• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li postoje glupa pitanja ???

Started by sale11472, October 02, 2010, 08:32:48 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

r2d2

May 14, 2011, 06:01:11 am #135 Last Edit: May 14, 2011, 06:36:00 am by r2d2
Quotezato kazem, 1 + 1 = 10


Ma da, zato sam ja na pocetku u startu napisao greskom decimalni sistem misleci na dekadni, jer sam predpostavio da ce Sale prvi da se seti toga udarajaci refu*. Taj dekadni ima potpuno iste zakone kao kao i binarni i heksodceimalni i monogi drugi,  razlicitih vremena a bogami i civilizacija.

QuoteNema sanse! Sve je 100%. 1+1=2 Uvek u decimalnom sistemu!


Ali vratimo se na pitanje .

Da li si ti tvoj mozak ili je mozak altaka?

*Refa- naziv za deo igre u preferansu, kad "oponiras" protivniku!
--------------------------------------------------
Quoteako saberes dva protona pod odredjenim pritiskom i na odredjenoj temperaturi, dobijes jezgro deuterijuma, elektronski neutrino i pozitron

Ovo je malo nesredjen skup reci pa se moze uciniti da je netacan...  

Kad saberes jednu gicu dobijes gomilu finih stravrcica: 2 sunke , 2 plecke, gomilu cvaraka, slanine, svargle, dzigernjace, pihtije (to ne volem), one fine kobasice (voda mi krenula na usta), kremenadle, pljeskavice, a bogami i cevapi. Al sabira se samo jedna gica od 180kg nikako dve..
Auuu, moracu da se malo saberem kad je hrana u pitanju!

ikalo

Upravo tako.... kao sto rekoh, sabiranje je matematicki alat a ne prirodna pojava...


sale11472

Quote from: r2d2 on May 14, 2011, 06:01:11 am
Taj dekadni ima potpuno iste zakone kao kao i binarni i heksodceimalni i monogi drugi, 


Ne nužno. Odnosno pošto se sabiranje definiše (ono o čemu ti pričaš je sabiranje na skupu prirodnih brojeva) može da se definiše i drugačije....
A ako je još malo apstrahuje može da postanje i poprilično komplikovana radnja...
No to i dalje ne menja stvar da ti još uvek nisi ponudio dokaz za tvrdnju 1+1=2  ;D Naravno obzirom da je matematika u pitanju a i ti tvrdiš da se to može dokazati sa stotpostonom preciznošću očekujem i da doaz bude matematički i jako sam zainteresovan da vidim taj dokaz (još ako bude kraći od 378 strana) ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?