• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Tesla, kuglaste munje itd...

Started by r2d2, November 25, 2010, 11:41:42 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

radmilo66

I vrme je tokom cele noći bilo vedro, dok traju preleti, a danju bi se naglo naoblačilo. Otprilike smo i u tada čuli za projekat HAARP. Tada se nije tako zvao, već tzv. Teslino tajno oružje. I bili smo sigurni, da su ga Amerikanci razvili...,hoću reći uperili ka nama.
    Mnogo, mnogo pre toga, smo čitali i roman sa istim naslovom, baratali naučno-popularnom literaturom, zanosili se svim i svačim, išćekujuči zlatno doba nauke, razmišljajući da će ona biti korištena samo u pacifističke svrhe...Za dobrobit čovečanstva

r2d2

November 30, 2010, 07:49:10 am #16 Last Edit: November 30, 2010, 08:10:51 am by r2d2
Ja sam u to vreme se naslusao takvih gluposti da to nije normalno. Te teslini stojeci talasi (cuj stojeci) te sateliti koji nas posmatraju ( a to bese venera) te stit fizicki protiv nuklearnog napada, te ovo te ono. Kada nesto ne znas pripisujes mu carobne moci. Ovog puta je u igri nekakva nadljudska nauka... ..Uobicajeni ljudski refleks....

Kroz celu ljudsku istoriju naucna otkrica su prvo koriscena u ubijanju, pa posle i u svakodnevnom zivotu. Meni je to sasvim normalno kada je ljudska psiha u pitanju. Jednostavno takvi smo. Cak smo na mesec otisli samo zbog hladnog rata.

Ne zelim da branim omrzeni Nato, naprotiv delim tvoje misljenje, ali sam siguran gledajuci kroz istoriju da je to prosto deo sazrevanja ljudske civilizacije i da je svejedno da li su to amerikanci, srbi, hrvati, slovenci, kinezi,englezi, arapi,talibani, rusi ili bilo koji narod. Dokle god sedimo na jednoj planeti na kojoj polako nestaju resursi i hrana dolazi ce do agresije jednih prema drugima. Spas je u ozbiljnim svemirskim putovanjima i kolonizaciji svemira.

Dok mi ovo pisemo i citamo 80% stanovnistva na planeti je siromasno i gladno pa nikom nista. Napredak nauke je pomogao cak i tim ljudima da manje osete takvu vrstu hendikepa.
Ne mozemo nauku generalizovati kao sto ti to cinis. Mislim mozemo ali to je samo jedna crta istine od sirokog spektra i odosmo u demagogiju bezeci od demagogije.

spadej

Grmljavina usred zime, "grom na Svetog Savu", i slicne pojave su se desavale i pre bombardnovanja. Licno sam video kada je grom udario u antenu na Beogradjanci (ko ne zna, to je jedna od najvisih zgrada u Beogradu). Bilo je to davnih 90-ih, usred januara, ako se ne varam bio je neki crkveni praznik. I? Nista? Jedna sasvim obicna prirodna pojava. Kao i kuglaste munje.

Svi smo culi za HAARP, a da li iko ima pojma sta je to, kako to radi? I cemu sluzi?  Trebalo bi prvo da to razotkrijemo, naucimo nesto o tome, pa da onda raspravljamo. Ovako, uopste me ne cudi sto je tema "u podrumu".

Pitam se samo kako od najobicnijeg meteora, ili meteorita, bolida... dodjosmo do rakete, Bondstila, kuglaste munje i HAARP-a? A sta ako nije nista od toga? Ako je to bio pokvareni vanzemaljski brod iz koga su se putnici katapultirali, i spiralnim putanjama (neko je spomenuo) sleteli na zemlju?

Obersturmfuehrer

Quote from: spadej on November 30, 2010, 08:13:10 am
Grmljavina usred zime, "grom na Svetog Savu", i slicne pojave su se desavale i pre bombardnovanja.....


