• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jupiter 2010

Started by gilecais, July 06, 2010, 11:19:16 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gilecais

Zdravo svima.Evo da i ja postavim malo od mojih snimaka Jupitera od 03.07.2010.Vreme je bilo dosta dobro za snimanje te sam snimio 57 klipova.Ovo je gif napravljen od svega 7 serija.Sada predstoji da pokusam da spojim nekih bar 50 serija da se lepo vidi rotacija sa mnogo detalja.Za sada toliko.Pozdrav od Gileta.

Yagodinac

Lepo, lepo. Jeste malo bljak bez oba pojasa ali... za arhivu više nego korisno.
Izgleda da taj tvoj C8 slika sam od sebe, ni obrada nije potrebna koliko je oštar? Opet ću da uletim u kredite i da uzmem maxutov ili SchCass... Donesi to na Letenku da i mi malo gledamo!

gilecais

Veliko ti hvala na lepim recima Jagodince.Saljem i sada jedan gif sastavljen od 18 slicica i jedan jpeg.Da bih obradio svih 57 serija od te noci (zore) trebace mi minimalno oko 30 sati obrade na racunaru,a sta se dobija gif od svega nekih 10-ak sekundi.Ali mi je simpaticna takva animacija.Za sada toliko od Zoltana (Gileta).


gilecais

Sta je sa Lacikom?Nesto nema njegovih aktivnosti na forumu.Pozdrav svim forumasima od Gileta.

cola

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

gilecais


kocha

ma, spremaju se za Letenku...

gilecais


gilecais

 Pozdrav svima.Evo prva sveza slicica od jutros.Bila je velika turbulencija i cudo da je i tako ispala fotka.Podaci o slici se mogu videti ispod slike.Za sada toliko.Veliki pozdrav od Gileta.

Yagodinac

Baš super, koji je satelit u tranzitu? Odavde možeš i uglovni prečnik da mu odrediš.

lajosk


gilecais

Pozdrav forumasi.Da nastavimo pricu tamo gde smo stali.Jasno govorim o Jupiteru od 09.07.2010 ali sada je u gif-u sastavljeno id 11 slicica.Za sada toliko.Pozdrav od Gileta.

gilecais

Pozdrav svima na forumu.Evo opet jedno gifce od 12.07.2010 sastavljeno od 13 slicica.Za sada toliko od Gileta. :)

SrdjanP

Vau! Da je malo bolja rezolucija izgledao bi kao video od Voyagerovih slika..
Steta samo za pojas koji nestade.

gilecais

Pozdrav svima na forumu.Evo malo stare fotkice u gificu ali sada nema samo 13fr. nego citavih 25 fr.Snimano je od 4 casa i 18 min pa do 5 casova i 1 min.Zadnja 3-4 fr.su drugacije boje zbog toga sto je vec onda uveliko svanulo kada su snimljeni pa nisam hteo to da menjam jer je u starnosti to tako izmenjeno.