• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Potrebna pomoć oko sređivanja Optisan 60060

Started by Viks021, September 03, 2010, 03:52:12 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marino

zaista lijep rad..
ako imas i koje fotke od ciscenja i preuredjivanja telskopa uz ponesto modeliran tekst rado bi to objavili u M111 kao iskustvo iz prve ruke, naravno s tvojim potpisom

m
Vidulini Observatory

robin15

Da ne otvaram novu temu:

Kada bih nacinio neki 1.25" fokuser za ovaj teleskop, da li bi mi se uopste isplatilo trositi pare na nov okular? Mislim, ako su okulari crap da li makar sociva nesto valjaju?
Ili da te pare ubacim u fond za nov teleskop, a optisana da modifikujem u oklagiju ili nesto slicno?

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk


mravic

Moje pravilo je: Ne bacaj staro dok ne nabaviš novo ili drugim rečima i loše je dobro dok ne nabaviš bolje :)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

CyberianIce

Ja pravim kirbaj od stare ili inferiorne opreme. Sada imam solidan refraktor od 90mm a onaj stari od 50mm sam montirao piggiback na ovaj, ubacio nitni krst i pretvorio ga u poprilicno neupotrebljiv findersocpe. Sve to tako kada se nakaci samo predstavlja maseni problem na i ovako kilavoj montazi ali kad se u njega nabode i web kamerica izgleda veoma opasno ;D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S