• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Poliranje izgrebanog noza!

Started by sbanja, September 16, 2010, 05:42:50 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sale11472

Quote from: bear on September 28, 2010, 03:09:51 pm
Tako je meni majstor svojevremeno rek'o pa sad, ako je on lagao mene i ja lazhem vas...


Laže baraba neće da oda tajnu ....
Idu bar dva sloja nikla pa onda hrom ;D
a ekstremisti pre nikla ture i koji sloj bakra ....

Quote from: CyberianIce on September 28, 2010, 05:33:25 am
Inace ako neko nesto zna o samom procesu niklovanja ili hromiranja, da li bi bio ljubazan da ostavi URL..


Paaa nije baš o hromiranju ali šta može da ti se desi ako se igraš sa hemikalijama potrebnim za to možeš da pogledaš bar nije dosadno kao neki priručnici ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

CyberianIce

Lakse bi ti bilo da si rekao "ne bi". Lakse se kuca a i ima mnogo vise smisla kao odgovor na postavljeno pitanje.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

sale11472

Pa ne, ovo je mnogo zabavnije a i film je sasvim solidan ;D
Poenta je da je put ka sjanim alu felnama upravo poliranje a nikako igranje sa toksičnim hemikalijama.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Yagodinac

Ma uzmeš gvozdene felne i isprskaš ih onim srebrnkastim sprejom... Provereno radi, pre više od 10g smo buraz i ja tako ukrasili ćaletova kola. Nije se oduševio kad je krenuo na posao...
A kad sam mu napravio tesnu kadicu od sedišta pa nije mogao da se smesti, tad je načisto poludeo.