• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Prvi pogled

Started by abraxas, April 24, 2010, 12:14:48 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

abraxas

Evo da se i ja prkiljucim ovom forumu. Pre desetak dana sam kupio Newton Skywatcher 150/750 teleskop na eq3 montazi i od tada sam
zbog oblacnog vremena samo dva puta imao priliku da pogledam s njim u nebo. Inace totalni sam pocetnik (od sazvezdja znam samo gde je Veliki medved)
ali polako ucim.
Prvo vece sam ne znajuci da treba da uradim kolminaciju teleskopa uspeo sam samo mesec da pogledam.
Sutra uvece vec sam video Veneru Mars i Saturn. Zivim u okolini Beograda (30km) gde ima dosta nezeljenog svetla.
Imali sanse da sa ovim teleskopom i sa ove lokacije vidim i neku galaksiju ili maglinu. Imam i fotoaparate , Canon EOS 450D( objektive 75-300mm 18-55 i 50mm),Canon A75,Canon A590 i Fuji 2000HD.
Sta mi preporucuje te od ovih aparata za fotografisanje i kojom metodom da snimim neki planet.

Pozdrav,

cola

Pozdrav, dobro dosao!
Pa, ako ces fotkati nesto tipa galaksije i to trebace ti pracenje na montazi. Ovako za Mesec skroz ti je sve jedno...
Mene interesuje kako ti mislis da se EQ3 bori sa tubusom, koje se nogare uzeo (al ili celicne).
I ja hocu da uzmem teleskop kao tvoj ;)
Hvala.
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

abraxas


abraxas

Fotografisao sam deo neba 01.04.10.  Da li je ovo Orion i dali su oni zaokruzeni objekti magline na slici.
Pozdrav,

CyberianIce

Da, to je orionov pojas i mac, fotografisao si jednu od najlepsih nebula - Messier M42. Svaka cast, odlicna fotka.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S