• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

"Flying to the Moon and back..."

Started by Skyw@lker, August 11, 2005, 10:06:30 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Skyw@lker

 Kako sam cuo danas na TV-u na "Telefaktu", Rusi i Ameri su se udruzuili i odlucili da turisticki letovi oko Meseca sa tri putnika i astronautom do 2010 godine budu ostvarivi! Nisam proveravao ovu "senzaciolisticku" vec, ali mi je bilo drago da se o tome vec sad prica! Sta vi mislite o tome? Kad cemo leteti u svemir kao sto letimo danas avionima?  :)  
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

 To je za sad rekla kazala varianta
Ali i sa shuttleom imaju problema a kako ce tek oko meseca turisticki
Jednostavno mora se napraviti specijalna brodovi za takve letove koji su
uzasno komplikovani ali nevidim da spremaju osim u tajnosti ovakve letelice.


Skyw@lker

 Slazem se, uf sto mrzim ovu "realnost"!  ;)  Ma zivi bili pa videli - meni se dopada ideja skroz, iako nije nova...
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Sasa

 Vest je objavljena i na B92. A stigla je i ova poruka od Rusa


PRVI KOMERCIJALNI LET OKO MESECA BICE OBAVLJEN DO 2010. GODINE (Moskva, RIA
"Novosti")

Prvi komercijalni let oko Meseca sa kosmickim turistima bice obavljen do 2010. godine u organizaciji Roskosmosa iRuske kosmicke korporacije "Energija" u saradnji sa americkom kompanijom Space Adventures, Ltd. Kako su danas saostili predstavnici Roskosmosa, let oko Meseca bice obavljen na modernizovanom kosmickom brodu "Sojuz" sa posadom, koju ce ciniti jedan kosmonaut-profesionalac i dvoje turista - neprofesionalaca. Kako je naglaseno u Roskosmosu, kompaniji Space Adventures ce biti ustupljena ekskluzivna prava za pronalazenje turista-neprofesionalaca i investitora za realizaciju ovog projekta. "Mi ocekujemo da taj projekat moze biti realizovan u toku pet godina i da ce imati ozbiljan pozitivni marketinski znacaj, pokazujuci mogucnosti ruske kosmicke tehnike i, sto je takodje veoma vazno, usmerenu politiku Rusije u pravcu dostupnosti ucesca neprofesionalnih kosmonauta u osvajanju kosmickog prostora" - isticu u Roskosmosu.
"Relizacija tog projekta omogucice da se po prvi put ostavri tako ozbiljan tehnicki projekat sa ucescem neprofesionalnog kosmonauta" - podvlaci se u Roskosmosu. - 0  

vanillasky

  A hoce li davati karte na otplatu na 30-tak godina ? Jedino cemo tako moci  i mi ucestvovati u letu.   :D  

NShappy

 
QUOTE (vanillasky @ 12. Aug. 2005., 06:21)
A hoce li davati karte na otplatu na 30-tak godina ? Jedino cemo tako moci  i mi ucestvovati u letu.   :D[/quote]
Ne vredi. Trebalo bi da bude na 100 god da bih i ja leteo. Ne verujem da ce mi neko dati takav kredit.

Skyw@lker

 Izgleda cu morati da prodajem stan i selim se u neku brvnaru na planini, mozda tako otplatim "ucesce"  ;)
Ne ljudi ozbiljno, ako je ta vest tacna mogli bi kasnije i da izgrade i neki "hotelcic" na Mesecu sa punim pansionom!  :lol:  
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

 Udruzeni zemljani to je veoma pozitivno zaista me ne bi cudilo da u
ovome uspeju narocito zato sto ce to biti velika komercijala.

Nego ja znam odlicnog tapkarosa odo ja da vidim kako
nabaviti karte .............mislicu i na vas.

Sasa

QUOTE (Skyw@lker @ 12. Aug. 2005., 10:00)
Ne ljudi ozbiljno, ako je ta vest tacna mogli bi kasnije i da izgrade i neki "hotelcic" na Mesecu sa punim pansionom!  :lol: [/quote]
O projektu za hotel procitajte ovde.

sashastar

 Ovi Hoteli su super samo mucili su se zastavu na mesecu da zabodu a kamoli
Hotele da naprave sve je to kao u nekom dobrom SFu.
Ali da se razumemo ja bih to zaista voleo  :)



vanillasky

 When human explorers reach the Moon or Mars, they're going to have to watch out for something we've all experienced here on Earth: static electricity. Zap! It's annoying when you grab a door handle after rubbing your socks across the carpet. But the dry environments on the Moon and Mars could cause astronauts to build up a significant charge that could fry electronic equipment when they try to handle it. Astronauts may have to walk across a sheet of aluminum mesh to ground themselves before returning to base.

Maxscope

QUOTE (Sasa @ 12. Aug. 2005., 01:29)
usmerenu politiku Rusije u pravcu dostupnosti ucesca neprofesionalnih kosmonauta u osvajanju kosmickog prostora" - isticu u Roskosmosu.
[/quote]
.....hm.
Dakle "bogatas" se na ruskom kaze "neprofesionalni kosmonaut"....
Cudan je ovaj ruski jezik.....

Sasa

 Da, to je strucni izraz. U obicnom govoru kaze se "ima para da ne zna sta ce s njima"

sashastar

 Ako u ovoj galaksiji ima gorih od Ferengija to su onda zemaljski bogatasi