• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Planete jutarnjeg neba

Started by Laci, December 12, 2010, 12:34:40 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

Super Gile, samo reci koliko vremenski animacija obuhvata.
;D

gilecais

Zdravo Jagodince.Evo odgovora snimio sam ukupno 47 serija video klipova od 3 do 3,5 min.Snimanje sam poceo u 8:45 a zavrsio u 11:56 to znaci da je snimljeno nekih 3:10 sati materijala.Ovo sta sam postavio na forum ima 14 slicica to znaci da je to desavanje od nekih sat vremena.Vedro nebo i lepe slike neba zeli ti Gile. :)

Yagodinac

Hvala na lepim željama, zasad su to samo pusti snovi i tebi i meni  >:( >:(
Znači Saturn se solidno pomeri za tih nekoliko sati...

mravic

Evo mog 1. Saturna ove godine i prvog snimljenog iz nove opservatorije.


Uploaded with ImageShack.us
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Predrag

Jako oštra slika. Odlično.

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

hciki

150/750 EQ3 (25mm,10mm,6mm,2.5 Barlow),Canon A650,Canon 650D 18-55mm

mravic

Oko 250 slicica iz AVI-a stakirano u registaxu 5   snimljeno kroz GSO 250/1250 sa barlowom 2.5x na EQ6 skyscan  sa  ToUcam pro ll.

Ova sledeca je sa istom opremom samo malo drugacija obrada i vise slicica...

<script src='http://img39.imageshack.us/shareable/?i=hjks.png&p=tl'; type='text/javascript'></script><noscript></noscript>
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

gilecais

Odlicno Mraviku.Vrlo upecatljiv snimak iz nove opservatorije.Pozdrav od Gileta.Evo i mog na brzinu obradjenog snimka od nocas,ali sa C-8 (203 mm) otvora. :)

kocha

Janko, čestitke za pokretanje opservatorije i hvala ti što si sa nama podelio prvu sliku!!!

Yagodinac

Bravo Janko i čestitke na opservatoriji  ;D ;D Sarturn je odličan u GSO 10". Teleskop ima dosta svetla i svaka čast na detaljima i kontrastu.
Čestitke i Giletu koji standardno izvlači maximum iz C8...

hciki

Stvarno nestvarno.Da li mozes samo jednu od 250 slicica,neobradjenu da postavis ?
150/750 EQ3 (25mm,10mm,6mm,2.5 Barlow),Canon A650,Canon 650D 18-55mm

Miro


Mravic, opservatorija a di su slike???

mravic

April 26, 2011, 11:03:22 pm #42 Last Edit: April 26, 2011, 11:17:01 pm by mravic
Koje slike?

Problem je okačiti jer bi prvo morao da rastavim dilmski zapis u sličice, ja ovo direktno ubacim AVI zapis u registax i stakiram.
Tako bi trebao da ručno izbiram od nekih 500 sličica najbolje ali me mrzi pa to registax sam uradi.
Evo zapravo jedne, uspeo sam da je izdvojim iz gomile
<script src='http://img339.imageshack.us/shareable/?i=jednasliica.png&p=tl'; type='text/javascript'></script><noscript></noscript>
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

boka

zdravo :) da i ja ubacim jednu fotografiju saturna. slika je radjena 21.04.2011 negde oko 01 sat AVI se sastoji od 3600 kocki od toga registax6 odabrao 1920 kocki za stekiranje. teleskop je C150750 koristio sam jos APO2,5x barlow i 5mm planetary okullar i na fotoaparatu 5x opticki zumm. pracenje je radjeno rucno pazeci da sto manje igra slika na lcd ekranu na fotoaparatu..

boka

evo jos jedne slike . parametri su isti samo  je ova slika radjena oko ponoci i na fotoaparatu koristio  sad 3x opticki zumm

Uploaded with ImageShack.us