• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Transport opreme

Started by cola, July 14, 2010, 02:10:38 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

Zanima me koji je najbolji nacin po opremu da je prevezete na pos. mesto (u mom slucaju Letenku). Da li vadite ogledala, rastavljate montazu, sve vracate u kutiju ili?
Hvala na brzom odgovoru  8)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

kocha

Jok rastavljati, stavi na zadnje sediste i upakuj meke stvari oko njega, vrecu, jaknu... I pazi da neko ne sedi na njemu....

sale11472

Pa rastavi ti njega, skini teleskop sa montaže, skini montažu sa stativa .... a još ako imaš i originalne kutije dobro će ti doći naročito stiropor koji je štitio teleskop ..... naravno na Letenki ćeš lepo kolimirati telekop i to je to...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

cola

Hvala...
Vrv, cu staviti tubus u mekanu torbu i obloziti onom kesom sa vazdusnimm jastucima i nekim jos mekanim stvarim ???. Jel to ok?
E, da za kolminaciju ce mi trebati neko, pogotovo sto nemam kolminator i to nisam nikad radio :(
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Yagodinac

Ne brini za kolimaciju dok sam ja tu...  ;D A kad zabrljamo neko će nam već pomoći obojici...  ;D ;D

Što se tiče transporta ja tubus stavim u kutiju sa stiroporom i sve na zadnje sedište. Nije baš preporučljivo da teleskop skače po gepeku ali ni paranoja tipa - daj da ga privežem pojasom nije potrebna.

mravic

Ja znam tipa koji uvek stavi teleskop na zadnje sedište i priveže pojasom , a biće na Letenci :)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk