiv da bih napravio jedan .956 Ramsden od 12mm za stari teleskop. :D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

sale11472

Quote from: CyberianIce on February 08, 2010, 10:40:12 pm
Verovatno ce moci da se upotrebi onaj sraf koji drzi Lomo Smenu 8 u futroli.


Ako je dovoljno dugačak sasvim sigurno će moći da se upotrebi ako nije probaj da ga produžiš nekako .... nešto mi govori da je to kod nas lakše nego naći šraf sa colovnim navojem (ili nareznice/ureznice za isti) sem ako ne poznaješ nekog metalo strugara da ti to napravi (onda jav i ovde mogli bi da napravimo malo veću količinu ;) )
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D