• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nostalgija za starim Jupiterom

Started by gilecais, May 28, 2010, 11:39:09 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gilecais

Evo da i ja dam svoj prilog Jupitera u starom ruhu.Snimci su radjeni 17.08.2009.Odradjeno je ukupno 36 klipova od toga saljem gif uradjen od 20 slicica.

Sasa

I još se niko nije javio da pohvali rad?? Pa gde su ti forumaši?
Sjajno je. Odličan Jupiter.

gilecais

Hvala Sasa.Nemam pojma gde su ostali,ali vidim da su se ulenjili to je fakat.Pozdrav od Gileta.

spadej

tu sam, svaki dan. Zar neko misli da mogu da pocnem da radim a da ne vidim sta ima novo na ovom forumu?

Gile i Doktor mogu samo da najave da ce okaciti neke slike i svi mozemo ceo dan da ih hvalimo, na nevidjeno, a da ne pogresimo.


gilecais

U istom sam susu i ja.Prvo mi je da pogledam dali je neko nesto novo uradio ili nije pa tek onda dolaze svakodnevni poslovi.Pozdrav od Gileta.

Laci

Svaka čast za trud, Zolika, lepa animacija :).
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

kocha

Astronomski magazin i ovaj FORUM su za mene BIBLIJA. Prvo to otvaram ujutro, pa kafa, kuća poso, poso kuća(ko u Njujork), pre spavanja opet...

CyberianIce

Quote from: kocha on June 03, 2010, 01:22:29 pm
Astronomski magazin i ovaj FORUM su za mene BIBLIJA. Prvo to otvaram ujutro, pa kafa, kuća poso, poso kuća(ko u Njujork), pre spavanja opet...


Lose, ja bar 40x dnevno samo pritiskam ove linkove "Nove poruke od vaše poslednje posete" i sl. :D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

gilecais

Ljudi ala smo slicni a svi mislimo da se jako razlikujemo.Dokaz tome su ove vase izjave.

Kizza

Nešto je primećeno na Jupiteru: http://news.discovery.com/space/breaking-impact-observed-in-jupiters-atmosphere.html
Nije čudo što menja boju kad ga nešto stalno udara  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Quote from: gilecais on June 03, 2010, 03:29:03 pm
Ljudi ala smo slicni a svi mislimo da se jako razlikujemo.Dokaz tome su ove vase izjave.


Nije tačno, vi ste svi zavisnici od kompjutera. Ja češće forumu pristupam sa telefona  ;D tako da mogu češće od 40x dnevno.

kocha

komp je sastavi deo mog posla a samim tim i net: kuća, posao, klub :)

Jaro

Juce je Anthony Wesley snimio novi impakt u Jupiter. Skinuo sam njegov AVI sa adrese http://jupiter.samba.org/jupiter/20100603-203129-impact/jupiter-fireball-20100603.avi i obradio ga u Registax-u. Zatim sam se malo poigrao sa Limovie programom i napravio sledeci grafik.

Yagodinac

Ja sam malo mekše obradio, da ne bih patio što čovek bolje snima od mene:



ByTheWay, svaka čast liku na dobroj opremi i ubodenom trenutku. Anthony inače koristi newtonian 13.1", custom made. Kaže da ga je koštao oko 30 hiljada $...


cola

Eto i ja sam se malo snimao sa Jupiterom :D :P



Uploaded with ImageShack.us
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com