• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Svetlosno zagadjenje

Started by Obersturmfuehrer, October 16, 2010, 10:19:56 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Obersturmfuehrer

Da, screenshotove za ovo sam i uzeo iz Stelariuma :)
Imao sam na umu to da prosecna, nezainteresovana osoba nema Stelarium, a i ako ga ima mozda nece toliko cackati opcije koliko ce gledati mesec ili neznam sta.

Ovo na linku je super stvar, mozda bih mogao da iskoristim tu ideju...mada ne znam sta bi se novo moglo reci...

Laci

Quote from: Stribog on October 16, 2010, 10:19:56 pm
Danas sam naisao na neku sliku koja navodno treba da predstavi kako izgleda svetlosno zagadjenje...posto mi se nije svidela realizacija, odlucio sam da napravim svoju:

http://www.iqpixel.com/lightpolution/


Svaka čast za trud, sviđa mi se :).
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

r2d2

October 21, 2010, 09:12:32 am #17 Last Edit: October 21, 2010, 09:20:08 am by r2d2
Idealna prezentacija za borbu protiv LP-a.

Zato nam se svidja jer konacno nekome mozemo direktno da prikazemo ono sto nas tisti. Mozda napisati neki textic uz prilozenu  prezentaciju i poslati novinarima za online izdanja???  Zamoliti one mecene koji populisu nauku za potpis......   .....Otkud znam...

Ti ko da si bio na mojoj terasi  :)

Obersturmfuehrer

Ako se Astronomiji svidja ovo i misli da moze da ga iskoristi, meni ne smeta da dodam logo sajta na njega.
Takodje, razmisljam o ubacivanju pravih fotografija i editovanju istih, kako bi prikazale stanje neba u raznim uslovima malo realnije.

Sasa

Quote from: Stribog on October 21, 2010, 09:26:19 pm
Ako se Astronomiji svidja ovo i misli da moze da ga iskoristi, meni ne smeta da dodam logo sajta na njega.
...

Ako misliš na AM, sviđa mu se. Samo treba naći vremena za prigodan tekst. Sem toga, to bi trabalo ja da ubacim na sajt, a ja to ne znam da uradim :(

Obersturmfuehrer

Pa, ja mogu da ti dam SWF i html stranu (doduse to mozes i da skines sa onog linka). Ovo ubacujes kao i bilo koju drugu sliku ili materijal, samo sto je kod malo drugaciji. U svakom slucaju, ako dodje do toga tu sam da pripomognem :).

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Predrag

Pa ako može, neka to uradi mmilan?
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Obersturmfuehrer

Onda svakom svoj logo :)
Znaci, mozete ga uzeti sa one adrese, a kome je to problem nek mi ostavi mail na PP, pa cu mu poslati...

Sasa

Quote from: Stribog on October 23, 2010, 12:22:03 pm
Pa, ja mogu da ti dam SWF i html stranu (doduse to mozes i da skines sa onog linka). Ovo ubacujes kao i bilo koju drugu sliku ili materijal, samo sto je kod malo drugaciji. U svakom slucaju, ako dodje do toga tu sam da pripomognem :).


OK, fino, šalji na AM. Samo sad sam prezauzet pa to mogu tek od nedelje. Takođe pošalji i svoju sliku (ako hoćeš da bude pored tvog imena) + šta još hoćeš da se objavi (npr. link na tvoj sajt...)

Sasa

Quote from: mravic on October 23, 2010, 01:52:15 pm
I ja bi to za naš sajt,  :)


Pa naravo, to bi trebalo svi da imamo.

Obersturmfuehrer

Evo, ako se svi slazete, onda moze ovako:
Ja negde u cosak staviti link ka vasem sajtu (znaci, saljite mi logo), link ka mom sajtu i link ka Celestia sajtu. Ikonice ce biti duplo manje od sadasnje Celestia ikone, pa nece biti guzve na ekranu.

?

Sasa

Za AM dobro rešenje je da sve stoji na njegovom serveru. Zašto? Pa linkovi pucaju, sajtovi se gase, menjaju se adrese, pomeraju stranice itd. a u AM ostane link koji ne vodi nikud.

Obersturmfuehrer

Da, naravno, kad kazem link ka mom sajtu, mislim na ikonicu u samoj animaciji :)

Sasa

Dobro, važi, pogrešno sam bio shvatio.