• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Zakljucavanje tema

Started by cola, May 28, 2010, 05:33:08 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

Mislim da nije obavezno da zakljucavamo svaku temu ili oglas.
Jer desi se da iako je teleskop prodat moze da neko postavi pitanje, prodavci su prijavljeni samo na tu temu, i ako otvorimo novu oni to nece videti jer ne bleje na forumu, nego ih interesuje samo ta tema. Ovako se samo zatrpava forum, barem po mom misljenju. Kulturno je reci da je nesto prodato i da vise oglas ne vazi.
Eto to je moje vidjenje stvari, mozda nisam upravu ali eto.
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sekula

May 28, 2010, 10:42:19 pm #1 Last Edit: May 28, 2010, 10:50:52 pm by Sekula
Dragi Cola,

Sa administratorom je dogovoreno da svi oglasi koji su stariji od 01.01.2010. budu zakljucani jer je oglas samim tim vec prilicno star iliti out of date sto bi rekla nasha braca Englezi. A tu je bilo oglasa koji su vec godinama stajali. Sem toga, bilo je i oglasa gde je prodaja tj kupovina vec obavljena. Nema nikakvih drugih problema niti nekakvih skrivenih motiva. Teme se zakljucavaju samo iz tog razloga, jer astroberza nicemu drugom ne sluzi osim samom cinu prodaje koji se obavlja iskljucivo jednokratno. Svi oglasivaci koji su postavili oglase su prethodno informisani preko njihovih tema da potvrde da li je oglas i dalje validan. Drugo, ne vidi se jasan razlog sta bi se nakon cina obavljene prodaje dodatno pitalo, osim za koje je pare prodato a sto je diskreciono pravo prodavca kao i kupca?! Iskreno, ja zaista ne vidim tu razlog za bilo kakvo drugo vodjenje price. Za sve ostale price u vezi opreme postoji i istoimena diskusija na forumu gde se nesmetano razgovor moze voditi. Ako je neki oglas i dalje validan, naravno da se mogu slati pitanja. Ali kada se zavrsi, nema potrebe da tema ostaje otvorena, sto opet ne smeta nikome da se oglasivacu posalje poruka na PM u vezi sa necim sto je vec okoncano u svojoj biti.

Poz.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Danijel

Ja bih samo primijetio da je malo nepraktično kada se prijavim na forum i kliknem gore na Novi postovi od vaše zadnje posjete, dobijem na desetine linkova na teme koje su nepročitane, a u svakom od njih piše isto, poput - Oglas je zavrsen - LOCK. :-\

Na taj se način stvara velika gužva i zbrka oko praćenja diskusija na forumu jer se one važne "utope" u ovima u kojima se obavještava da su te prastare teme zaključane. Mislim da bi praktičnije bilo da ih admin jednostavno zaključa i gotovo, bez obavijesti, ionako ih nitko više ne čita niti prati. Na taj bi se način smanjila "poplava" postova s obavijestima. Osobno, te prastare kupi-prodaj teme bi možda bilo dobro i obrisati umjesto zaključati jer ne vidim neke praktične koristi od njih... ::)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

I još nešto, sat na forumu kasni, još uvijek ide po zimskom vremenu ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Sekula

Quote from: danijel on May 29, 2010, 12:21:24 am
Ja bih samo primijetio da je malo nepraktično kada se prijavim na forum i kliknem gore na Novi postovi od vaše zadnje posjete, dobijem na desetine linkova na teme koje su nepročitane, a u svakom od njih piše isto, poput - Oglas je zavrsen - LOCK. :-\

Na taj se način stvara velika gužva i zbrka oko praćenja diskusija na forumu jer se one važne "utope" u ovima u kojima se obavještava da su te prastare teme zaključane. Mislim da bi praktičnije bilo da ih admin jednostavno zaključa i gotovo, bez obavijesti, ionako ih nitko više ne čita niti prati. Na taj bi se način smanjila "poplava" postova s obavijestima. Osobno, te prastare kupi-prodaj teme bi možda bilo dobro i obrisati umjesto zaključati jer ne vidim neke praktične koristi od njih... ::)


Apsolutno moja greska.  :(

Trebalo je editovati zadnju poruku i samo ubaciti info o zakljucavanju jer u sustini ipak treba navesti razlog zasto se tema zakljucava. Sorry jos jednom.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Danijel

Ma ništa, tu smo da brbljamo o svemu pa i tome ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

mmilan

Quote from: danijel on May 29, 2010, 12:21:24 am
Osobno, te prastare kupi-prodaj teme bi možda bilo dobro i obrisati umjesto zaključati jer ne vidim neke praktične koristi od njih... ::)


Hihihi, uvek imaš ekstremna rešenja :) Nema potrebe za brisanjem, stare teme su tu da ljudi vide da od oglašavanja ima koristi, i kako to funkcioniše. Lock je neophodan da bi se teme koliko toliko kontrolisale, Namena teme je prodaja i kad do prodaje dođe tema više nema nikakvog smisla. Koga kasnije interesuje nešto dodatno u vezi opreme može da otvori novi temu i/ili pošalje privatnu poruku.

Slična praksa bi trebala da važi za sve teme, ali bez zaključavanja - ako tema nije aktivna par meseci nema baš nikakvog smisla ponovo je oživljavati (otvorite novu temu). Forum čak i upozorava:

QuoteWarning: this topic has not been posted in for at least 120 days. Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.


Sat... sad ću da sredim
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Danijel

Vidiš, vidiš, sad mi je palo na pamet da bih mogao na AstroForumu pobrisati takve postove, nagomilalo ih se... Di mi je metlica... ;D

Vidi, proradio je sat :D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

kruska

ne treba zakljucavati teme, dovoljno je da predju na sledecu stranu... ako autor oglasa hoce da i dalje insistira na prodaji/kupovini on ce nesto da napise i to je to
ako bas hoce neka kaze nema vise ponude kad ga budu pitali
mada bih ja uvek kupio ponesto jos vise za teleskop
🌠

Sekula

Quote from: kruska on May 29, 2010, 10:34:01 pm
ne treba zakljucavati teme, dovoljno je da predju na sledecu stranu... ako autor oglasa hoce da i dalje insistira na prodaji/kupovini on ce nesto da napise i to je to
ako bas hoce neka kaze nema vise ponude kad ga budu pitali
mada bih ja uvek kupio ponesto jos vise za teleskop


Kada se nesto proda preko nekog lista za oglasavanje da li cete i dalje drzati oglas otvorenim? Naravno da necete, jer ovde pricamo o oglasu ne pricamo o necemu drugom. Isto tako, ako nesto ne mozete dugo vremena da prodate, morate da s vremena na vreme podsetite ljude da je oglas i dalje otvoren. Ovo je pravilo i na drugim forumima. Problem je do sada bio sto je velika vecina oglasivaca zaboravila da informise o prodaji ili da obavesti da je nesto jos uvek na prodaju. Sem toga, cilj je da se forum sto bolje prati sa sto manje tzv. shuma.

Poz.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

mmilan

@danijel
Ti baš voliš da izbacuješ "đubre" i štetočine sa foruma :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

kruska

zamolio bih moderatora da mi dozvoli da otvorim moju sell/buy stranu da ne bih otvarao stalno novu temu sa novim artiklimA
poput- "krajsijevaca sell/buy astro imaging"
🌠