• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

60060 optisan ,telskop ili prevara?

Started by smiljanicn, July 04, 2005, 11:47:47 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Djorvoz

Niko iz cenjenog auditorijuma nije dovoljno nestručan da kupi sebi optisan teleskop.

eyej

Ja se izvinjavam ako sam nekog uvredio tim pitanjem.. ali moras da imas na umu da ima i pocetnika medju vama profesionalcima! A i zar nije fora da se sto vise popularise astronomija?? 60 e je ipak svima pristupacna cifra za teleskop! E sad, sta se vidi sa njim..to je druga stvar..to i mene zanima! :)

Djorvoz

Kupi neko polovan za 60 eura i videćeš zvezde.

eyej

Bih ja da znam gde ima to.. gledam na pijaci..i ostavio sam poruku, ali mrka kapa! :) Mozda ti imas nesto na lageru!? :D

Gugi

Quote from: "gucic"

produzetak od 1.5x je poptuno nestandardan deo okularne opreme. Ja imam dva takva cuda i mislim da je to nesto najgore sto je Kinez i njegova filozofija o teleskopima izmislila. Ne znam kako je kod tebe ali kod mene pise da se taj "produzetak" zove "erecting eyepiece" sto znaci da on ima funkciju ispravljanja obrunte slike koja je prisutna u teleskopskim sistemima. Ono sto kvari "imidz" tog ispravljaca je izuzetno malo socivo (paralelno onim socivima koji se koriste u 4mm ili mozda 6mm okularima) koje jedna da propusta svetlost. Inace takva oprema se koristi iskljucivo za zemaljska posmatranja jer je gledanje po danu mnogo lakse jer i svetlosti ima vise.


Pitanje: Gucicu, ti imas samo kineske produzetke. A sto mislis o ne-kineskim? Nisu li oni kvalitetniji? Istina je da sam se na Letenci sluzio tvojim KINESKIM kolimatorom ali sam s njim zadovoljan. Pitam zato jer razmisljam taj produzetak nabaviti...Ne znam ima li smisla. Njega bi koristio da obrnem sliku astro objekata (dakle, ne gledanje po danu-zemaljski objekti bla, bla...).

Reci sto mislis. Ili ako netko drugi ima iskustva s ovim neka se javi.

Gugi

Quote from: "smiki"
U nadi da će se u SCG uskoro pojaviti bar jedna prodavnica pravih teleskopa, pa da ne moramo ići po njih do Mađarske, Nemačke i još dalje, pozdrav svima.

Smiki


Eh Smiki, ti se NADAS. Znas da se i ja nadam? Znas da se  zapravo svi nadamo? Daj ljudi, koji imate ENTUZIJAZAM, VEZU, LOVU otvorite vec astro-shop! Zelim npr. kad mi nesto zatreba otici u Novi Sad i kupiti odredjeni astro elemenat. Cini se da se u HR vlasnik OPTIMUSA prestao nadati i odlucio napraviti odredjene korake. I ljudi iz HR ne moraju ici u inozemstvo kupovati kad imaju u svojoj zemlji. STO MI CEKAMO???  :roll: