• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Predlog

Started by Predrag, December 03, 2010, 05:38:28 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Predrag

Sada sam video ESO kalendar za 2011. godinu i palo mi je na pamet zašto ne bi ovaj forum ili AM napravio jedan astro-kalendar sa vašim astrofotkama, jer ima mnogo takvih koje zaslužuju da se nađu tamo.
Može da se odredi žiri (nepristrasan ;)) da odvoji fotke i da se lepo sastavi sve to. Međutim trebaće neko ko zna lepo da dizajnira sve to.
Dobra reklama, a i vredeće sigurno svima koji vole astronomiju.

Ovo je moj predlog, pa kako bude!

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Sasa

Paaaa, ta ideja postoji odavno, samo... ako misliš na štampani, ne isplati se. Malo ko bi taj kalendar kupio. Ali ipak postoji neka šansa, ali o tome ćemo više znati posle vikenda.

Predrag

Pretpostavljao sam da ideja nije nova, ali reko da spomenem.

Lepo bi bilo, kad bi bilo. Ideje su jedno, mogućnosti drugo.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

CyberianIce

Eto, ovo je nesto sto bih ja kupio za razliku od elektronkog izdanja casopisa. Koliko moze da kosta jedan kalendar a krasio bi zidove citave godine? A i nebih uzeo samo jedan vec nekoliko.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

milan

Ako bi mi neko pomogao da mi da 12 najboljih astro fotki sa foruma plzz.
HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

kruska

ukratko milan ce napraviti kalendar samo dajte vase slike, ajmo ...
🌠

milan

ajde pozurite sa tim slikama treba mi 12 za svaki mesec po jedna,za celu 2011 i zelim da se svi slozite posto ne zelim da napravim kalendar pa da neko misli da postoje bolje slike nego one na kalendaru.ja sam napravio ovo kao probu pa me zanima dsa li vam se dopada
HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

Predrag

Super je što imaš volju da to uradiš.
Međutim, trebalo bi da se autori slika pitaju za dozvolu. Ne verujem da će neko imati nešto protiv, ali red je.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

gile.ms

Svaka čast za inicijativu, računaj da ću uzeti bar 3 komada, spreman sam da iskeširam u pretplati ako treba...

Predlog:
samu tabelu sa datumima malo smanji, u zoni ispod ubaci logo astronomskog magazina i "link" ka forumu :)
a između slike i tabele ubaciš kratak opis šta je na slici, ko je autor i eeeventualno korišćenu opremu...

Pozdrav!
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

Yagodinac

Quote from: Predrag on December 07, 2010, 06:58:57 pm
Super je što imaš volju da to uradiš.
Međutim, trebalo bi da se autori slika pitaju za dozvolu. Ne verujem da će neko imati nešto protiv, ali red je.



Ma nemam ništa protiv, samo vi koristite...  ;)
Inače, sve moje fotke sa foruma možeš da ubaciš, a dao bog ima ih proprilično (ja računam bar par stotina). E sad, nisu sve za medalju... Većina je u maloj rezoluciji tako da i nisu favorizovane za neku štampu.

Sekula

Quote from: Yagodinac on December 07, 2010, 11:07:47 pm
Quote from: Predrag on December 07, 2010, 06:58:57 pm
Super je što imaš volju da to uradiš.
Međutim, trebalo bi da se autori slika pitaju za dozvolu. Ne verujem da će neko imati nešto protiv, ali red je.



Ma nemam ništa protiv, samo vi koristite...  ;)
Inače, sve moje fotke sa foruma možeš da ubaciš, a dao bog ima ih proprilično (ja računam bar par stotina). E sad, nisu sve za medalju... Većina je u maloj rezoluciji tako da i nisu favorizovane za neku štampu.


Odličan potez ali bez obzira na pojedinačne kosmopolitske stavove autora, svaka fotografija mora da ima tačan naziv koji objekat predstavlja i ime autora. Ove dve stvari obavezno treba da stoje, jer su to ipak lična dela, ma koliko da su ona slikana u svetu od strane mnogih.

Lično mislim da za kalendar nije potrebno stavljati i druge podatke oko snimaka ali ako postoji mesto za tako nešto, što da ne. Dva prethodna podatka - u svakom slučaju.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

CyberianIce

Meni je jako zao sto nemam ni jednu kvalitetnu fotografiju za ovaj kalendar osim mozda fotografije Meseca :( U svakom slucaju dobro je da imamo ovog Yagodinca koji ima dovoljno vrhunskih fotografija i voljan je da ih ustupi. :D

Ako bude neke masovnije produkcije, molim vas izvestite me na PP, naravno spreman sam da platim za 2-3 komada :D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Yagodinac

Vrhunske fotke?! Kad se budemo videli ponesi tu rakiju koju si pio...  ;D ;D
Šalu na stranu, vrhunskih fotki ima ali ih autori u poslednje vreme retko stavljaju na forum. Mislim da je to zbog ličnih obaveza odnosno da ne stižu da fotkaju kao pre nekoliko godina. U odnosu na nekolicinu ljudi moje fotke su sve samo ne vrhunske. Pogledajte izložbu astrofotografije i analizirajte fotke - zasad tamo nema nijedne moje (a valjda će se to promeniti uskoro).

Quote from: Sekula on December 07, 2010, 11:36:36 pm
Odličan potez ali bez obzira na pojedinačne kosmopolitske stavove autora, svaka fotografija mora da ima tačan naziv koji objekat predstavlja i ime autora. Ove dve stvari obavezno treba da stoje, jer su to ipak lična dela, ma koliko da su ona slikana u svetu od strane mnogih.


Ako kalendar dostigne neki ozbiljniji nivo (tj ako bude stigao u štampu) rado ću dostaviti sve podatke o fotkama koje vas budu interesovale.

milan

Ja sam sam nasao slike nadam se da vam se svidja i upisao sam ime objekta i autora.
Zanima me na kojem se papiru stampaju kalendari posto pokusavam da odstmpam prvi primerak.
HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

milan

HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le