• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Hyperspace Drive

Started by CyberianIce, March 13, 2010, 07:14:17 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vlajkoni

Pa i Casimir efekt je bio sa negativnom energijom pa je eksperimentalno potvrđen. Direktno je izmeren (ref: http://www.deas.harvard.edu/ca...ns/Chan_PRL_87_211801_2001.pdf)
.

CyberianIce

E to bi bas voleo da vidim. Ali zao mi je, 4-0-4 Ur lucky numbers today... Page not found.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Kizza

Au,a Ja krenuo da gradim Svemirski brod  ;) Na slici je termalni štit a iza mene su Vremenski prstenovi  ;D Konzerviraću ih dok se tačno utvrdi da li je moguće putovati BS  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vlajkoni

Quote from: CyberianIce on April 10, 2010, 06:08:14 pm
E to bi bas voleo da vidim. Ali zao mi je, 4-0-4 Ur lucky numbers today... Page not found.


Moja greška. Evo linka:
http://prl.aps.org/abstract/PRL/v88/i4/e041804

kruska

Quote from: Kizza on April 10, 2010, 07:39:10 pm
Au,a Ja krenuo da gradim Svemirski brod  ;) Na slici je termalni štit a iza mene su Vremenski prstenovi  ;D Konzerviraću ih dok se tačno utvrdi da li je moguće putovati BS  ;)

Vidim ja  da je neko brao pecurke pored Valjeva ;)

CyberianIce

Ne vidim ja na ovim URL-ovima nikakve relevantne podatke...
@offtopic
Jel svetle u mraku? Da nisu iz Cernobilja?
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

vlajkoni

Quote from: CyberianIce on April 14, 2010, 02:45:09 pm
Ne vidim ja na ovim URL-ovima nikakve relevantne podatke...


???

Pa ostavio sam ti link ka apstraktu rada gde jasno stoji:
"We report on the measurement of the Casimir force between conducting surfaces in a parallel configuration. The force is exerted between a silicon cantilever coated with chromium and a similar rigid surface and is detected by looking at the shifts induced in the cantilever frequency when the latter is approached. The scaling of the force with the distance between the surfaces was tested in the 0.5-3.0μm  range, and the related force coefficient was determined at the 15% precision level."

A ako hoćeš da vidiš metodologiju i rezultate to ćeš morati iz neke ustanove koja je pretplaćena na ovaj časopis ili da sam platiš pretplatu.
Inače sam izvor je respektabilan jer na Phys. Rev. Lett. se ne objavljuju radovi tek tako.

pozz