• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kurs iz Astronomije

Started by Skyw@lker, August 23, 2005, 11:16:23 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Skyw@lker

 Secam se kao klinac sam isao na neki besplatan kurs Astronomije na Kalimegdanu u Planetarijumu. Zanima me da li se to idalje odrzava i kada? Da li je neko upoznat sa jos nekim kursevima iz Astronomije u BG i da li se dobija neki certifikat?
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

 Ovo moze biti i interesantno i  za Novi Sad
Da li neko zna za tako nesto ?


Skyw@lker

 Hvala puno Joco! Bas ono sto sam trazio!  :rolleyes:

poz.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

 E pa mladi ili novopeceni astronomi Beograda ovo treba da iskoristire


gucic

 Ulaz je, najverovatnije kao i obicno, za clanove besplatan. Ako niste clan, onda placate ulaz za predavanje u Planetarijumu.

Skyw@lker

U petak, 30.09.2005 u 17h pocinju predavanja u Planetarijumu na Kalimegdanu (Donji Grad)! Ja cu ici obavezno, a predlazem svakom zainteresovanom da dodje. Plan i program je izlozen na vratima planetarijuma i sastoji se od dvadesetak veoma interesantnih lekcija. Mislim da ko zavrsi kurs dobije neku diplomicu i postaje clan, pri cemu moze da ima pristup i teleskopu na kuli.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Djorvoz

Quote from: "gucic"Ulaz je, najverovatnije kao i obicno, za clanove besplatan. Ako niste clan, onda placate ulaz za predavanje u Planetarijumu.


Potpuno je besplatno.

Sich

Quote from: "Djorvoz"
Quote from: "gucic"Ulaz je, najverovatnije kao i obicno, za clanove besplatan. Ako niste clan, onda placate ulaz za predavanje u Planetarijumu.


Potpuno je besplatno.


bas tako, kursevi su uvek besplatni
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Skyw@lker

Bio sam danas u pet i iznenadio se koliko je ljudi doslo po ovakvom vremenu (znam Planetarijum je mali, ali su mnogi ostali da stoje)! Predavanja su petkom i subotom od pet, a danasnja prva lekcija je bila elektromagnetno zracenje, sutra ce biti nebeska sfera i sazvezdja pa ce biti i projekcija na kupoli... Uglavnom lepi utisci za pocetak! Stvarno predlazem svakome ko ima vremena i naravno voli astronomiju....
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

Zaista iznenadujuce sto kazes mislim pozitivno
Ako je toliko zainteresovanih znaci samo jedno

Krenula je Srbija u Astronomiju

stefan

A ima tako nesto u Pozarevcu? :?:

Dule_smor

evo otisao prvi put ovog vikenda...sve pohvale, zaista su fina predavanja...

Sulaco

za Sashastar-a, u Novom Sadu, ja se bar nadam da jos uvek funkcionise  "ADNOS", astronomsko drustvo Novog Sada, opservatorija je na Petrovaradinu levo od kolske kapije :D