• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Problem sa A470...

Started by trut, April 12, 2010, 06:31:30 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CyberianIce

Pa nije isti kvar ali je isti problem. Fokusiranje nije radilo kako treba, slika bila mutna i preeksponirana, a baterije sam vadio jer tako kaze uputstvo, nagurao umesto njih kesicu silkagela i ostavio tako otvorena vratanca dok se susio. Btw moj stari A430 je takodje poceo da ispusta cudne zvuke kao da su mu samleveni zupcanici ali mu to nije smetalo jer i dan danas radi ko doxa.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

trut

Još nisam stigao da ga rasklopim ostavljam to za vikend. Znaci aparat kad se upali sve je kao ok samo što je slika mutna, primetio sam da više neće ni zum da radi jedino ako mu malo pomognem rukom onda se izvuče i slika je oštra. Definitivno se nešto zeznulo unutar objektiva...

CyberianIce

Kanda ces morati da penzionises taj aparat? Ili je samo mozda neka prljavstina dospela u mehanizam...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

trut

Napokon sam ga rasklopio (jedva), i našao u čemu je problem.Imaju 4 mala zupčanika što pomeraju objektiv na jednom od njih je pukao zubac (kakav maler), sad gledam kako to da rešim. Nije mi samo jasno jel moguće da je zbog tog zubca bila mutna slika, to mi se samo ne uklapa.

CyberianIce

De fakto, voemoa je moguce. A da probas sa super-lepkom?
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

trut

Izgleda da će ipak biti penzija, suviše je sitno da bi se namestilo...

spadej

Sta sam vam rekao?! Zupcanik,naravno.
Nema sanse da se to zalepi, ti zupcanici trpe prilicno velike sile. Probao sam vise puta da to uradim i nikad nisam uspeo.Nego, fotografisi taj zupcanik i napisi mi podatke, broj zubaca, precnik... ili na slici nactraj mlimetarsku skalu,da imam neku referencu... Imam gomilu rasturenih HP aparata,mozda se nadje neki takav zupcanik. 

CyberianIce

Eto zasto ne volim Canon. U neku ruku je kao i SIEMENS, softverski neprevazidjen, ali hardver jalo loseg kvaliteta.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

trut

Moram ga onda ponovo rasklopiti da uslikam zupcanik. Sad kad je sklopljen više ne radi uopšte odma izbacuje error, nešto nisam dobro uradio :)

trut

Ovo sam na brzinu nacrtao kako izgleda nesrećni zupčanik, ne vredi da slikam slaba mi je kamera na mobilnom.