• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nismo sami!!!

Started by Kizza, August 24, 2010, 11:30:46 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sale11472

August 27, 2010, 07:03:39 pm #15 Last Edit: August 27, 2010, 07:11:57 pm by sale11472
Quote from: r2d2 on August 27, 2010, 08:55:15 am
@sale11472
Quote@ kruška: Ako se ne varam negde oko četvrtine Mlečnog Puta (Delta kvadrant Š? )je skriveno od nas centrom Galaksije.

Na ovu cetvrtinu (od 10%) treba dodati i 90% tamne materije koja sacinjava nasu galaksiju. Ne bih da sirim temu na eventualne "nebarionske" planete (mora da postoje posto nisu imune na gravitaciju ili "nebarionske" zivotne forme...)


Malo si pobrkao lončiće ;D
Ovde se ne radi o delu neba koji nam zaklanja Mlečni Put (u vidljivom delu spekra) niti o tamnoj materiji već jednostavno o delu Galaksije koji je od nas zaklonjen centralnim delom same velike spirale. Jednostavno oko četvrt Mlečnog puta ne vidimo zato što imemđu nas i tog dela Galaksije stoji centralni region i zaklanja nam pogled u kompletnom spetkru. Da bude jasnije mislim na OVO
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Šteta što nije neka misija usmerena ka Evropi,Jupiterovom mesecu!Ako postoji toliko vode i led koji je "aktivan"velike su šanse da ima nekakvog života :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vlajkoni

QuoteNe bih da sirim temu na eventualne "nebarionske" planete (mora da postoje posto nisu imune na gravitaciju ili "nebarionske" zivotne forme...)


Ovo mi deluje suviše egzotično. Jel može neki link?

CyberianIce

QuoteNe bih da sirim temu na eventualne "nebarionske" planete (mora da postoje posto nisu imune na gravitaciju ili "nebarionske" zivotne forme...)


Jel to opet neka forma tamne materije? Imam osecaj da ce tu hipotezu ce da zadesi ista sudbina kao MaCHO i WIMP...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

r2d2

QuoteMalo si pobrkao lončiće

Samo sam pokusao da se nadovezem na  misao koliko mi stvarno vidimo materije u nasoj galaksiji.
Inace hvala za link, jedna slika nekad vredi za 1000 reci (Sale ako bi napisao clanak o tome rado bih bio publika, a to ti ide...).

Ne postoji link ili ga ja nisam video, samo moje nagadjanje.

Kao apsolutni laik ne razmisljam o postavljanju neke nove egzoticne teorije, vec samo razmisljam o temi "naglas" u skladu sa svojim znanjem tj. "filozofiram" i izvinjavam se na off topicu.

Ako postoji tamna materija koja oblikuje izgled u svakoj galaksiji, povinuje se zakonima gravitacije i jake sile, ne zraci energiju barem u vidljivom delu spektra ako ne i u drugim mozemo da sa pravom  ocekujemo oblik planeta.

Predpostavljam da geneza razdvajanja sila nema nista protiv da recimo u kvarkovskoj epohi velikog praska ostane mnogo vise materije takve vrste gde elektro slaba sila nije razjedinjena. Pri prelasku u sledecu epohu zbog nepoznatog razloga ostaje mnogo (90%) nebarionske mase. Gravitacija, jaka sila i elektro slaba stvaraju enoima planete i sisteme cije gradivne cigle su od kvarkova. Okolo te materije u gravitacionom sadejstvu obitava nasa dobroznana materija i energija....

Koriscen link:
http://bs.wikipedia.org/wiki/Veliki_prasak
 



CyberianIce

QuoteAko postoji tamna materija koja oblikuje izgled u svakoj galaksiji, povinuje se zakonima gravitacije i jake sile


Jake sile? E sad ga pretera brate...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

kruska

Vidim da se tema razigrava sto me raduje.
Uostalom trazenje planeta i moguceg zivota na njima nije bas(NASA) dalo neke super rezultate
sto ostavlja nama istinskim ljubiteljima nebeskih tela priliku da dobro odmastamo i nalupamo se najludjih verzija
Medju nama ima vaistinu mnogo pametnih amatera koji cekaju da neko lupi zestoku glupost da bi je "oplevili"

mozda treba traziti elemente polarne svetlosti oko planeta hehe ili sve ono (poput allenovih pojaseva) koji se definitivno  mogu na neki nacin identifikovati
A???
🌠

CyberianIce

E pa upravo amateri poput nas danas rade najvise po pitanju trazenja izvanzemljaka. Seti se seti, seti@home...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

r2d2

QuoteJake sile? E sad ga pretera brate...

Sve ono sto mi izgleda kao dobro pitanje na kraju pokvarim svojim nadovezivanjem tj neznanjem. Nema veze...

CyberianIce

Quote from: r2d2 on August 30, 2010, 08:43:04 am
QuoteJake sile? E sad ga pretera brate...

Sve ono sto mi izgleda kao dobro pitanje na kraju pokvarim svojim nadovezivanjem tj neznanjem. Nema veze...


Mora da je doslo do zabune. Ja sam mislio da se radi o necem drugom, jer hipoteticka materija koja reaguje sa jakim silama bi mogla da se posmatra indirektno, to bi vec morali detektovati za razliku od neceg drugog sto ne reaguje sa silama jacim od slabe nuklearne.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S