• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Gadafijeva opservatorija

Started by cola, May 27, 2010, 09:03:26 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

Mislim da svi znaju ko je Moamer el-Gadafi.
izgleda da vodja Libije ima nesto slicno sa nama. Interesuje se za astronomiju, stoga narucio je dvo metarski teleskop, vrednosti od 10 mil. evra. Mislio sam da sklopim neki clanak, mada nisam nasao nesto previse informacija. Ako neko zna nesto vise nek se jai ;) Svakako mislim da je to interesantna vest za nas :).
Pa eto ako nekom treba fin. pomoc znamo kome da se javimo :) Imam vezu :P
http://en.wikipedia.org/wiki/Muammar_al-Gaddafi#Astronomical_observatory
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com


spadej

To je neuspeli pokusaj izazivanja kise u Sahari. Na zalost, to funkcionise samo kod nas.

cola

Znam da je stara, nasao sam negde clanak na arapskom (video sam po datumu), mislio sam da li ima vesti, sta je uradjeno i slicno :)
Posto je veoma retko da se preDsednci (diktatori) interesuju za astronomiju :)
@ Spadej
Vrlo verovatno :)
Pakuj kofere idemo da  tamo da im donesemo ovu jbn. kisu  ;D
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

stameni

Quote from: cola on May 28, 2010, 05:21:13 pm
Posto je veoma retko da se preDsednci (diktatori) interesuju za astronomiju :)


Ih, Čolo, je l' ti znaš otkud beogradskom "Ruđeru" planetarijum :) (Naravno, mislim na mašinu, spravu :)

Za one koji ne znaju, a po pričanju Milana Jeličića, sekretara ADRB-a, drug Tito je na jednom sajmu tehnike video pomenuti uređaj, i budući da Beograd to do tada nije imao, morao je da ima; očas posla se našle pare :)

Dakle, bivši predsednik nas (astronome) je dobro zadužio, verovatno više od svih predsednika posle njega :)

kruska

iz nekog sam razloga verovao da je Gadafi pravi drzavnik, a za Tita sam to vec znao...
🌠