• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Međunarodna akcija InOMN

Started by treger, September 13, 2010, 11:52:18 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

treger

Približava se 18. septembar. zoga dana mnogi u svetu izneće svoje teleskope i uperiti put Meseca. I astronomi amateri iz Srbije su uzeli učešće u toj akciji. Opširnije na www.saasr.org

treger

Akcija InOMN održaće se i Beogradu. Više možete pročitati na sajtu: www.saasr.org

Laci

Danas popodne sam posetio pokretni planetarijum i predavanje o Mesecu prof. fizike Jelene Bracić u O.Š. Vuk Karadžić iz Zrenjanina. Upriličena prijatna atmosfera je uobličena kreativnošću i energijom ljudi koji su sproveli celu ovu akciju i drago mi je što sam bar malo učestvovao u svemu tome. Puno sreće i uspeha organizatorima i u buduće.
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Sekula

Super za akciju i sve čestitke predavačima i organizatorima!   :)

A sad nam molim te reci precizno sve svoje utiske o pokretnom planetarijumu, zanima me tvoje kompletno vidjenje sa što više tehničkih detalja i konkretnih zapažanja i opaski. Hvala unapred.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Laci

Prvi put sam u opšte posetio jedan planetarijum a još uz to su bili prisutni članovi društva Mladi astronom i fizičar iz Zrenjanina, odnosno, đaci osnovci kojima je i bilo namenjeno predavanje. Ono što sam prvo zapazio jeste da su se deca obradovala novom ambijentu ove neobične učionice tako da predavač nije imao praktično nikakvih problema sa održavanjem discipline i bio je dobro prihvaćen od većine prisutnih. Kako je tok predstavljanja noćnog neba od opisa sazvežđa i Grčkih mitova pa sve do astrofizike objekata dubokog neba, tako je više raslo interesovanje đaka za ovu temu uz često oduševljenje slikama i animacijama koje su se praktično dešavale u njihovoj neposrednoj blizini. Na ovaj način se deci servirala velika količina informacija koje je jedan deo đaka uspeo da primi. Imam utisak da se na ovakav način naprednim đacima može pomoći u bržem savlađivanju obimnog gradiva ali je potrebno veliko angažovanje predavača i efikasna dvosmerna komunikacija.
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

treger

Na sajtu www.saasr.org  možete pročitati pismo koje je Savez dobio od organizatora INOMN.

treger

Na sajtu Saveza astronoma amatera Srbije www.saasr.org možete pročitati izveštaj sa Ada Ciganlije i videti slike iz Niške tvrđave.

treger

Na sajtu www.saasr.org imate izveštaj sa akcije InOMN u Kruševcu.