• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nishki astronomski susreti

Started by Sekula, May 23, 2010, 12:39:57 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sekula

Dragi i postovani prijatelji,

Imam tu cast i zadovoljstvo da Vas informisem o tome da je AD Alfa u saradnji sa SAAS-om pokrenulo inicijativu za odrzavanje junskih astronomskih susreta u Nishu. Termin odrzavanja je 11.-13. jun 2010 godine. Predlozeni plan izgleda ovako:

11. jun, petak: Dolazak u Nish, okupljanje na Prirodno matematickom fakultetu u glavnom amfiteatru, odrzavanje svecane sednice SAAS-a sa prigodnim programom, nocenje u apartmanu fakulteta dok ce preostali gosti sa strane biti smesteni u privatnoj reziji clanova AD Alfa.

12. jun, subota: Zajednicki odlazak na Ploce (22 km, 612 m nadmorske visine) od Nisa, na astro kamp, postavljanje shatora i opreme

13. jun, nedelja: zavrsetak kampa, povratak kuci

Napomena: U slucaju loseg vremena, u subotu ce biti predvidjeno odrzavanje predavanja i prezentacija u Amfiteatru PMF-a. Molimo Vas da imate u vidu obavezu licne organizacije puta, kao i kamp opremu koju takodje morate poneti sa sobom, te potrebnu hranu za period trajanja kampa. Posto lokacija nema garantovanu cistu pijacu bunarsku vodu, morate imati u vidu da ce Vam biti potrebna i odredjena kolicina flashirane vode. Ako neko bude imao problem sa prevozom od Nisha do Ploca i obrnuto, obavezno nam tako nesto blagovremeno najavite.

Ukoliko imate dodatne predloge, kao i pitanja, molimo Vas da nas sto pre kontaktirate.

U prilogu mozete naci fajl lokacije fakulteta na mapi grada Nisha i kampa koji otvara google earth.

http://www.pmf.ni.ac.rs/pmf/o_fakultetu/lokacija.php

Adresa PMF-a je Visegradska 33, Nish (kod ciglane)

Molim sve zainteresovane da me licno kontaktiraju preko ovog foruma, ili preko prilozene mail adrese u mom profilu.

Poz.   :)
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sale

Podrska inicijativi. Nadao sam se da ce do ovoga doci. Vidim da je post odavno postavljen a da nema ni jednog odgovora. Nije valjda bojkot ALFE? U sustini, sto se tice lokacije nije mogla bolja da se izabere - nije ni blizu ni daleko. Vode i to izvorske, ciste ima na otprilike pola puta od Jelasnice prema Ploci i to se mesto zove Moralija. Znaci kad se krecete prema Ploci prva cesma na koju naidjete s leve strane puta na jednom platou - je cesma sa pijacom vodom. 12. jun uvece je vreme koje meni ne odgovara zbog odrzavanja jednog humanitarnog koncerta na kojem ucestvujem sa svojim rock bendom ali obzirom da ce sve to da bude gotovo do ponoci prethodno cu se postarati da me ceka auto sa teleskopom. U protivnom zelim puno lepih trenutaka astronomima koji budu bili na Ploci.

Sekula

Za sada nemamo ni jednu sumnju da je doslo do bojkota, niti vidimo razloga zasto bi se to desavalo? :) Svako ko zeli da dodje bice dobrodosao, a mi se nadamo da ce biti odziva bez obzira na neatkivnost na ovoj temi, uz iskrenu nadu da ce nas posluziti vreme.

Cesma Moralija potice jos iz vremena otomanskog vodjenja carigradskog druma. Dakle, po zelji, mozete na izvor a mozete i sa flasom neke od domacih brendiranih voda.  ;)

Sale, kad dosao dobro dosao. Bice nam drago da se tamo i upoznamo.   :)

Poz.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

cola

Ja sam tek sada video temu...
Ja ne verujem da cu doci. Sada mi je kraj skole... Imam da ucim. Ali bih rado dosao.
Pogotovo bi mi bio problem za prevoz od Nisa do samog kampa.
Ili od Niske banje ( u zavisnosti dokle ide bus/voz...)
U svakom slucaju svima zelim lep provod.
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sale

Sekula, u koliko pocinje svecana sednica u petak?

Predrag

Ne mogu da verujem da više ne živim u Nišu! ???
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sekula

| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Yagodinac

Ok, a za nas koji planiramo da dođemo u subotu, gde su uopšte Ploče? Gde se ide od auto-puta?

Predrag

Jeste izgovor, pošto radim po 12 sati dnevno 7 dana u nedelji! ???
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Sekula

| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sasa

QuoteZa sada nemamo ni jednu sumnju da je doslo do bojkota, niti vidimo razloga zasto bi se to desavalo? Osmeh


A što bi neko bojkotovao???

Sekula

Quote from: Sasa on June 11, 2010, 02:07:12 am
QuoteZa sada nemamo ni jednu sumnju da je doslo do bojkota, niti vidimo razloga zasto bi se to desavalo? Osmeh


A što bi neko bojkotovao???


I ja to isto mislim. Steta sto ne dolazis, kao i dobar deo ekipe iz Vojvodine...  :(
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sekula

Prvi dan Nishkih astronomskih susreta i fotografije sa odrzane skupstine SAAS-a:

http://picasaweb.google.com/protomajstor/2010_06_11#

Svi zainteresovani za odlazak na Ploce koji imaju bilo kakav problem ili zahtev slobodno mogu da kontaktiraju na mobilni telefon Dragana Radmilovica 064 3192030
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sasa

Da, planirao sam da dođem, ali na kraju je ispalo suviše komplikovano.