Juce ujutro se videlo sevanje iz Beograda, a bilo je i grmljavine 22.11.
Eto, to sam zabelezio cisto radi svoje statistike o grmljavini "kad joj vreme nije" :)

radmilo66

Quote from: spadej on November 30, 2010, 08:13:10 am
Grmljavina usred zime, "grom na Svetog Savu", i slicne pojave su se desavale i pre bombardnovanja. Licno sam video kada je grom udario u antenu na Beogradjanci (ko ne zna, to je jedna od najvisih zgrada u Beogradu). Bilo je to davnih 90-ih, usred januara, ako se ne varam bio je neki crkveni praznik. I? Nista? Jedna sasvim obicna prirodna pojava. Kao i kuglaste munje.

Svi smo culi za HAARP, a da li iko ima pojma sta je to, kako to radi? I cemu sluzi?  Trebalo bi prvo da to razotkrijemo, naucimo nesto o tome, pa da onda raspravljamo. Ovako, uopste me ne cudi sto je tema "u podrumu".

Pitam se samo kako od najobicnijeg meteora, ili meteorita, bolida... dodjosmo do rakete, Bondstila, kuglaste munje i HAARP-a? A sta ako nije nista od toga? Ako je to bio pokvareni vanzemaljski brod iz koga su se putnici katapultirali, i spiralnim putanjama (neko je spomenuo) sleteli na zemlju?

Ajde i to da tražimo ali ne iz podruma

Yagodinac

Nisam baš star kao Broj Jedan pa da pamtim vremenske (ne)prilike zadnjih vekova ali zadnje tri decenije pamtim. Stoga ne vidim razliku. Nekad je grmelo zimi, grmi i sad. Tornado ili trombe se dešavaju na ovim prostorima (doduše retko) a dešavaće se i nadalje. Kuglasta munja je vrlo redak i fascinantan fenomen ali nije specifična samo za nas već za ceo svet u svim epohama itd.

Vrlo je lako iz ove teme skliznuti u oblast Trećeg Oka - ako nastavimo sa nabrajanjem teorija zavere. Ja lično na stvari gledam mnogo konzervativnije u naučnom smislu a to je zbog prirode mog posla. Baratam u praksi samo sa činjenicama koje su dokazane milion puta, jer ako skrenem na teren nedokazanih predpostavki... Mogao bih nepotrebno da pogrešim.
I da se razumeo: nisam ja konzervativan. Mislim da je kritika osnov svakog napretka ali Tesla i HAARP, bicikle i haubice... Jako nategnuto da polemišemo o postojanju (a kamoli o funkciji) ovakvih stvari.

Ovo sam sve napisao najviše zbog neselektivnosti većine ljudskih umova kad je izbor onoga u šta će verovati u pitanju. Zaista mi je dosadilo da (godinama!) objašnjavam besposlenim likovima po komšiluku da je zvezda na jugu Jupiter a ne vojni satelit. I kroz teleskop sam im pokazivao.
"Ali on se kreće, uveče je levo a ujutru desno! Koji Jupiter se kreće?"
Eto, zamislite sad HAARP kao temu.

Obersturmfuehrer

QuoteZaista mi je dosadilo da (godinama!) objašnjavam besposlenim likovima po komšiluku da je zvezda na jugu Jupiter a ne vojni satelit.


Zbog ovakvih stvari sam i poceo da belezim grmljavine u zimskom periodu. Al to nista ne vredi kada u dnevnim novinama izadje astrolog koji izjavi da grmi zato sto je Jupiter u 3. konjukciji sa Mesecom, a to ne sluti na dobro.

gile.ms

Hehe, ja se sećam mog komšiluka kako je za vreme bombardovanja navijao za PVO da obori više tu Veneru  ;D
A tek likovanje posle sat-dva kada je Venera zaista bivala "oborena"  :-X
Ma nije pomoglo ni moje uveravanje kako su naši i Sunce uspeli da obore na istom mestu par sati ranije  8)
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply