• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

EQ mod adapteri

Started by lajosk, June 08, 2010, 11:33:59 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lajosk

Prodajem dva EQ mod adaptera !! :o

mravic

A šta ti je to? Daj neki link.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sekula

| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

kruska

deluje zanimljivo
posto i sam imam goto mount vec sam pokusavao prikljucivati mount na pc  mada mi nije nesto islo  kako sam zamisljao ali ajde bice jednog dana..,...
znam da postoji software za svaki mount i driveri (ASCOM) i tu sam negde stao
sad trazim druge stvari
🌠

Sekula

Ako je u pitanju EQ6 pracenje onda se moze povezati EQ mod a na njega ide PC sa vec pripremljenim drajverima pa uz koriscenje odgovarajuceg skychart programa to sve radi kako treba.

Poz
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Ljubo

EQ mod je za non goto verzije EQ montaza, kako bi se njima moglo upravljati preko računara.

Yagodinac

June 10, 2010, 01:03:55 pm #6 Last Edit: June 10, 2010, 01:10:34 pm by Yagodinac
Quote from: Sekula on June 09, 2010, 02:05:33 am
Izvinjavam se sto se mesam umesto Lajosa:

http://eq-mod.sourceforge.net/introindex.html


Upravo sam to hteo da postujem. Ali obratite pažnju da neke EQ montaže nemaju mogućnost unapređenja EQMOD-om: moja EQ6 osnovna na primer. Svuda sam tražio specifikacije za staru (heavyduty) verziju šestice i zaključak je upravo to - ne može EQMOD na nju.
S druge strane mod pomaže kod non-goto verzije (syntrack) da dobiješ goto i dosta drugih interesantnih sitnica: PEC, guiding...

hrast

I za SkyScan je to fenomenalna stvar! Doda dosta funkcija pri autoguidingu.. govorim o EQMOD softweru, sam onaj hardwer EQMOD-a se nalazi u kontroleru SkyScan-a