• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

AK Letenka 2011

Started by Sasa, October 17, 2010, 06:12:39 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sasa

Ima izobilje materijala na sajtu o kampu (koji, hm, možda nije dovoljno uočljiv - popravićemo :)

Ovde su osnove o kampu:

http://www.astronomija.co.rs/astronomski-kamp/2795-ak-letenka-kakav-je-to-kamp.html

Za dalje israživanje, kreni odavde: http://www.astronomija.co.rs/astronomski-kamp.html

A evo i kratkih konkretnih odgovora:

Šta radimo? Teleskopdžije su na livadi. Danju spavaju, uveče pričaju, noću posmatraju (ako je vedro). Ostali slušaju predavanja, gledaju filmove, učestvuju u kvizu....

Koliko nas ima? Zadnjih godina oko 200 iz Srbije i komšiluka.

Spavanje? U sopstvenim šatorima (a šatori mogu i da se iznajme u kampu). Mada, kad je lepo vreme mnogi spavaju gde stignu, pod vedrim nebom jer je tako prijatnije.

Deca? Da, ponekad dođe čitav razred neke osnovne škole.

Sinisa

a pošto je da se iznajme?  ???
150/750 EQ3

Sasa

ne znam, to je stvar dogovora s Kočom. Ma nije to neki trošak. Evo kad Koča vidi ovo sigurno će se i sam javiti.

Sinisa

Možda će biti ovo malo glupo pitanje ali imam svoje razloge da ovo pitam:Da li sme da se nosi teleskop? I ako može,gde bi ga ja tu stavio,vidim na slici drveće na sve strane oko šatora...i,da,gde stavite teleskope dok spavate?
150/750 EQ3

Sasa

Samo pitaj.
Poželjno je da svako ko ima donese teleskop i svu drugu astronomsku opremu.
Teleskopi se postavljaju na divnoj poljani u sklopu kampa. Evo i mape: http://static.astronomija.co.rs/razno/osmatranja/letenka2008/mapa.htm (ima i bolja, ali to ću naći kasnije)
Preko noći veći teleskopi ostaju na poljani (uvek je neko budan), a manji - kako ko. Neko ih sklanja u šator / auto, neko ostavlja na poljani.

Sinisa

Jel 114/900 skywatcher na EQ1 dovoljno velik da ostane na poljani? XD
a šta je sa cenama za iznajmlovanje šatora?
150/750 EQ3

Sasa

Biće uskoro sve važne informacije na sajtu! Za cenu iznajmljivanja šatora čekamo da se javi Koča (on je u organizacionom odboru kampa).

Sinisa

Ok! Dolazi jedno nas 7...Sigurno!
150/750 EQ3

Sasa

Finoooo. Čitajte narednih dana vesti o kampu.

kocha

Sva oprema i teleskopi ostaju nocu na livadi. Stalno su prisutni redari (da ih drukcije ne zovem!) i brinu o opremi i ucesnicima kampa. Na teren kampa se dolazi nakon prijave. Svi ucesnici imaju Identifikacione kartice a gosti (posetioci) se posobno evidentiraju.
Satori sa podmetacima ce se iznajmljivati kao i svake prethodne godine, a cena ce se znatii sledece nedelje. Pozeljno se PRIJAVITI za sator i koliko osoba...

Sinisa

Prijave? Ucesnici? Sta je ovo,neko takmicenje?
150/750 EQ3

Sasa

Siniša, hajde pročitaj malo o kampu na sajtu AM :)

Pa valda treba da znamo ko dolazi i za koliko ljudi da prirpemamo kamp.

milan

Ja prijavljujem ekipu od prosle godine i jos jednog(nas 5).
HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

Sinisa

Šta je bilo sa cenama za šatore?Video sam da je ID kartica,tuševi,itd...500din po osobi.
150/750 EQ3

kruska

dolazi i ekipa "kruska" na maraton
🌠