• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomija br. 15

Started by Skyw@lker, August 19, 2005, 11:44:20 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sashastar

 Skyw@lker ja sam sa topikom o posteru pokusao da podstaknem raspravu o
temi u vezi postera
a ti pregledaj topik pa sam dodaj nesto.

Sasa

 Pa Jugin i Ajdacic i dalje rade, ali pre ce biti da nasi mediji (pre svega TV) nisu mnogo raspolozeni za popularizaciju nauke. Mislim da je to naveci razlog sto mnogi mladji nisu ni culi za ova dva slavna coveka.

Inace, kad se radi o astronautici, mislim da je danas Grujica Ivanovic bez premca. Ma covek prosto ne moze a da ne napise nesto zanimljivo. Ima ogromno znanje, ima svoje, licne, izvore informisanja, odlicno pise. Steta sto zivi tako daleko.

Inace Grujica je najavio neke vrlo zanimljive clanke. Recimo, tu su neki novi podaci o smrti Gagarina. U Rusiji ljudi koji su vrsili uvidjaj sada pocinju javno da pricaju. Do sada im to nije bilo dozvoljeno. Itd.


Poster: akomislite na onaj veeeliki (100 x70), ja nisam rekao da ce on ici uz casopis, vec da ce se prodavati zasebno. Ali, problem je sto bi njegova cena bila prilicno velika. S druge strane, po meni, on bi bio tako dobar da bi opravadao tu cenu. Za sad ni mogu (ne znam) nista vise o tome da kazem.

Ima li neko predlog koga da intervjuisemo u januarskom broju (ako budemo izlazili)?

Djorvoz

 Što ne intervjušete nekoga sa fakulteta iz BG ili iz NS? Znam 100% da će ljudi pristati. Taman u januaru maturanti počinju da odlučuju šta će upisati. Dve muve...

Sasa

 Pa nekako je normalno da pristanu. Samo, sta bi oni mogli da pricaju?

Djorvoz

 Prednosti studija astronomije i astrofizike nad studijama ostalih priridnih nauka. To vreme je vreme donošenja konačne odluke i male stvari maturante backaju između odluke o upisivanju astronomije ili elektrotehnike (a astronomija ostaje kao hobi). Verujte mi na reč i meni je bilo tako dok nisam otišao na fakultet i pitao da li ima neko slobodan da porazgovara samnom.
To poslepodne je i doneta odluka.

Neka samo ispričaju ono što su meni ispričali i sve će biti savršeno.

Skyw@lker

 Slazem se, ovoj zemlji je potrebno sto vise astronoma!!! Ekonomista, pravnika i filozofa ima na pretek!!!
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Sasa

 Pa da, ali to je tema za period u vreme upisa, a ne sad.  

Djorvoz

 Ali ne! Za vreme upisa svi su se već odlučili. Maturanti se odlučuju najkasnije u martu. (zbog priprema za prijemni)

Pripreme za prijemni koje održavaju fakulteti počinju uglavnom u novembru ili decembru!

Sasa

 Ahaa. Ja sam mislio da tako nesto treba da ide u martu. OK.

Djorvoz

 I meni je bilo čudno ali pogledajte:

Pripremna nastava

Obavezno pitanje u intervjuu neka bude postdiplomske studije u inostranstvu. To ume da privuče ljude. Večito maturantima neko priča kako je nemoguće živeti kao čovek a da se bavite naukom, time se takođe pozabavite.