• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jednooki paradajz

Started by Laci, September 23, 2010, 12:39:13 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Laci

Evo šta genetski inžinjering učini od paradajza ;D! Jutros ubran u bašti.





Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

TenMon

Antihrist među paradajzima!  :o

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

September 25, 2010, 06:05:04 am #3 Last Edit: September 25, 2010, 06:47:27 am by r2d2
Pradajiz kiklop,,  ,, a nos mu ko parprika...
..I meni su rekli: ako zelis bogat prinos i zanimljivosti u basti nadjubri bastu sa bilo kojim izotopom Polonijuma, najbolje sa 210Po  i beri sa sve tri ruke...

Laci

Quote from: r2d2 on September 25, 2010, 06:05:04 am
..I meni su rekli: ako zelis bogat prinos i zanimljivosti u basti nadjubri bastu sa bilo kojim izotopom Polonijuma, najbolje sa 210Po  i beri sa sve tri ruke...



Nije to loše sa trećom rukom, nemaš problema sa češanjem leđa ako ona izraste na pravom mestu ;D!
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

r2d2

September 29, 2010, 07:14:06 pm #5 Last Edit: September 29, 2010, 07:59:25 pm by r2d2
Kad vec pominjemo Polonijum, i djubrenje .....
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Otkud radioaktivni polonijum 210 u cigareti, pitanje je na koje proizvođači u duvanskoj industriji znaju odgovor više od 40 godina. Ali, tu crnu tajnu čuvali su "kao zmija noge", a na nju su nabasali pušači iznenada i bez upozorenja......

OPASNA I HRANA
PORTPAROL fabrike "Britiš ameriken tobako" izjavila je da nije poznato koji sastojak dima iz cigarete izaziva rak. Za "Indipendet" ona je rekla da polonijuma 210 ima i u drugim prehrambenim proizvodima, najpre u biljkama sličnim duvanu, posebno u jagodama. Navela je podatak iz istraživanja od pre tri decenije da 77,3 odsto unosa polonijuma u organizam ide kroz hranu, a samo 17 procenata iz duvana"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ima raznih besplatnih psiholoskih metoda za odvikavanja od pusenja. Meni lici na metodu: teorija zavere u konbinaciji sa ludim naucnicima.

Ja zaista ne verujem u ovo! Sve mi izgleda kao zloupotreba naucnih cinjenica kroz manipulaciju strahom.

Izvor:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:221583-Cigarete-zrace-pluca

sale11472

Quote from: r2d2 on September 29, 2010, 07:14:06 pm

PORTPAROL fabrike "Britiš ameriken tobako" izjavila je da nije poznato koji sastojak dima iz cigarete izaziva rak.


Pa šta znam ima ih poprilično al' moj favorit bi bio azbest koji se meće da bi pepeo cigarete bio onako lep i dugačak i da bi se lepo otresao elegantnim pokretom prsta....
Mada ni Benzen, Formaldehid, Arsenik, Kadmijum i ostali nisu baš naivni tako da je sasvim moguće da je siroti Polonijum još i najmanji problem.......
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

r2d2

September 30, 2010, 08:56:16 am #7 Last Edit: September 30, 2010, 09:07:10 am by r2d2
"siroti Polonijum"  buhahahahahaha

Po 210-najradioktivniji izotop na svetu.

Moze da se meri sa azbestom i otrovima...  ;D

sale11472

Da ali tu je bitna i količina (št'ono reče Paracelzus) .....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

r2d2

September 30, 2010, 11:35:02 pm #9 Last Edit: October 01, 2010, 12:06:20 am by r2d2
U pravu si eto i meni je Adolf Hitler u malim kolicinama nakratko  "podnosljiviji" nego blentavi Musolini u vecim.

Ali nikada ne bih rekao siroti Hitler. Taj covek je zlo u superlativu. Kontas?

sale11472

Hmm ne kontam!
Mislim da je poređenje izotopa hemijskog elementa i  zločinaca potpuno bespredmetno i besmisleno.
Mislim reći da je bilo koji hemijski element zao je stvarno lišeno svakog smisla, mislim koliko je zlo što je 210Po korišten za grejanje Lunohoda a opet sasvim je OK reći to u slučaj Aleksnadra Litvinenka samo što ni jedno od toga nije zlo ili dobro zbog polonijuma već zbog onog ko ga je upotrebio.....
Dakle siroma Polonijum i sa tvoje strane....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Evo i pravog Vanzemaljca  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?