• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

IUSNOP-2010

Started by marino, August 02, 2010, 09:36:14 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marino

zahvaljujuci sasi jedan medjunarodni projekt ugledao je svijetlo interneta a nadam se kako ce forumasi nakon sto procitaju o cemu se radi svoje teleskope, dalekozore upotrijebiti tijekom noci ne bi li nasli i opazali planetu uran

http://www.astronomija.co.rs/posmatranja/3027-iusnop-2010.html

m
Vidulini Observatory

Sasa

Ma nije tako, nego Marino i ja smo nešto pričali i pričali i samo na kraju ispalo da ja treba da postavim članak. Ali, ok, evo već ima nekoliko priloga koji će uskoro biti objavljeni. Priključio se Jozef (divan članak i fotografije), zatim Radan, pa Beha, a uskoro očekujemo i ostale.

marino

a evo sada su pocela i prva priznanja da se stampaju u pdfu na ekranu :)
meni je posebno dojmljiva jozefova prica o uranu....nadam se da ce se i drugi pridruziti ovoj lijepoj akciji
m
Vidulini Observatory

Danijel

Evo, večeras sam se malo aktivirao i uspio snimiti Jupiter sa satelitima i Uran ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

marino

opa danijel!
bravo!
jos ces se navuc na astrofotografiju :) ;)
m
Vidulini Observatory

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Sasa

pa to je već rešena stvar, zar ne?

marino

IUSNOP-2010 ulazi u zadnjih petnaestak dana odrzavanja, tko se jos nije prijavio - nije astronom :)
ajde iskoristite nov vedrog neba, uran je sada tako blizu jupiteru da se nalazi skoro u istom vidnom polju gledano s teleskopom...
m
Vidulini Observatory

kocha

Pinki je video Uran!!!
Uredno je prijavljeno!


marino

bravo!
jos samo osam dana do okoncanja ovogodisnje akcije!
pozurite sudjelovati

m
Vidulini Observatory

marino

IUSNOP 2010 zavrsava tijekom noci...posljednja prilika za dobiti priznanje i pogledati uran u sklopu medjunarodnog projekta...

m
Vidulini Observatory

Ljubo

Evo da ostane zabilježeno:

Moj dragi gost, Aleksandar Videnović iz Niša, i moja malenkost smo 20. avgusta snimili Uran teleskopom Celestron C 9,25" SCT i Powermate 2x Barlowom.
Uran se tada (kao i Jupiter) nalazio iznad nemirne morske površine (a snimano je sa nivoa mora), te su tako isparavanja i turbulencije u atmosferi otežale samo snimanje. Definitivno ću iduće snimke planeta raditi sa veće nadmorske visine, sa obližnje planine Orijen.
Ipak, reklo bi se da se na  snimku uočavaju prelazi u atmosferi Urana.


marino

odlicno ljubo!
svaka cast...ajde ispunite formular (ako vec niste) biti ce cast imati ovakve snimke i opazace u IUSNOP 2010

marino
Vidulini Observatory

Ljubo

Hvala Marino!

Poslato u IUSNOP 2010.

Sasa

Primljeno :)
(biće za vikend)