• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Upoznavanje

Started by Art, March 13, 2010, 12:59:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mravic

Dobrodosla na forum.
Prvo bih ti preporucio da upoznas nase kolege iz Nisa i okoline koji se bave ovime vec dugi niz godina.
Do tada, slobodno pitaj sta te interesuje. Uvek ce se naci neko da ti da koristan savet ovde na forumu.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sekula

January 30, 2012, 04:00:05 pm #16 Last Edit: January 30, 2012, 08:43:32 pm by Sekula
Quote from: cherry2332009 on January 29, 2012, 11:19:23 pm
zdravo,
zovem se Ivana, 17 god., iz Niša sam idem u Medicinsku školu ''Dr Milenko Hadžić'' i zahvaljujći profesorki fizike postala sam aktivnija što se  astronomije tiče, nažalost tek od skora, žalim što nisam počela još u osnovnoj, ali nikad nije kasno - čovek se uči dok je živ!
Ništa od opreme nemam dobro mi došao neki savet, šta biste mi predložili kao početniku - slobodnoo, bila bih vam zahvalna.
Pozdravljam  sve članove i hvala što postoji ovaj forum.    :)



Zdravo Ivana i dobrodošla!  :)

Vrlo kratka informacija, dodji na naš radni sastanak 31. januara, 2012 (tj sutra), u 16h, na PMF u kabinet profesora Dragana Gajića na odseku za fiziku (treći sprat, hodnik desno). Na licu mesta ćeš moći da se upoznaš sa nama i da dobiješ sve potrebne informacije, postaviš pitanja i sve ostalo.

Poz.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

r2d2

Bas super Ivana, dobrodosla....

kruska


willkomen
za sve (dez)informacije forum je na izvolte.
i da ne cekas dugo na dobar teleskop...
🌠

Kizza

Veliki pozdrav za Ivanu  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Dimče

Zdravo svima,

Ja sam Dimitar Jakimov, iz Novog Sada, dipl. biolog i spec. medicinske genetike. Radim na Institutu za onkologiju Vojvodine u Sremskoj Kamenici. Profesionalno sam vezan za optiku na polju mikroskopije. Radim analize hromozoma i PCR testove.
U astronomiju sam zaljubljen od malena, ali je ta ljubav bila samo platonska do pre dve godine, kada mi je sin tražio da mu kupim teleskop, što sam i uradio (Celestron Powerseeker 127EQ), ne znajući ama baš ništa o tome. Osmog novembra 2011. (na moj imendan) :) smo ga izneli ispred zgrade i dete ga je usmerilo ka najsjajnijoj zvezdi na nebu. Rekao je "Tata, ovo je Jupiter...". Ja sam sa nevericom pogledao u okular i video veliku svetlu tačku i četiri male oko nje u istoj liniji. Kasnije, te večeri smo skinuli Stellarium i potvrdili da je to Jupiter.

Od tada je u meni počelo nešto, što sam mislio da će da me prođe, ali eto - ne prolazi i sve više sumnjam da će ikada proći. Skoro svo svoje slobodno vreme provodim čitajući ATM sajtove, astro forume, preoravajući ebay, sajtove najrazličitijih industrija (od metala, preko ugljeničnih vlakana, pa do kvarca), crtam planove, zovem firme i postavljam pitanja koja nisu sanjali da će neko da im postavi. Cilj svega toga je da sastavim/napravim/kupim najbolji mogući teleskop koji mogu sebi da priuštim.  :D

Nisam se usuđivao do sada da se javljam na forumu, bar dok ne steknem neka osnovna znanja. Ovde ima puno ljudi sa velikim iskustvom, koji su već dugo u astronomiji. Sa nekoma smo se moj sin Filip i ja upoznali na poslednja dva astronomska kampa na Letenci. Ko nas se seča, mi smo ona dva smotusa koja su jedva jedva uspela da sastave po jedan dan i noć pod šatorom. XD

Evo naše slike:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4463249298848&l=cc6f4ffaad
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4463249738859&l=2410aba16e

Jako nam je bilo lepo oba puta. Doćićemo i sledeće godine i ne samo na kamp nego i ako bude posmatranja/maratona i sl.
Trenutno želim da dođem do neke bolje opreme. Biću slobodan da nekoga od Vas kontaktiram za savet/kupovinu. Želja mi je astrofotografija. Velika mi je želja i da napravim svoje parabolično ogledalo, ne toliko veliko (do 10 inča max) koliko od kvalitetnog supstrata.
Nadam se da ću u nekoj skoroj budućnosti i ja doprineti ovom forumu svojim radovima.

Pozdrav svima još jednom od mene i Filipa.
Šta li mi je samo trebalo da kupujem detetu teleskop za rođendan... ?!

Danijel

Dobro nam došao Dimče, slobodno pitaj sve što te zanima i slobodno piši, ne ustručavaj se :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Darchy

Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

johnny984

Veliki pozdrav za tebe i tvog sina i dobro došli u porodicu  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

kruska

dobro dosao u  klub ljubitelja astro nauke!
🌠

Jaro


gile.ms

Pozdrav i tebi i Filipu :) dobrodošli!!
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

Yagodinac


marko

Pozdrav svima!  :)

Zovem se Marko, iz Dubrovnika, 20 godina, student 2. godine brodostrojarstva. Astronomijom se aktivnije bavim tri godine (otkad sam saznao za hrvatski Astroforum, tamo sam registriran pod nickom "Bacač"-blesav nick, u biti "naški" prijevod engleskog nicka pod kojim sam uglavnom registriran na drugim forumima  :o jer "marko" nije bilo dostupno).

Od opreme nažalost nemam onu kupolu sa slike profila ali zato imam 8" F6 GSO Dobsona i motoriziranu EQ platformu za njega koju mi je izradio također jedan Marko s Astroforuma. Imam i DSLR - stari Pentax *ist DL, te par okulara Plossla i jedan Hyperion, razne filtere i astro-web kameru-najnoviji komad opreme koji još nisam isprobao.

Kako vidim ima tu forumaša koji su registrirani i na Astroforumu-Mravic i yagodinac. A tu je i naš šef foruma Danijel, od milja zeko-po zecu na avataru Astroforuma (čudno, ovdje mu je na avataru tigar, nebi ga prepoznao  ;D ).

Nadam se ugodnom druženju i naravno, razmjeni ideja i iskustava.  :D


TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)