• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Prodajem skoro nov Skywatcher Dobson 304/1500

Started by galimpic, August 29, 2010, 11:59:09 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

galimpic

http://www.astroshop.eu/skywatcher-dobson-telescope-n-304-1500-skyliner-classic-dob/p,11658

Kupljen nov pre par meseci u Astro Shop-u, Uz njega ide sve originalno, ne fali mu ništa - prevelik mi je. Može i zamena za npr. 200/1000 sa EQ5. Cena 720 evra.

kruska

🌠

kruska

Area of application
Moon & Planets  yes
Nebulae & galaxies  yes
Nature observation  no
Astrophotography  no
Sun  not recommended (Only with appropriate Sun filter) 
🌠

Sekula

Quote from: kruska on August 30, 2010, 11:25:30 am
cevka je ok *super*
a za montazu hmmm


Ovo je ala od instrumenta. Dobson je sasvim dovoljan za vizuelna posmatranja. Uopšte nije potredbna montaža. Ko hoće ikada da se bavi astrofotografijom neka ni ne pomišlja na bilo kakav dobson. Mada bi ovaj lako mogao da se prepravi i nakači na neku jaku montažu nikako ne manju od NEQ6. Što se tiče cene, malo visok start i cenkanje ne gine. Ali za ovako nešto itekako vredi se nadmetati.

Srećno!
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

galimpic

Zašto misliš da je visoka cena? Nov je kod nas skoro 1000 evra i mora da se čeka da stigne. U Nemačkoj je 800 evra, ali na tu cenu treba dodati prevoz i carinu koju je nemoguće izbeći sa tako ogromnom spravom koja jedva staje u kola kad se obore sedišta. Dakle, do ovog se ne može doći bez 1000 evra, a moj je upotrebljen 3-4 puta i praktično je nov.

Sekula

September 02, 2010, 11:31:46 am #5 Last Edit: September 02, 2010, 11:41:15 am by Sekula
Quote from: galimpic on September 01, 2010, 09:05:01 pm
Zašto misliš da je visoka cena? Nov je kod nas skoro 1000 evra i mora da se čeka da stigne. U Nemačkoj je 800 evra, ali na tu cenu treba dodati prevoz i carinu koju je nemoguće izbeći sa tako ogromnom spravom koja jedva staje u kola kad se obore sedišta. Dakle, do ovog se ne može doći bez 1000 evra, a moj je upotrebljen 3-4 puta i praktično je nov.


Verujem da je teleskop u odličnom stanju i da je malo korišćen tj da je star samo nekoliko meseci. U principu starost nije toliko bitna ako su u pitanju par godina jer to za ogledalo ne znači gotovo ništa ako se pravilno upotrebljava i održava. Površina se lako pregleda.

Nisam rekao da je razmišljanje neispravno u konfigurisanju cene. Na kraju krajeva to je lična stvar i cena se odredjuje na osnovu ličnih kriterijuma. Prosto pratim i ostale oglase i vidim kako je teško ovde prodati bilo šta i koliko cene padaju. Nisam za to da se nešto prodaje za 50 % vrednosti samo zato što je to nešto i jedan dan staro nakon izlaska iz radnje, tj već bude posmatrano kao polovno. Prosto, nekako mi se čini da ovakva vrsta opreme koja dolazi kao "korišćena" bi verovatno koštala nekih 65 % cene novog na domaćem tržištu i da otprilike takve stvari ovde idu za toliko. Moje očekivanje, čisto na osnovu statistike i analize drugih kupovina. Opet se ogradjujem, to je samo moja neka procena na osnovu praćenja drugih oglasa i prodaje. U svakom slučaju nema pravila i cena je diskreciono pravo i prodavca kao i kupca. Po meni teleskop mora prvo da se pogleda, moguće da je njegovo ogledalo i bolje odradjeno u odnosu na neku drugu seriju. Ne može se unapred ništa tvrditi što se tiče kvaliteta. Ali to je isto na odgovornost više kupca nego prodavca koji prodaje što kažu u vidjenom stanju, jer taj neko ne kupuje opremu koja nije očigledno i lako proveriva roba. No i to je stvar dogovora i tu niko treći ne posreduje. Pogotovu ne mi sa foruma.

I da ponovim još jednom, fenomenalan instrument za motorizovanog posmatrača. Doživotna.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

sale11472

Interesantno razmišljanje ali čemu sad raspravljati o formiranu cene ako se nema na umu kupovina robe ??? Kada su polovne stvari u pitanju cena je stvar dogovora (i veštine u dogovranje cene) prodavca i kupca.....


Isto tako ne vdim baš ni smisao "ocenjivanja" montaže, samo treba uporediti cenu dobsona i odgovarajuće cevke na odgovarajućoj ekvatorijalnoj montaži i to je to... Horses for courses....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sekula

Quote from: sale11472 on September 02, 2010, 12:29:19 pm
Interesantno razmišljanje ali čemu sad raspravljati o formiranu cene ako se nema na umu kupovina robe ??? Kada su polovne stvari u pitanju cena je stvar dogovora (i veštine u dogovranje cene) prodavca i kupca.....


Isto tako ne vdim baš ni smisao "ocenjivanja" montaže, samo treba uporediti cenu dobsona i odgovarajuće cevke na odgovarajućoj ekvatorijalnoj montaži i to je to... Horses for courses....


Što se tiče opaske cene, u pravu si. Prihvatam kritiku.  :-X

Ko što rekoh, diskreciono je pravo da se odredi cena i da mi i ne moramo da saznamo za koliko je nešto prodato. Dovoljno je samo reći da jeste, te se ja nadam da će ovaj topik već koliko sutra biti lock-ovan iz razloga jer je uspešno prodato i predat novom zaljubljeniku u ruke. :)

Dobson je pomenut u kontekstu prethodnog posta da nije za astrofotografiju već za vizuelno posmatranje, a sama cena od 1000 € je pomenuta za isti takav u domaćoj radnji, tako da nema potrebe videti koliko je sa nemačkom montažom.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

kruska

kad pristedim trebace mi ovakva zvercica od teleskopa, pa ako ga ne prodas u medjuvremenu javicu ti se za kojih par meseci. Za sad mi treba lova za zimske gume. pozdrav
🌠

galimpic


boka

Zdravo,galimpik vidim da si napisao da moze i zamena, interesuje me dali recimo moze celestron (crni)150750 na EQ3 montazi  i plus doplata?

kruska

koliko je tezak tubus ako nije tajna? i od cega je?
🌠

aleksandar


galimpic

Hvala svima na ponudama, dogovaramo se van foruma na mail i porukama, ali za sada jos nista...