• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Prostorvreme je mastarija

Started by iizuzetan, June 20, 2010, 10:04:50 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CyberianIce

Quotenaime matematika je lazljivica koja dozvoljava stelovanje rezultata kako nekom odgovara.


Logickim razumevanjem nikada neces shvatiti neke stvari. Sto kaze Ph.D Michio Kaku:

Ribice u plitkoj fontani koje sam cesto posmatrao kao decak, plivaju samo levo, desno, napred i nazad. Ne znaju ni da postoji gore i dole... Zamisli da si ti ribica koja ceo zivot zivi u plitkoj fontani, verovatno nikada nebi mogao da zamislis da postoji i treca dimenzija kretanja iako ona postoji... Tako se i mi krecemo u trodimenzionalnom sistemu i ne mozemo vizualizujemo nista vise od toga, cak i ako postoji jos nekoliko dimenzija.

Matematika nam kaze bas to: ima jos nekih dimenzija, i matematikom mozemo da ih dokazemo i opisemo. Logikom neces nikada moci jer se tvoja logika zavrsava u trecoj spatijalnoj dimenziji...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

spadej

Quotenaime matematika je lazljivica koja dozvoljava stelovanje rezultata kako nekom odgovara.

[/quote]

Uh, sto je ovo bilo dobro. Daj nesto i za fiziku. :D

vlajkoni

Quote from: iizuzetan on June 27, 2010, 11:36:02 am
Ja sam pokusao logickim razmisljanjem da vidim sta je starije vreme, prostor ili materija u trenutku nastajanja jer naucnici kazu da je sve to nastalo u trenutku velikog praska a da pre toga nije nista bilo jer nije ni bilo vremena a kamo li prostora ili nedaj Boze i materije. A posto je sve nastalo u trenutku velikog praska ja sam pokusao da analiziram sve varijante i da sve varijante sta je starije uporedim sa ajnstajnovom teorijom nedeljivosti prostorvremena.


Logika je moćno oružje kad znaš da barataš sa njom. A kad kreneš da izvodiš zaključke iz netačnih premisa teško da će ti zaključci biti tačni.
Tvoj prvi post pun je logičkih nedoslednosti pa su samim tim i zaključci do kojih si došao su netačni. Ako želiš mogu da ti to detaljnije obrazložim na tvojim postovima.
P.S.
Shvati ovo kao dobronamernu kritiku. Takođe postoji razlika između logike i zdravorazumskog mišljenja.

iizuzetan

June 27, 2010, 09:11:44 pm #18 Last Edit: June 27, 2010, 09:19:12 pm by iizuzetan
Quote from: vlajkoni on June 27, 2010, 06:49:22 pm
Tvoj prvi post pun je logičkih nedoslednosti pa su samim tim i zaključci do kojih si došao su netačni.


Ne mozes da mi nista objasnis jer nauka nezna nista sta se desilo u trenutku velikog praska zato sto jednostavno matematika kao alat ne funkcionise u takvim tackama. Jedino i ti mozes imati kao i ja i kao jos 1000 naucnika svoju filozofsku teoriju. Znaci dok ne izmislimo mocniji alat od matematike moramo se drzati filozofije kako bi objasnili trenutak velikog praska, odnosno cak i da objasnimo da li je do velikog praska u opste i doslo.

Analizirao sam sve zanimljive varijante sta je starije prostor , vreme ili materija u trenutku velikog praska. Naravno analizirao sam i varijantu da su svo troje nastali u istom trenutku kako i vecina misli. Doso sam do zakljucka da ako je u istom trenutku nastalo i vreme i prostor i materija onda mora biti da je najsitniji deo materije bezprostoran!!! Znaci postoji nesto , neka tvar, ili nesto a nije uslovljeno prosotrom. Kako je to neprihvatljivo zdravom razumu ispostavlja se da velikog praska i nije bilo a takodje ni Ajnstajnova teorija relativnosti nije tacna. To jest iako neki eksperimenti potvrdjuju neke Ajnstajnove zakljucke ne mora da znaci da je cela teorija tacna jer mozda postoji neko drugo objasnjenje za te pojave ali mi smo zaslepljeni Ajnstajnovom teorijom.

