• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Konjunkcija Venere i Merkura

Started by Jaro, April 01, 2010, 08:45:10 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CyberianIce

Ima opcija u CHDK-u za bracketing ali tu ima milion parametara da se podesava... Inace ovo sam i radio bracketing pa stack ali iz ruke nasloljene na jarbol za zastave. Nisam poneo stativ :(
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

contax

Fotografi se trude i po danu da produze ekspoziciju zatvaranjem blende i filterima ne bi li dobili razmazane vodene tokove i vodopade na svojim snimcima. Ne vidim zasto bi ste pokusavali da zamrznete kretanje vode na nocnim snimcima. Zamrzavanje kretanja vode ima smisla samo ako zelite da prikazete dramatiku trenutka kao na primer udar talasa o stenu, prolazak vozila kroz baru i slicno.

Yagodinac

Ma da, Cyberiance je očigledno hteo da zamrzne neke druge pokrete. I mene interesuje kako što brže da izokidam sve, bracketing je tu spas. Inače ako se grane nekog drveta klate ili trava leluja - možeš do sutra da pokušavaš od toga da napraviš HDR. A za razmazivanje vodotokova... moj omiljen efekat (a da nije Photoshop), uz ovo: