• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Zagonetni objekat

Started by CyberianIce, February 10, 2010, 12:13:45 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CyberianIce

February 10, 2010, 12:13:45 am Last Edit: February 10, 2010, 12:42:46 am by CyberianIce
Zagonetni objekat, bas me zanima da li ce iko od vas pogoditi sta je ovo. Odnosno nema teorije da iko pogodi sta je to, ali me zanima kakve gluposti cete da izlupetate pokusavajuci :D

Sve informacije koje cete dobiti su da je slikano sa idiotom Canon PowerShot S10 kroz Meade MA 25 mm okular afokalnom metodom.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Predrag

Da nije vrh upaljene cigarete? :P
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

CyberianIce

Ocekivao sam vise maste od vas, ovo je bio dobar pokusaj ali ni blizu. Evo pomoci cu vam, to je nesto sto se nalazi verovatno u svim prostorijama.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Predrag

Kad kažeš sve prostorije, misliš na sve kuhinje ili sve sobe ili...
Ili može da se nađe u svakoj prostoriji?
Ne verujem da će mi ovo nešto pomoći, ali da probam.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

Mozda deo neke slike, posto je kruzno vrv si slikao telekopom u neciju gajbu?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

CyberianIce

Nije deo slike. Telesklopom sam slikao moju gajbu, inace ovaj predmet se nalazi i u trpezarijama i u kuhinjama i u sobama, svuda.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

torlak


contax


utcaita

To je ili luster ili sobna lampa.

CyberianIce

Quote from: utcaita on February 10, 2010, 10:18:58 pm
To je ili luster ili sobna lampa.


Tacno, to je moj novi luster, Phillips - "Neutron Star" :D A bas izgleda kao neka sablasna umiruca zvezda...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

spadej

Pokusao sam nesto slicno juce ali nisam uspeo. Hteo sam da slikam tackicu od laserskog kolimatora na zidu udaljenom nekih 8m od teleskopa (130/650) ali nikako nisam uspevao da fokusiram sliku.
Probao sam i sa drugim tackastim objektima ali nece pa nece. Blizu fokusa jeste ali je ipak mutno.
Kao da mu fali jos metar dva udlajenosti.
Zna li neko kako da odredim minimalno rastojanje?

Laci

Quote from: spadej on February 18, 2010, 04:02:50 pm
Pokusao sam nesto slicno juce ali nisam uspeo. Hteo sam da slikam tackicu od laserskog kolimatora na zidu udaljenom nekih 8m od teleskopa (130/650) ali nikako nisam uspevao da fokusiram sliku.
Probao sam i sa drugim tackastim objektima ali nece pa nece. Blizu fokusa jeste ali je ipak mutno.
Kao da mu fali jos metar dva udlajenosti.
Zna li neko kako da odredim minimalno rastojanje?

Probaj sa bliskim objektom van sobe na kome uspešno fokusiraš: odžak na krovu obližnje kuće, ograda i slično i doćićeš do minimalnog rastojanja. Naravno, pazi da nikoga ne ometaš s tim laserom!
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

mravic

Izvuci malo okular iz fokusa i dobićeš fokus.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

CyberianIce

Ajde da ne otvaram sad novu temu, da pitam ovde. Ja imam akvarijum, uzivam u posmatranju ribitza kad je napolju oblacno :D i naletim na ovu sliku pa mi sad nije nesto jasno. Jel ovo hromatska aberacija ili je stvarno moguce?
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

marino

nije kromatska...podmorje obiluje jarkim bojama...brr kada se sjetim ribetina i ostalih vodenih i kopnenih stvorenja iz juzne afrike...
m
Vidulini Observatory