• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Compact VS SLR

Started by Yagodinac, March 13, 2010, 04:22:17 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

Mislim da nije fer upoređivati kompakt i slr ali ajde. Možda bi naslov teme trebao da bude Canon protiv Canona. Ili recimo 560 vs 20D.
Obe slike su slikane preko newtonian 150/750; obe su kropovi. Prva sa plossl 25 dajući efektivno uvećanje oko 30x:



Naravno da prepoznajete šum kompakta... to je a560.
Druga je EOS 20D u primarnom fokusu; uvećanje je za dlaku veće:



Samo da se zna, nijedan aparat nije podešen na RAW, oba slikaju JPG na superfine.

Yagodinac

Da, adapter za 560; EOS je okinuo držan iz ruke  ;D
Uzmite to u obzir.

CyberianIce

Daj nabudzi vec jednom tog idiota do krajnjih granica pa ih onda uporedjuj, iako tu opet nema sta da se poredi ali ajd... Ovo ovako ispada zgrazavajuce.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Yagodinac

Ma nabudžiću ga, moram; ionako mi sad fali kinta za eosove objektive  :-[
Evo celih slika, doduše smanjenih na 1024x768 ali bez kropovanja i bez ikakve kompresije za web:

560:



20D:


sale11472

OK ako u sledećem postu ne vidim neku astrogotografiju ozbiljno ću se zapitati šta će ova tema ovde ???

Da je u Astro Clubu super ovako .....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

CyberianIce

Kod tebe oblacno a evo kod mene se razvedrava :D Dok jednome ne smrkne drugome ne svane ;D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S