• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Majusnji Mars

Started by gilecais, May 03, 2010, 11:28:16 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

gilecais

Posto u zadnje vreme niko nije slikao Mars eto ja sam malo pokusao.Snimano je 30.04.2010 kada je precnik bio svega 7,3 lucnih sekundi sa postojecom mi  opremom i na isti nacin kao i do sada da se ne ponavljam vise.Za sada toliko.Veliki pozdrav od Gileta i vedro nebo.

Yagodinac

Za svaku pohvalu, standardno odličan Mars. Koliko snimaka Marsa imaš mogao bi i rotaciju da animiraš iz svoje kolekcije!

gilecais

U pravu si Jagodince.I ovaj put sam snimio nekih 35 video klipova Marsa a nekih 42 video klipa Saturna.Za sada toliko. Pozdrav od Gileta.

Miro

Više nego standardno dobar Saturn! Bravo gile ;)

Laci

Quote from: gilecais on May 03, 2010, 11:28:16 pm
Posto u zadnje vreme niko nije slikao Mars eto ja sam malo pokusao.Snimano je 30.04.2010 kada je precnik bio svega 7,3 lucnih sekundi sa postojecom mi  opremom i na isti nacin kao i do sada da se ne ponavljam vise.Za sada toliko.Veliki pozdrav od Gileta i vedro nebo.


Maleni Mars koji lepo pokazuje fazu, svaka čast Zolika :)!
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

gilecais

Evo idemo jos jedan korak dalje.Jos manji Mars od predhodnog.Snimano je 07.05.2010 sa fotoaparatom Canon PoverShot S 5 is ovaj put sa 30 fr/sec.Snimak je nastao od 1534fr.obradjenih u Reg.5.Ostali deo opreme je stari da se ne ponavljam vise.Pozdrav od Gileta.

Miro

Majstor si gilecais! Svaka čast! Možda da nam u jednom postu-članku staviš slike Marsa kako mu opada prividni promjer kroz ovo pola godine, jer vidim da si uredno sve dokumentirao. :)

gilecais

U pravu si Miro.Sve sta radim iz astronomije je dokumentovano unazad jedno 10-ak godina.Pozdrav od Gileta.

lajosk


Yagodinac

Gile, desetogodišnje dokumentovanje je za sajt i članak o sajtu, ne samo za forum. Nemoj da si skroman oko toga.