• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jupiter 2010

Started by gilecais, July 06, 2010, 11:19:16 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marino

..a evo kako su Jupiter vidjeli Sandrino Požežanac i Erik Šulc za vrijeme cLARKe-2010, prije nekoliko dana s ove iste terase;
m
Vidulini Observatory

Laci

Lepe kombinacije Jupitera, njegovih satelita i Urana :).
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

5ja

Evo jos jedna pocetnicka..
1sec f4.3 ISO200 / crop sa 3648x2736 na 640x480
10. Avgust 2010.



Ovo su Callisto i Europa, Ganymede je iza, a Io ispred u tranzitu...
"Those who study the stars have God for a teacher." -- Tycho Brahe
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

gilecais

Pozdrav svima na forumu.Dugo me nije bilo sa nekom fotkom,pa ajd da postavim jednu slikanu 04.09.2010.Radjeno je sa narandzastim Celestronom C-8 sa barl.2x,kroz okular SW GL od 15 mm sa foticem Canon A-560.Zoom aparata je bio ukupnp 6X.Za sada toliko.Gile.

Laci

Quote from: gilecais on September 05, 2010, 11:49:47 pm
Pozdrav svima na forumu.Dugo me nije bilo sa nekom fotkom,pa ajd da postavim jednu slikanu 04.09.2010.Radjeno je sa narandzastim Celestronom C-8 sa barl.2x,kroz okular SW GL od 15 mm sa foticem Canon A-560.Zoom aparata je bio ukupnp 6X.Za sada toliko.Gile.


Odlična fotka Jupitera :D, svaka čast Zoli. Pretpostavljam da se vidi i senka jednog od njegovih satelita. Oštri detalji pojaseva, posebno mi se sviđa onaj južni temperaturni koji polako prelazi u tačkice :).
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

gilecais

Zdravo Laci.Hvala ti na lepim recima.Ono sta se vidi na disku Jupitera je mesec Ganymedes a njegova senka je nesto pre sisla sa diska .Snimio sam ukupno 48 serija avi-a gde se vide obe pojave u isto vreme.Znaci i senka a i Ganymedov disk ispred diska Juiptera.Za sada toliko i veliki pozdrav uz vedro nebo od Gileta. :)

spadej

I sve to sa Canon A560? Kako si fokusirao objektat, macro focus-om ili manuelnim ili...?
Ja pokusavam nesto sa A540 ali mi je veliki problem fokusiranje,cak i na Mesecu, tj. kad je Mesec objekat :).

Sale

 Jedne noci dok sam letovao u Igalu s porodicom Ljubo i ja smo posmatrali Jupiter i Uran i iskoristili priliku da ih snimimo koristeci njegov  Celestron C9,25" Starbright SCT i barlow Powermate 2x, i snimali web kamericom ToUcam Pro II. Evo kako je ispao Jupiter. Napravljeno je svega nekoliko snimaka od kojih je izabran ovaj koji je malo obradjivan u RegiStaxu. Licno sam bio zadivljen opremom koju poseduje Ljubo a ambijent u kome smo snimali samo je uvelicao dozivljaj. Nismo stigli medjutim da se bacimo na snimanje nekih drugih objekata.

CyberianIce

Quote from: spadej on September 06, 2010, 02:48:29 pm
I sve to sa Canon A560? Kako si fokusirao objektat, macro focus-om ili manuelnim ili...?
Ja pokusavam nesto sa A540 ali mi je veliki problem fokusiranje,cak i na Mesecu, tj. kad je Mesec objekat :).


Ja i ti moramo da pravimo one maskice pod hitno...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Yagodinac

Quote from: Sale on September 06, 2010, 08:20:34 pm
Jedne noci dok sam letovao u Igalu s porodicom Ljubo i ja smo posmatrali Jupiter i Uran i iskoristili priliku da ih snimimo koristeci njegov  Celestron C9,25" Starbright SCT i barlow Powermate 2x, i snimali web kamericom ToUcam Pro II. Evo kako je ispao Jupiter. Napravljeno je svega nekoliko snimaka od kojih je izabran ovaj koji je malo obradjivan u RegiStaxu. Licno sam bio zadivljen opremom koju poseduje Ljubo a ambijent u kome smo snimali samo je uvelicao dozivljaj. Nismo stigli medjutim da se bacimo na snimanje nekih drugih objekata.


Ej, blago vama... Nije bilo dosadno s tolikom optikom  :)

kruska


1/15 sec exposure,  ISO 400, prime fokus
da se ponovim ali ajde

gilecais

Evo i od mene jedna fotka.Jupiter od 22.09.2010 nesto malo pre ponoci 23 h i 42 min. L.T.Rađeno je u aviju objedinjeno je 2998 slicica.To je u glavnom sve.Veliki pozdrav od Gileta svim forumasima.

kruska

http://www.celestronimages.com/details.php?image_id=7767

ovo sam nasao kao naj sliku jupitera.
haha,  nije moja  slika ne brinite


Laci

October 10, 2010, 08:26:46 pm #103 Last Edit: October 10, 2010, 08:41:11 pm by Laci
Evo jednog tranzita senke Jupiterovog satelita Evrope od sinoć. Transparencija 4/5, seeing 3/5.
Afokalno: Njutn 150/750 + okular 6mm + fotoaparat Sony



Stek od oko 1200 kadrova u Registax-u jednog od četiri video zapisa.

video 640X480 25fps
optički zum 6X

Nakon isprobavanja različitih postavki fotografisanja u manual modu, uhvaćeni su i Jupiterovi sateliti. Afokalno kao i video.



S leva na desno: Ganimed, Kalisto i Io. Io je pred okultacijom Jupiterovim diskom. Evopa završava tranzit. Njena senka se pomerila ka zapadnom rubu diska u odnosu na trenutak kada je načinjen video snimak :D.

Rezolucija 3264X2448
Objektiv: 6mm na F/3.5
Ekspozicija: 1/15 sec pri ISO-100

Obrada je u PhotoShop-u. Jupiterov disk malo podešen 'levels' naniže a satelitima naviše. Krop na 640X480.
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Yagodinac

Zaista lep prikaz tranzita. Bravo!
Stvar koja me iznova oduševljava je tvoj Sony prosumer.