Postoji mogucnost da je Ajnstajn znao za te pojave pa je on nastelovao svoju novu teoriju tako da se uklopi u dokazivanju tih pojava. Koliko je meni poznato Ajnstajn je i preporucio koje pojave treba ispitati, navodno neznajuci njihov ishod a koje ce mozda dokazati njegovu teoriju. Znaci jos jednom ponavljam matematika je lazljivica koja dozvoljava stelovanje. Moze se desiti da jos 1000 pojava i eksperimenata "dokazu" Ajnstajnovu teoriju ali to i dalje ne znaci da ne postoji drugo objasnjenje koje se poklapa sa Ajnstajnovom teorijom ali u sustini postoji druga teorija koja je istinita.

Pa zar i Njutnova teorija gravitacije nije u srednjem veku verno dokazivala gravitaciju kao silu?? Tek kasnije kad su ljudi preciznije poceli da mere pojave i da ih sagledavaju videli su da ni Njutnova teorija nije tacna.

Tako mozda u buducnosti kad dodjemo do nekih novih saznanja ce se ispostaviti da je Ajnstajnova teorija netacna

Yagodinac

Bez ljutnje, burazeru, vrati se ti na igrice besplatne.

iizuzetan

Quote from: Yagodinac on June 27, 2010, 09:16:26 pm
Bez ljutnje, burazeru, vrati se ti na igrice besplatne.


Ok kad si ti tako pametan a ja nista neznam objasni ti trenutak velikog praska?

spadej

Doktore, objasni coveku koji je njegov problem, ali iz ugla svoje struke.

CyberianIce

QuoteAnalizirao sam sve zanimljive varijante sta je starije prostor , vreme ili materija u trenutku velikog praska


Ti covece nici procitao ni definiciju materije. Zasto ti nebi nama ovde napisao jednacinu kojom opisujes to tvoje "bezmaterijano" polje da mi vidimo gde si se tako pogubio?
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

iizuzetan

Quote from: spadej on June 27, 2010, 09:27:59 pm
Doktore, objasni coveku koji je njegov problem, ali iz ugla svoje struke.


Pitanja najsitnijeg dela materije, trenutak velikog praska, rgavitacije, prostora , vremena i slicna ne spadaju u ona na koje nauka u ovom trenutku moze egzakno dati odgovor svidjalo se to nekom ili ne. Možete se baviti tim temama i možemo imati svoja mišljenje i to je sve. Jednostavno nema pogrešnog i tačnog odgovora za sada.

spadej

Tacno. Nauka zato i postoji, da kroz nju tragamo za odgovorima. Uvek ce biti pitanja na koje nece biti odgovora. Danas je to Veliki Prasak, pre 100 godina su bili kanali na Marsu. Za nekih xy godina ko zna sta ce biti.


Yagodinac

Ja mislim:
opcija A) čovek zaista misli da mi ništa ne znamo a on zna ili
opcija B) on je na forumu da bi reklamirao igrice besplatne.

spadej

Pobrljavio mi komp. i poslao prethodnu poruku pre vremena. Mora da je stelovao svoju binarnu matematiku.

Nema veze, ovde i tako nema sta vise da se kaze.

iizuzetan

Quote from: Yagodinac on June 27, 2010, 09:40:42 pm
Ja mislim:
opcija A) čovek zaista misli da mi ništa ne znamo a on zna ili


Neznam gde si procitao da sam ja pisao da "Vi" nista neznate??? A osim toga ko ste to "Vi"? Ja samo pisem svoje vidjenje velikog praska i Ajnstajnove teorije. E sad koliko vidim ovo je slobodan forum otvoren za sve dobronamerne ljude jel tako? Ako je tako neznam zasto neko misli da ja svojim razmisljanjem ugrozavam bilo kako nekog? AKo sam nesto netacno napisao ili nebulozno glupo napisi i objasni mi. A ako si u pravu nije mi tesko da kazem da si u pravu. A ti nista nisi napisao u vezi ove teme nego samo spamujes i vrdjas me.

Quote from: Yagodinac on June 27, 2010, 09:40:42 pmopcija B) on je na forumu da bi reklamirao igrice besplatne.


Na ovom forumu je data programska mogucnost za postavljanje takvog potpisa i ne vidim razlog zastoto tebe vredja. A sa druge strane tonije ovde tema takodje sto znaci da si ti spamer.

GENESIS

June 27, 2010, 09:58:09 pm #28 Last Edit: June 27, 2010, 10:34:01 pm by GENESIS

spadej

 Da, stvarno, Yagodinac je spamer. Stalno zatrpava ovaj forum nekakvim slikama.